Rezultati 1 do 1 od 1

Tema: Citati na temo orožje - človek - država

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Citati na temo orožje - človek - država

    v v v v v
    Citat janez valentic je objavil:
    ”Zakonski sistem z obveznim registrianjem in licenciranjem orožja je popolno orodje za odvzem orožja buržuaziji.” (Vladimir Ilyich Lenin)

    “Zgodovina bo med mnogimi krivicami Britanske vladavine v Indiji prepoved posesti orožja ocenila kot najtemnejšo.” (Mahatma Gandhi)

    ”Storili bi najbolj neumno napako, če bi okupiranim rasam dovolili posest orožja. Zgodovina kaže da so zavojevalci, ki so zavojevanimi rasi dovolili obdržati orožje, hitro izgubili nadvlado. Še več. Menim da je dostop do orožja nujen predpogoj za vzpostavitev kakršnekoli suverenosti.” (Adolf Hitler)

    ”Ta puška na steni delavčeve barake ali delavskega stanovanja je simbol demokracije. Naša naloga je da tam ostane.” (George Orwell)

    “Nadzor nad orožjem? To je za barabe in gangsterje nekaj najlepšega. Nočem da imate kar koli. Jaz sem slab človek. Vedno bom imel strelno orožje. Varnostne ključavnice za orožje? Medtem ko se boš trudil z odpiranjem ključavnic, bom jaz že pritiskal na sprožilec. Bova videla kdo bo zmagal.” (Sammy “The Bull” Gravano, mafijski morilec)

    “Če ima nekdo pištolo in te poskuša ubiti, je razumno streljati nazaj z lastno pištolo”
    (Dalai Lama , 15. maja 2001, Portland Oregon: Na vprašanje dekleta, kaj narediti, če nekdo z orožjem meri na tvojega sošolca.)
    Citat janez valentic je objavil:
    Demokracija je ko dva volka in jagnje glasujejo kaj bo za večerjo. Svoboda je ko dobro oboroženo jagnje spodbija izid glasovanja. (Benjamin Franklin)
    Citat janez valentic je objavil:
    Če bi strelno orožje res bilo falični simbol, potem noben moški ne bi hotel imeti toponooščka (angl. Snubby – revolver s cevjo dolžine pribljižno 50 mm). (avtor neznan)
    Last edited by ZR7; 21. December 2007 at 19:07.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •