Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 93

Tema: problematika populacije srnjadi

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Ma ne se obremenjevat. Ko streljaš na mladiča zelo težko določiš spol. In si že tam 50 : 50. Dolgoročno se kar pogliha. Odstopanja so trofeje.
    LP
    Služimo narodu !

  2. #82
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat rehl26 je objavil: Pokaži objave
    no mungo :normalno ,da če je tak komad v planu bo 100% prej uplenjen kot pa kaj popolnoma zdravega o tem ni dileme. Ker pač me je zanimalo in sem imel to srečo ,sem si vzel čas in se na lastne oči prepričal ,saj veš zelen jagr je bol radovedn kot majhen otrok:))
    če bi se obnašal kot narava bi ta komad tudi uplenil,lahko pa te skrbi kaj bi se dogajalo če komada slučajno nebi več videl, si lahko samo predstavljaš.
    pa če hočeš ali nočeš lahko (naravne vire )s tem sem mislil na divjad , kar takoj prenehamo izkoriščati pa je ne bo nič več kvečjemu manj, kajti če že po zgodovini listaš so se začele bolezni zaradi tako mislečih kot si ti, ker so hoteli hlev ne gozd,pa so ugotovili da je še negdo nad njimi...
    glede srnjadi pa vsi vemo da se lahko številčnost ugotovi nekje okoli 70% točno, zato so raziskovalci začeli govoriti o trendih padanja in porasta srnjadi na določenih območjih.

  3. #83
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    pumpa :šlo je za en primerek ne pa za celotno vrsto... glede tako mislečih kot sem jaz ,ti pa samo nekaj povem ,premalo nas je takšnih... ,ki bi delali v prid divjadi ne pa za potešenje lastnega zadovoljstva

  4. #84
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Razumem Muga, ki zagovarja teze in teorije, ki se jih je učil v šoli in temeljijo na neki znanstveni podlagi....vendar nas narava vedno in vedno preseneča.

    Mnogo debatiramo o razmerju 1:1. Veliko srn vodi tudi po enega mladička. Zanimivo bi bilo vedeti kakšno je razmerje pri teh. Ker je mati narava naklonjena k zaščiti ženskih osebkov, bi znalo biti, da jih je v teh primerih več kot moških, kar je po moje tudi prav, saj naj bi to predstavljalo neke vrste zaščito pred iztrebljenjem vrste. Menim, da nebi bilo nič narobe, če bi "odvzeli " nekaj več moških živali in nekaj manj ženskih (pa ne omenjat spet štal).

    Ker srnjak ne živi v enoženstvu in star osebek oplodi več srn, se mi odpira vprašanje, zakaj 1:1 pri mladičih . Narava že ve zakaj .
    Last edited by detel; 18. December 2008 at 16:05.

  5. #85
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Še dober, da narava šlihta zadeve za nami. če vam že ni všeč 1:1, kaj pa 1:1,2, ne pa 1:3.
    Kar se tiče modelov odstrela, kakršni koli že so vsem slovenskim jagrom zagotovo niso všeč. Polemika je bila ob vsaki izdaji gojitvenih smernic, ki smo si jih v starih dobrih časih jagri pisali sami, sedaj ko nam to pišejo gozdarji, pa sploh ne morjo biti dobre, pa čeprav se le malo razlikujejo od zadnjih, ki smo jih uspeli izdati sami.
    Model odstrela (katerega in kakršnega koli) bomo lahko ocenili šele takrat, ko ga bomo kakšno desetletje poskušali dosledno izvajati v loviščih in ne le dosledno potvarjali podatkov za vsakoletno kategorizacijo odstrela.

  6. #86
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    l.p. springer: točno tako je kot praviš

  7. #87
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Še dober, da narava šlihta zadeve za nami. če vam že ni všeč 1:1, kaj pa 1:1,2, ne pa 1:3.
    Kar se tiče modelov odstrela, kakršni koli že so vsem slovenskim jagrom zagotovo niso všeč. Polemika je bila ob vsaki izdaji gojitvenih smernic, ki smo si jih v starih dobrih časih jagri pisali sami, sedaj ko nam to pišejo gozdarji, pa sploh ne morjo biti dobre, pa čeprav se le malo razlikujejo od zadnjih, ki smo jih uspeli izdati sami.
    Model odstrela (katerega in kakršnega koli) bomo lahko ocenili šele takrat, ko ga bomo kakšno desetletje poskušali dosledno izvajati v loviščih in ne le dosledno potvarjali podatkov za vsakoletno kategorizacijo odstrela.
    ja kje pa maš 1:3

  8. #88
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    saj je res malo veliko 5-1 ampak vsaj 3-1 bi pa blo.
    Malo za zabavo

  9. #89

    Privzeto

    springer šala in smeh sta pov zdravja.kar se pa ostalih tiče si pa še enkrat preberite kaj je napisal detel,delel te popovno podperam pri tej izjavi tk da ne bit sam piflerji je treba tut gdaj za orodje prijet če se razumemo tovariši.

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    tk da ne bit sam piflerji je treba tut gdaj za orodje prijet če se razumemo tovariši.
    Kaj točno misliš za orodje? Puško ali katero drugo orodje?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •