Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 55

Tema: Pes iz zavetišča - zakaj pa ne?!

  1. #21
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sraka ne ne mlatiš prazne slame. Tak pristop kot si ga opisal bi moral biti vzakonjen in pika. Vsekakor bi bilo potrebno izdati takemu psu prazen lovski certifikat v katerega bi bilo potrebno vpisati uspešno opravljen PNZ in UP (seveda bi pes vse to moral opraviti) in tako bi mu bilo omogočeno loviti z svojim novim vodnikom lovcem. To pa je smotrno le v primeru,da ga posvoji lovec saj za nelovca tak certifikat nima teže in smisla.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Ja Sraka.....in črtno kodo mu naflikajmo na rit.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #23

    Privzeto

    Imaš še kako prav, sraka! Tudi sama sem mnenja, da bi se moralo na tem področju kaj narediti. No, nekaj se vendarle premika in za pse, ki se znajdejo v zavetišču in imajo slovenski rodovnik ni problema. Smo izdali že kar nekaj duplikatov, s katerimi se ti psi z novimi vodniki normalno udeležujejo vseh dejavnosti.

    Bolj je problem s psi, ki so (tako ali drugače) prišli k nam iz tujine. Problem je, da o večini nimamo prav nobenega podatka. Morda bi bilo treba določiti kako komisijo, ki na podlagi pregleda psa potrdi, da gre za čistopasemskega? Je sploh potrebna komisija ali bi to lahko šlo pod pristojnost VK (glede na to, da naj bi se ti na določeno pasmo najbolj spoznali in seveda najbolj verodostojno ugotovili, ali pes ustreza ali ne).

    Potem pa so tu še pravnoformalni predpisi (pa če jih hočemo videt/upoštevat ali pa ne), ki bi - če bi se hoteli iti take stvari - morali dopuščati v lovišču rabo psov, ki niso rodovniški, oziroma ne moremo dokazati da so, temveč imajo samo "potrdilo" o čistopasemskosti. Ali z drugimi besedami, če bi hoteli dopustiti lov s takimi psi, bi morali iti celo v spremembo Zakona o lovstvu in Pravilnika o uporabi lovskih psov v loviščih.

    Pri nekaterih psih pa seveda lahko dobimo podatke iz držav, od koder ti psi prihajajo. Tu bi morda bilo potrebno skleniti kak dogovor s temi državami, da lahko uporabimo njihove podatke o psu.... ne vem....

    Vedno več je psov, ki so tetovirani doma (s strani kogarkoli, ki nima prav nobene zveze z uradno kinološko zvezo države, iz katere predvidevamo, da pes prihaja). Nekaj jih je samo čipiranih. Kaj pa, če gre tu za "hobi" vzreje brez papirjev? Bi takim tujcem dali dovoljenje za lov, ob tem, da pri domačih psih zahtevamo striktno rodovniško vzrejo?

    Torej...ideja, o kateri govori sraka, je odlična, samo "hudič je v podrobnostih".
    Je pa res, da prej ko se bomo s tem začeli ukvarjati, prej bomo bliže rešitvi.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Znanstvena fantastika........ spet diši po Spielbergu....
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  5. #25

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Znanstvena fantastika........ spet diši po Spielbergu....
    Spilbergov je tudi Schindlerjev seznam.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    K
    Po tetovirnih številkah sodeč in tudi po samem izgledu je videti, da gre za pse s pedigrejem in verjetno tudi z opravljenimi kakšnimi lovsko kinološkimi preizkušnjami ter prakso v lovu.
    !
    Verjetno ima opravljeno biotehnično fakulteto, smer ornitologija, diplomiral pa je v prinašanju malega kljunača.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    ... in simpatični E.T., ki so ga poslali nazaj domov
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #28

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Če kdo potrebuje prijaznega družabnika in ne potrebuje psa za lov, rastave ... se mu po mojih iskušnjah splača zaviti v zavetišče. Izbereš lahko odraslega psa z izoblikovanimi lastnostmi. Tako je manj presenečenj. Sam sem imel mešanca najdenčka in lahko rečem, da je bil najbol zvesta zverina kar sem jih imel.
    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ....springer, pod tole pa podpišem z obema rokama!

    Tudi sama bi, v kolikor bi iskala psa za družbo, najverjetneje izbrala odraslega psa iz zavetišča. Stokrat sem že imela idejo, da bi enega prav takega "dodala" domačemu pasjemu tropu, vendar si trenutno četrtega psa ne morem privoščiti. Žal.
    Morda je kje kdo, ki razmišlja, da bi imel pasjega družabnika za spremstvo na sprehodih, namesto termoforja pred televizorjem, pomočnika v kuhinji, nadzornika poslov na vrtu...pa ga ne bi uporabljal za lov:

    http://www.zonzani.si/zonzani/index....d=85&Itemid=71

    http://www.mojpes.net/forum/index.ph...c,32703.0.html

    http://www.mojpes.net/forum/index.ph...c,33352.0.html

    Morda pa le...

  9. #29

    Privzeto

    V zavetišču Mala hiša se nahaja nemška žimavka, stara 7 mesecev:



    lp, Nina

  10. #30

    Exclamation Pes iz zavetišča - zakaj pa ne?!

    Mene pa zanima kako je s papirji pri takšnem psu?

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •