Stran 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 93

Tema: problematika populacije srnjadi

  1. #61
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    zr7 a bi midva u tem odprla prav temo al bi si kr tu zaupala kako ...
    Kalin, ne razumem te čisto dobro kaj si mislil s tem vprašanjem. Najbolje, da podebatirava preko ZS - zasebnega sporočila.
    Ker vidim, da si nov, ti bom jaz najprej poslal eno zasebno sporočilo, ti pa odgovori nanj, pa se pomeniva kaj in kako.

    LP
    Last edited by ZR7; 18. December 2008 at 07:16.

  2. #62
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    mungo u te gene se nihce ni pogledo ljudi režejo vsak dan pa se veliko ne vemo u srnjadi pasamo govorimo pa že zgleda vemo use .pa gremo u les pa poglejmo če je temo tako pa zdaleč ni tako bi bilo u pravlici mi pa živimo u 2008.ker taj bi imela vsaka srna po dva mladička en bi biv moškega spola druga pa ženskega ali pa bi mela srna v prvem travniku moškega v drugem pa žensko pa z daleč ni tako pa nikoli ne bo pa tudi nikoli v zgodovini človeštva nam ne bo uspelo tega realizerat ker sploh ni možno ker ni izvedlivo pa sploh smo preplitvi z znanjem u srnadi
    Kalin, če pogledaš malo v novejšo strokovno literaturo boš presenečen, kej vse se o srnjadi in v drugih vrstah divjadi danes ve. Samo prebrati je treba, pa boš ugotovil, da znanje danes obstaja, kdo ga je osvojil, je pa drugo vprašanje. Tisto o spolnem razmerju 50-50 je pa že dolgo znano, gre za povprečje, ki je dokazano. Ne moreš ocenjevat resnih stvari tako kot ti praviš:
    pa gremo u les pa poglejmo če je temo tako
    . To je neresno in že dolgo je dokazano, da je netočno.


    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    kar se pa tiče tiste slike je pa iz časa fevdalizma ki so jagali samo gospoda in v tistih časih je veliko divjadi bilo iztreblene veliko je bilo na robu izomrtja in naši detki lovci so jo z gojitvijo spravili na noge in v številčnost ki jo imamo zdaj in tudi mi jo moramo prenesti na naše zanamce kar se spodobipa brez zamer
    Fevdalizma je bilo konec 1848, takšne fotografije pa najdeš posnete nekje do 2. svetovne vojne.Po njej pa se je začela "gojitev" divjadi, ki je temeljila na kmetijskih principih in je že dolgo znano, da je imela veliko napak. Recimo totalno porušena spolna razmeja v populacijah. Tega pa res ne smemo prenašati naprej, konec koncev zanost napreduje, napredujmo tudi mi, priznajmo stare napake, se iz njih učimo in delajmo na podlagi novih spoznanj. V dobro divjadi, ne stene naše lovske sobe!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #63

    Privzeto

    lej tovaris saj tudi ti nisi prebrav kaj dosti drugega ko pa da mora biti razmerje1-1 pa če to dosežemo z mitralezi.ne bos me omajav ker to kar se trdi ni možno izvesti.res pa je da bi te napake morali začeti odpravljati že prej in mogoče zdaj ne bi govorili da moč srnadi upada zaradi številčnosti tut ni res največ smo krivi mi ljudje.kar se pa slike tiče pa to niso navadni lovci kot smo mi ampak so gospoda taj vsaj grofovska pojdi k statistiko pa ti naj pokaže odstrel tega leta pa si lahko prepričan da navadni lovci niso postrelili toliko srn če je ta slika bila fotografirana po drugi svetovni vojni.ker taj so bili odstreli minimalni pri srnjadi in gamsih ker je bila divjad istrebljena.pa če je možno a mi poveš v katerem lovcu si jo našev.no pa da nebom samo kritičen se z dosti stvarmi strinjam s tabo da moramo gledati mi naprej sam useno bol pazlivo ne tako na nož.pa deset točk za izjavo delajmo u dobro divjadi ne za stene naših lovskih sob,čestitam

  4. #64
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    ...če je možno a mi poveš v katerem lovcu si jo našev...
    Sliko je objavil Krpan in je poleg napisal: "...revirju Lačnik v enem pogonu 14. novembra 1913,..."

    Za Muga pa verjamem, da je prebral ohoooohooo več kot samo o spolnem razmerju pri srnjadi. Pač profesija.:icon_:

  5. #65
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V naravi ni nič "fiksnega". Narava in procesi v njej se počasi a nenehno spreminjajo. To kar danes trdimo, bomo mogoče čez 10 let ovrgli. Pač prilagajati se moramo trenutnim situacijam. Tudi za srnjad morebiti pride neugodno obdobje, tako kot za malo divjad. V porastu pa bodo spet druge vrste. Bomo videli, mi ali naši potomci.

  6. #66

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    drugače se obrnite na http://www.erico.si/
    delajo raziskave populacije srnjadi in po podadatkih in raznih okroglih mizah se okolje zelo idealno ustvarja in srnjad se zelo aktivno privaja novim trendom..
    trenutno bodo pobirali DNK analize iz zobovja srnjadi, da ugotovijo resnično stanje izuzemov po družinah,kolk je moškega in koliko ženskega spola,pa tudi samo starost zobovja...
    To se najbrž zezaš.
    Meni se že ne bi izšlo - sveža zobovja vržem v hladilno skrinjo pa jih potem koncem leta skupaj skuham.

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    lej tovaris saj tudi ti nisi prebrav kaj dosti drugega ko pa da mora biti razmerje1-1 pa če to dosežemo z mitralezi.ne bos me omajav ker to kar se trdi ni možno izvesti
    Ha, kaj sem jaz prebral ti težko veš, hvalit se pa nimam namena, pa teorija brez prakse ni nič. Skupaj pa nekaj pomenita, sami zase pa bolj malo.
    Česa ni možno izvesti? Odstrela 1-1? Kje to ni možno? Pa to danes izvaja cela Slovenija!

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    kar se pa slike tiče pa to niso navadni lovci kot smo mi ampak so gospoda taj vsaj grofovska pojdi k statistiko pa ti naj pokaže odstrel tega leta pa si lahko prepričan da navadni lovci niso postrelili toliko srn če je ta slika bila fotografirana po drugi svetovni vojni.ker taj so bili odstreli minimalni pri srnjadi in gamsih ker je bila divjad istrebljena
    A je za srno važno, kdo jo je uplenil? Mislim da ne, če je mrtva, je mrtva.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #68
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    drugače se obrnite na http://www.erico.si/
    delajo raziskave populacije srnjadi in po podadatkih in raznih okroglih mizah se okolje zelo idealno ustvarja in srnjad se zelo aktivno privaja novim trendom..
    trenutno bodo pobirali DNK analize iz zobovja srnjadi, da ugotovijo resnično stanje izuzemov po družinah,kolk je moškega in koliko ženskega spola,pa tudi samo starost zobovja...
    Ha, to zna biti zanimivo. Ker v praksi vemo, koliko srnjakovih zobovij je prekvalificiranih v ženski spol,sploh povozov. Verjamem, da bodo marsiketeremu na žulj stopili.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #69

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ha, kaj sem jaz prebral ti težko veš, hvalit se pa nimam namena, pa teorija brez prakse ni nič. Skupaj pa nekaj pomenita, sami zase pa bolj malo.
    Česa ni možno izvesti? Odstrela 1-1? Kje to ni možno? Pa to danes izvaja cela Slovenija!


    A je za srno važno, kdo jo je uplenil? Mislim da ne, če je mrtva, je mrtva.
    a se pogovarjamo v razmerju v naravi al v odstrelu,odstrel je planeran 1-1 pa tudi se ga trudimo dosegati.jes ti pa skos pravim da tega v naravi nikoli ne bo da bo razmerje 1-1 ker ni možno ker smo preplitki z znanjem in tudi razmere nam niso po godu pa tudi ni pravilno.kar se pa srn tiče sm ti pa samo hotel rečti da to niso bili navadni lovci.kar se pa prakse pa teorije tiče sta pa še daleč narazen.

  10. #70

    Privzeto

    očitno nisma na pravi frekvenci jaz ti skos govorim da tega razmerja nebomo dosegli v naravi ker ni mogoče.za odstrel pa vem da se izvaja v tej smeri.kar se tiče slike st ti samo reko da to niso navadni lovci,tako brezbrižen glede mrtve srne pa tut ne rabiš biti.pa preberi citat detela na začetku in bos dojev zakaj sem tako pazliv in nasproten temu.kar se pa zobovja tiče pa prekrivan pa tudi taj skači v zrak ko tebe pokrivajo na tak način ali pa se celo sam.brez zamere

Stran 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •