Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: Ocenjevanje trofej

  1. #1

    Privzeto Ocenjevanje trofej

    Pri družinskem ocenjevanju trofej je bilo nekaj debate o odbitku pri teži srnjakove trofeje.Za pravilen rez se ne odbije nič, če pa je trofeja odrezana z nosnico ( kot jelenska), pa je po knjigi o ocenjevanju trofej treba od teže odbiti 65 gramov. Po mnenju večine naših lovcev je ta odbitek previsok in s tem trofeja izgubi preveč CIC točk. Zanima me kakšo je vaše mnenje o tem.

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tudi jaz menim tako.
    Če so odrezani le zobje zgornje čeljusti, bi mogoče res bilo 65 g, če pa je rez višje ali nekje vmes, pa prav gotovo ne.

  3. #3

    Privzeto

    Mi ponavadi odbijemo od 20-30g odvisno od višine reza, če so pa zobje zraven pa 65

  4. #4

    Privzeto

    Izvedite meritev na ispodriv vode!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Če je tako odrezana, kot si opisal, mi odbijemo 10% teže.

  6. #6
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hop strokovnjaki ne moremo odbijati in pribijati kar tako po Prešernu. Ocena se vrši za vse enako in po enakem predpisu,če pa komu ni všeč naj trofejo prireže po predpisu pa se mu ne bo odštelo nič. Nihče ni kompetenten,da spreminja mednarodno priznano formulo ocenjevanja pa naj bo takšna ali drugačna in pika. In še nekaj: uradno se oceni trofejo samo enkrat in tista ocena jo spremlja potem na vseh razstavah in priložen mora biti trofejni list original ali pa overjena kopija izvirnika z vsemi podpisi in žigi,saj drugače ne velja nič. Drugače pa vse to lepo piše v Varičakovi knjigi ocenjevanje trofej.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Kot je Veper povedal.... patent je za vse enak, nema tu "trte mrte"! To je ravno tako kot če bi uplenjeno divjad nekje za odkup tehtali z nogami, glavo drobovino in preglednikov vred, potem pa odbili nekje 20 kg, nekej pa 30 ker ima preglednik več kilogramov... Ve se kaki so postopki, če ne želiš da odštevajo gramažo odreži trofejo po predpisu, saj nima menda srnjak platinaste lobanje?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  8. #8
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Ja trofeju srnjaka ure?ujem tako da rez ide sredinom očnih duplji na vrh nosne kosti, tj. izvodim pravilan rez, iako je "najisplatljivije" ništa ne rezati, jer je odrezani dio uvijek teži od 90 grama, pa se tako može uštediti koja točka, iako je obrada takve trofeje malo zahtjevnija.
    Usput, svima skupa sretan i blagoslovljen Boži? želi Hubert.ctg

  9. #9

    Privzeto

    Mi smo rezali in tehtali odrezke in tako prišli do teh tež, ki jih odbijamo.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Pri družinskem ocenjevanju trofej je bilo nekaj debate o odbitku pri teži srnjakove trofeje.Za pravilen rez se ne odbije nič, če pa je trofeja odrezana z nosnico ( kot jelenska), pa je po knjigi o ocenjevanju trofej treba od teže odbiti 65 gramov. Po mnenju večine naših lovcev je ta odbitek previsok in s tem trofeja izgubi preveč CIC točk. Zanima me kakšo je vaše mnenje o tem.
    a je pa važno kolk cic točk ma trofeja . ocenjujte po formuli ki je zelo natančna predlagam vam pa da če samo tehtate trofejo potem odbijte točke za težo (0,1g) ne pa 0,23!!!
    (((če pa lastnik hoče mu pa grame prištejte bo imel pa več pik v glavi

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •