Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Kranjski karabin

  1. #1

    Privzeto Kranjski karabin

    Zanimajo me Vaše izkušnje z Kranjskimi karabini, novih ne delajo več, se pa dobi kakšen rabljen za soliden denar. Koliko je ta puška res "naša" (Slovenska).
    Cev je najbrž Avstrijska (Zastavina?), zaklep tudi?

    Lp

  2. #2

    Privzeto

    Sam uporabljam zadnji model in sicer M112 v kalibru .243 Win. Z njim lovim predvsem srnjad in moram reči da sem z njim zadovoljen.

  3. #3

    Privzeto

    Ali mogoče veš čigava je cev, prožilni mehanizem..ne verjemem da so o vse sami proizvajali.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Od očeta sem imel eno leto v souporabi Savo Kranj, modela točno ne vem, je bila pa kupljena leta 1992, kaliber takrat 243win, super zadeva, vendar pa kasneje zaradi vse večjega števila jelenjadi dal zamenjat cev, bohler rassant, 308win, zdaj jo ima kolega, grupo z remington match dela boljšo kot marsikatera dražja puška.
    Pri tistih modelih so menda mehanizme predelovali iz vojaških, rezultat tega je bil pa zelo nenatančno izdelan repetirni sistem, ogromno "lufta", kar je bil tudi edini vzrok zakaj mora puška od hiše.Vsaka crvena zastava se je lažje repetirala kot tale "hudič", vendar pa je malokatera bila tako natančna
    Kako je z novejšimi modeli pa ne vem kaj dosti.
    dobro razmisli o kaki drugi repetirki, npr tikka, titan6, mislim da je cena kar podobna, kvaliteta pa pomoje še vedno pred našo:).Ni vedno najboljše, kar je naše

  5. #5

    Privzeto

    Cena kranjskega karabina je ugodna, in bistveno nižja od tikke...titana6, zato je tudi vzpodbudila moje zanimanje.
    Po praznikih se moram pozanimati kdaj so bile narejene, saj jih že nakaj časa ne delajo več.
    Pa še "naša" je :icon_:

  6. #6

    Privzeto

    Če imaš možnost poišči revijo LOVEC letnik 1991 Aprilska izdaja 4.V njem je malo bolj obsežno opisan razvoj in nastanek te puške,ki se po moji presoji ti zanimaš.Gre pa za model 112 in113.

  7. #7

    Privzeto

    Hvala za info, bom poizkusil dobiti tega Lovca.

  8. #8
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Ja sam sretan i zadovoljan vlasnik dva karabina Puškarne Kranj.
    Jedan je kalibra .243Win., dok je drugi 8x68S.
    Funkcioniraju bazprijekorno i manje mi je bitno iz kakvih su komponenti sastavljeni.
    Ne znam kakvo je stanje na tržištu rabljenog oružja kod vas u Sloveniji, ali vjerujem da za malo novaca se kupnjom Kranjskog karabina dobiva dobar komad oružja.
    Bitno je kod kupnje karabin uz prisustvo iskusnog lovca dobro pregledati, te naravno probati na metu, jer zamjena cijevi,ako je potrebna, podosta košta.
    Lp

  9. #9

    Privzeto

    Midva z očetom ga imava v souporabi!Je fletna puška dela vse brezhibno,nikol problemov!Mene edino moti ker je prevelikaa oziroma ima predolgo cev,če sediš na kakšni majhni preži ponavadi takoj kam zadaneš!Imava ga pa v kalibru 7rem magnum!

  10. #10

    Privzeto

    Ja v 7RM je cev najbrž dolga 65cm, kar je res malo nepraktično, kolega ima Štehov karabin z 65 cevjo, pa je res dolg. Na kakšni zaprti preži moraš zelo paziti da kam ne zadaneš.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •