Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 55

Tema: Pes iz zavetišča - zakaj pa ne?!

  1. #11

    Privzeto Pes iz zavetišča - zakaj pa ne?

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    Ja saj uspava se po mojem mnenju malokateri pes,ker samo krožijo iz zavetišča do novega lastnika in nazaj do zavetišča. Nič ne bom rekel, ko bo poskrbljeno za vse ljudi tako kot je za pse,res je žalostno da je bolje poskrbljeno za pse kot za recimo brezdomce in podobne. Saj če je pes zdrav nimam nič proti,samo zdrav pes ne bo odšel od lastnika,lastnike zgubijo največkrat klateški psi,ki jih potem preživlja zavetišče,potem dobijo za nekaj časa novega lastnika in potem spet pobegnejo,ker so klateški in imajo to v krvi,in potem jih spet preživlja zavetišče. Moj pes ne bo nikoli odšel od hiše,ker tega nima v krvi in ni potepuh. Podpiram recimo to da če se ti pes zgubi in bi ga rad nazaj dobil da se to obvešča. Ne pa za take pse ki so zdravi le na videz in imajo v sebi potepuški nagon.
    lp
    Moje izkušnje z zavetiškimi psi niso sicer zelo bogate, so pa precej drugačne. Je nekaj klatežev, o kakršnih govori tudi Denis, večine pa se ljudje znebijo iz najbolj banalnih možnih razlogov (ker so npr. dobili "lepšega" psa ali pa dojenčka....ali pa, ker so ugotovili, da "rojstnodnevno darilo" celo lula in kaka in da hoče jesti...). Taki psi na poti do zavetišč doživijo "sve i svašta" in potem pač traja, da jih vsaj nekoliko sestavijo skupaj. Mnogi med njimi najdejo krasne domove in uživajo psom dostojno življenje.

    Moje mnenje je, da je vedno vredno poskusiti. Če se le da!

    Primerjava z brezdomci pa se mi v tem primeru ne zdi smislena, saj je večina brezdomcev (ki imajo po raziskavah bojda večinoma vsaj srednješolsko izobrazbo) odraslih in opravilno sposobnih. Lahko odločajo o sebi. Živali pa so naša odgovornost.
    Last edited by Breza; 14. December 2008 at 15:54.

  2. #12
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Šefe tegale jaz ne bom brisal ,ker kot je napisala Breza je kar poučno,bi pa zbrisal nekaj drugega ,pa tudi tega ne bom ,ker je tema zaradi tega brana in zaenkrat še ni prešla v žaljenje in zmerjanje.Dokazuje pa nekaj čisto drugega ,kaj dokazuje pa ni skrivnost in to je meni dovolj.Seveda pa si lahko vsak po sebi prikroji kaj dokazuje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Šefe tegale jaz ne bom brisal ,ker ...
    Brez panike, je že Breza popedenala tako da je prav.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Veliko prahu se dviga zaradi zapuščenih in zanemarjenih psov, nihče se pa sploh ne obrne na siromaka na klopci mestnega parka. Razumem osebje v zavetiščih, vendar star in bolan pes si resnično ne želi in zasluži potovanja v Nemčijo ali kakšno drugo EU državo.

  5. #15

    Privzeto

    Em...detel....

    Ne razumem kaj si hotel povedat. Res ne!

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Če kdo potrebuje prijaznega družabnika in ne potrebuje psa za lov, rastave ... se mu po mojih iskušnjah splača zaviti v zavetišče. Izbereš lahko odraslega psa z izoblikovanimi lastnostmi. Tako je manj presenečenj. Sam sem imel mešanca najdenčka in lahko rečem, da je bil najbol zvesta zverina kar sem jih imel.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Družba bi morala več poskrbeti tudi za "zapuščene" ljudi, ne samo za pse. Vem za primer, ko so se ostareli, pohabljeni in bolni psi izvozili dobrim lastnikom v Nemčijo !?. Upam, da ti je sedaj bolj jasno.

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Že res Detel. A kot praviš družba. Bo poskrbela ali pa ne...
    Tu pa "skrbimo" za pse. Lovske.

    Lahko pa seveda v kategoriji "mimo vrste" odpreš temo in tvorno skrbiš še za ljudi. Mogoče se ti v tem trudu kdo pridruže. Da ne bomo mešali.

  9. #19

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Če kdo potrebuje prijaznega družabnika in ne potrebuje psa za lov, rastave ... se mu po mojih iskušnjah splača zaviti v zavetišče. Izbereš lahko odraslega psa z izoblikovanimi lastnostmi. Tako je manj presenečenj. Sam sem imel mešanca najdenčka in lahko rečem, da je bil najbol zvesta zverina kar sem jih imel.
    ....springer, pod tole pa podpišem z obema rokama!

    Tudi sama bi, v kolikor bi iskala psa za družbo, najverjetneje izbrala odraslega psa iz zavetišča. Stokrat sem že imela idejo, da bi enega prav takega "dodala" domačemu pasjemu tropu, vendar si trenutno četrtega psa ne morem privoščiti. Žal.

  10. #20

    Privzeto

    K temu skromnemu zapisu me je vzpodbudila nova informacija o najdenem in v zavetišče pripeljanem psu, ki ga je objavila Breza. Kakšna je usoda teh psov?
    Po tetovirnih številkah sodeč in tudi po samem izgledu je videti, da gre za pse s pedigrejem in verjetno tudi z opravljenimi kakšnimi lovsko kinološkimi preizkušnjami ter prakso v lovu.
    Pustimo sedaj ob strani zakaj se je ta pes znašel v situaciji v kakršni se pač je in zakaj ga nihče ne išče in javno ne pogreša. Sam razmišljam predvsem o tem kako bi tega psa ponovno spravili v lovčeve roke. Priznam, da vseh predpisov s tega področja niti ne poznam najbolje, vendar po tem skromnem znanju, ki ga imam, se mi to zdi skoraj nemogoče. Se da na tem področju kaj premakniti ?
    Imam nekaj predlogov kako bi se to vendarle mogoče dalo doseči, da bi takšni psi iz zavetišč nazadnje le končali pri kakšnem srčnem lovcu. Res je, da o psu ni na voljo prav nobene dokumentacije, vendar to ne bi smela biti nepremagljiva ovira. In sedaj se bom ponovno približal, že večkrat izraženim stališčem mojega, v zadnjem času malo jeznoritnega prijatelja, Hubertusa, ki že veliko časa opozarja na popolno zbirokratiziranost tega lovsko kinološkega področja.
    Zakaj se, recimo, ne bi dalo takšnemu psu izdati nekega začasnega ali trajnega enkratnega dokumenta in tako z njim opraviti preizkusa v delu, ki je za določeno pasmo pač značilno in v Sloveniji obvezno. Tako opremljen in preizkušen pes bi potem iz zavetišča lahko šel v lovčeve roke.
    Ne le, da bi bil tak postopek nadvse human, bil bi lahko tudi zelo koristen tako za psa kot za novega vodnika. In za kaj takega ne bi rabili veliko. Le iz svojih kalupov bi morali izstopiti in na življenje okrog sebe gledati bolj pragmatično ter humano in manj pridobitniško- birokratsko.

    Če pa je to področje tako ali podobno temu že urejeno in jaz sedaj mlatim prazno slabo, pa vam bom zelo hvaležen, če me o tem podučite. Hvala !

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •