Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Na divjega prašiča...

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Smile Na divjega prašiča...

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Veliko je bilo napisanega o "slabi" vzreji bavarcev v Sloveniji in njihovih hibah. Pri brskanju po internetu sem našael tole internetno stran

    http://www.sapadinesmilovice.com/ind...mid=55&lang=sr

    in na strani lov je pripet video. Malo sem bil presenečen nad "korajžo" bavarca. Po podatkih s te internetne strani naj bi bil pes izhajal oz. je bil vzrejen v Sloveniji.

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zakaj presenečen. Tak mora biti. Ta bavarec je Žlebnikov.

    Se strinjam z Detlom. Pes mora tak biti. Pohvalno a nič posebnega.

    Detel...Pranger je že dobro vedel čigave vzreje je tisti bavarec....

    Oglejte si še primorskega dolgonogega brak jazbečarja v podobnem elementu:
    http://www.youtube.com/watch?v=XFXY57UkU6E
    Last edited by Breza; 23. December 2008 at 21:14.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    No potem so mogoče tudi dobri bavarci v SLO in ne samo slabi ???

    Hubertus:
    "Detel...Pranger je že dobro vedel čigave vzreje je tisti bavarec...."

    - ali si siguren, da je vedel...no verjetno res, saj je na linku tudi objavljen rodovnik.

    "Oglejte si še primorskega dolgonogega brak jazbečarja v podobnem elementu"

    - no ta link bi bilo potrebno prestaviti pod brak jazbečarje.

    pozdrav!

  3. #3

    Privzeto

    [QUOTE=solzica;16214]No potem so mogoče tudi dobri bavarci v SLO in ne samo slabi ???

    Sigurno, da obstajajo tudi dobri, večina pa jih je slabih oziroma zanič!Iz 17 sek posnetka se ne da razbrati kakšen je, je pa že po parih sekundah iskal vodnika, kar dokazuje, da ni vztrajen, kar je ena najpomembnejših lastnosti, katere mora imeti dober krvosledec.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Sem si še enkrat ogledal link, ja pa tudi glas ni dober, saj po mojem prepričanju, pa bežal je pred pujsom...

    Pozdrav!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    [QUOTE=solzica;16263]..., pa bežal je pred pujsom...
    QUOTE]

    Kaj bi pa moral narediti?
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  6. #6

    Privzeto

    Zgleda bi se mogel pustit pujsu da ga....

  7. #7

    Privzeto

    A lahko neki vprašam? Sej vem da v pravi temi, ampak tu teče debata Naj pač admin prestavi

    Jaz,ki moram vse probat sem svojo psico enkrat tud spustila na prašiče, ampak se je vedla drugače kot ti na videih, pa me zanima, če je to zaradi pasme in če je tako vedenje tud v redu?
    namreč ti psi na videih vsi tolk tekajo naokoli.
    Moja ni tekala okol prašiča, ko blazna, ampak mu je lajala stabilno v smeri glave na dokaj majhni razdalji in ga tako čist počasi obračala, pri tem se je ona držala nekje na poziciji 10 oz 2 na uri, tako da je bil prašič vedno vmes.
    Ker sem jaz mislila, da za oceno ostrine mora terier pokazat ugriz v prašiča (bil je velik odrasel merjas )sem ji čez nekaj časa dala povelje za ugriz- takrat je stekla proti zadnjemu delu in poskušala ugriznit zadaj- samo se ni odločila za ugriz. Ne vem al samo ker je prvič videla prašiča v živo in nima izkušenj al nima poguma ? Je pa ščipnila zadost,da se je pošteno razjezil in obrnil proti njej in jo spodil- ampak spet ona ni letala sem in tja ampak se je med lajanjem v glavo pomikala nazaj - še veno obrnjena proti njemu, samo na mal večji razdalji (nekak do 3 m ), takoj, ko se je ustavil se je spet v ravni liniji začela pomikat proti njemu in majšat razdaljo na cca 1 m in ga potem počasi obračat.
    Pol je prišla pujsa z mladičem, ki je zgledala dost slabših živcev od ata in sem se zbala, da bi lahko prišlo do kakšen poškodbe, zato sem jo odpoklicala Je pa psica ,ko so sta se bližala samo z enim učem spremljala kaj zdaj prihaja, ostala pa zbrana na tega prvega.

    Torej-a ne narobe, če pes ne teka naokoli? Ali je tereir zadost oster, če samo nakaže ugriz oz uščipne?

    (a ja - da ne bo zgražanja- nisva na divje preganjali pujsev ampak z dovoljenjem in pod kontrolo zadolženega )
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #8

    Privzeto

    Takole to počnejo pri sosedih....(pravijo, da je bolje z dvema ali tremi psi, ker je manj poškodb - med psi namreč).







    ___________


    Pst, deteljica....a maš kako fotko? (al pa celo filmček?)

    lp, B.

  9. #9

    Privzeto Ojoj!

    Ti trije ,bodo še ozimca požrli,tako da za uplenitelja ne bo nič ostalo!

  10. #10

    Privzeto

    Brez panike, bi rekel Švejk...in si čevelj zavezal z glisto!

    Je pa zanimivo, da prašiča primeta dva psa vsak na svoji strani (nekje med licem in uhljem) in držita, tretji pa navadno pritisne v primež čez hrbet. In tako držijo, dokler ne pride do njih gazda. Sem videla na lastne oči, da pujs v takem primežu (nikjer ni stresanja ali trganja ali česa podobnega...samo držijo) skoraj mignit ne more. Samo počepne in počaka.

    Gotovo je različnih načinov, kako se s psi jaga pujse, precej. Takole pač stvarem strežejo pri sosedih. In to uspešno. Glede na to, da so tam lovišča v privatni lasti in dobiček od vsakega gramčka mesa šteje, bi pes, ki bi žival predelal v "kulinarično neužitno" kaj hitro končal kot hrana za muhe. Nimajo namreč prav nobenega posluha za neuporabne pse.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •