Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 32

Tema: Kranjski karabin

  1. #21

    Privzeto Kranjski karabin model-113!

    Kranjski karabin v kalibru .243W,lastno polnjenje!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tako je streljal očetov prejšnji karabin sava kranj, kaliber 308win,6poljna cev dolžine 51cm, a kaj ko je v repetirnem sistemu več "lufta" kot pri vsaki crveni zastavi.
    municija je bila pa od winchestra soft point, gramaže pa ne vem.
    Ležišče ima pa tako natančno kot le malo katera puška.


  3. #23

    Privzeto

    Živjo
    Saj luft v repetirnem sistemu ne vpliva na natančnost,kar dokazuje tudi ta slika
    lp

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    problem je bil v tem da se je zaradi tega lufta zelo rad zataknil naboj, kar pa zna bit zelo moteče:icon_smile:

  5. #25
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    To je res, sem na lastne oči videl pri kranjski karabini .243 win. Pri repetiranju se je naboj zelo rad zataknil. To zna biti zelo neprijetno, če moraš popravljati šus na žival recimo...

  6. #26

    Privzeto

    Živjo
    to je mogoče na strelišču ko počasi repetirraš,ko pa je treba repetirat na hitro in letijo tulci ven kot pri polavtomatu pa dvomim da se zatakne,tudi meni pri tikki se včasih na strelišču zatakne ko pa je akcija se mi pa ni še nikoli

  7. #27

    Privzeto

    Zataknil tulec,kako? Ne razumem? A da ga izmetač ne izpusti al kako? Meni se to pri nobeni "mavzer sistem" puški (CZ,M98...) ni še nikoli zgodilo! Ne vem,mogoče sem res neko rutino dobil na streliščih,ampak imam občutek,da ljudje v naglici ne potegnejo zaklepa dovolj nazaj(tudi ne dovolj energično) in tako tulec ne more "izleteti"......
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #28
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Ne ne, tulec se ni zataknil, vsaj kar sem jaz videl, na tistem primeru. Naboj se je nekako zataknil, in je bilo potrebno posredovat z roko. Tulec je šel lepo ven.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    zatakne se pri potiskanju novega naboja v ležišče, zatakne pa se ob rob ležišča.

  10. #30

    Privzeto

    Živjo
    Sem razumel samo če na hitro repetiraš se zelo težko zatakne ali pa se sploh ne,tudi meni se včasih na strelišču zatakne,ampak ob hitrem repetiranju se mi ni še nikoli, in če se že zatakne se ne zatakne zaradi lufta,ker pri moji tikki je luft minimalen pa se mi tudi včasih na strelišču,ko počasi potisnem zatvarač naprej naboj zatakne ob rob.
    lp

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •