Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 93

Tema: problematika populacije srnjadi

  1. #21
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    MUNGO: kaj ti prinese en srnjak? in kaj ti prinese ena srna?

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    srnjak cca 20 kil mesa + burkle za prah nabirat
    srna cca 15 kil mesa
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #23
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    no lovec na trofeje!!! meni srnjak nič, srna pa vsaj enega do dva mladiča na leto...

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rehl26 je objavil: Pokaži objave
    no lovec na trofeje!!! meni srnjak nič, srna pa vsaj enega do dva mladiča na leto...
    Očitno me nisi razumel. Burkle za prah nabirat sem napisal zato, ker jih tako tudi vidim. Ker nimam nobenega posebnega veselja za čaščenja trofeje, kot ga imajo nekateri. Če bi bil lovec na trofeje, bi od letošnjih 10 kosov srnjadi, ki sem jih odstrelil, ne bil samo en odrasel srnjak, če pa meniš, da sem tega odstrelil zaradi močne trofeje, si ga pa poglej v galeriji.

    Točno sem vedel, da boš rekel, da ti srna da toliko in toliko mladičev. To je logika, ki se uporablja pri reji živali v hlevih. V naravi so stvari malo drugačne, konec koncev lovci težimo in zagovarjamo naravo, naravne procese in zdrave populacije divjadi, kajne? Naravna spolna struktura pa je 50-50.

    Rehl26, kako nam boš odgovoril na ta vprašanja:
    Bolezni, visoko število povoženi živali, visoki zimski pogini, ali nam to govori, da je srnjadi premalo? Kakšno naj bo naše ukrepanje, če opazimo, da divjad poginja zaradi bolezni?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #25

    Privzeto

    Mugo, kje podpišem. Srnjad niso fazani, da bi mel vsak petelin pet kur. Pri nas mislim, da teža upada, sicer verjetno ne zato, ker bi se srnjad razmnožila ampak zato, ker so se za obstoječo populacijo pogoji bivanja ekstremno poslabšali. Poslabšanje je posledica stalnega vznemirjanja, intenzitete kmetijstva in popolnoma zgrešena agrarno-okoljska politika, ki izsekuje še zadnje žive meje, ker v nasprotnem ne zadosti butastim predpisom za subvencije. V končni fazi pa je srnjadi tudi posledično manj, ker se je njen habitat urbaniziral ali postal neprimeren iz zgoraj omenjenih razlogov. Naša lovska družina je tako preko palca samo v zadnjih petih letih izgubila več kot polovico svojega lovišča(žal najboljše in najbolj divje predele) in verjamem, da so srnjaki preko 130 pik in 24 kg samo bled spomin in opozorilo na človekovo neumnost. Letos je bil sicer uplenjen srnjak okoli 120 pik mel pa je zgolj 8,5 kg(Fonza ma čisto točne podatke). In še čisto za na konec našo najboljšo trofejo je povozil avto.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    no v ostalo debato se ne bom upikoval, ker ma itak vsak svoje mišlenje in prepričanja, rad bi pa odgovoril na vprašanje ki si ga zastavil rehlu
    pri nas letos mislim da povoza pri srnjadi nismo imeli, prejšnja leta pa mogoče 2 na leto, pogin zaradi zime pa mora bit, če zapade 80cm snega, kot ga je pred par leti, takrat smo imeli pogin, drugače pogina skoraj ni, prav tako so bolezni redke.plan pri srnjadi imamo 45 komadov, pa mislim da smo za zdaj okoli 70%, pa verjemi da dosti jagamo, vsaj nekateri, za sebe pa ne vem, mogoče nimam sreče s srnjadjo, letos še nisem naletel na srninega mladiča, ki bi se mi zdel dovolj šibak, da bi bil primeren za odstrel, če je pa pretežek mi pa itak ne pokrije srnjaka!no, naše lovišče ima 5200ha, se pravi manj kot 1 komad srnjadi na 100ha, pa vseeno ne bomo dosegli plana, bomo pa blizu...

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To je pa res malo.....skoraj neverjetno .

  8. #28
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Tisto o trofejah dajva na stran.! ok. kar se tiče bolezni ,vsi normalni ljudje vemo , da smo predaleč posegli v njihovo okolje ane.? Vprašaj se koliko tovarn v sloveniji , ali po svetu dela po zelenem programu , redke so,tako redke da se v onesnaženem okolju ne pozna ,da sploh obstajajo ,potem kdaj pomniš res takšno tapravo zimo ,ki bi vsaj malo nevtralizirala bakterije, dolg je že ni.
    Kar se povozov tiče : vsaka ulica ,hiša... ima že skoraj svoj dovoz, da ne rečem same poti po sloveniji, saj so tako prepletene s cestami kokt krvno ožilje.
    Dobesedno mora divjad ,ko izstopi izgozda prčkati prvo cesto ,da lahko zaide v kak travnik. No in tu js vidim tisto problematiko , ki nam jemlje in od tega nimamo nič .


    upam da zastopiš kaj ti hočem povedat,ds dmo mi ljudje tisti ki jo jo izrivamo!!!

  9. #29
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    no vsaj RWS se dokaj strinja z mano

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Poskusimo stvari predebatirati po vrsti.
    Mogoče najprej kakšne ukrepe za izboljšanje okolja srnjadi izvajate, želite izvajati.
    Kakšna se vam zdi primerna struktura odstrela srne-srnjaki, mladiči-eno letne živali, dvo in več letne živali.
    Kakšen se vam zdi primeren odstrel po količini koliko živali na 100ha lovne površine, v kateri regiji, nadmorski višini...

Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •