Stran 3 od 26 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 251

Tema: Čevlji za lov

  1. #21

    Privzeto

    planika dela za meindl.
    drugače je pa tako, staremu fotru je meindl držal 10 let, solovcu pa planika 7 let, cena je pa pri meindl-u enkrat večja. moj zaključek je tak, da mam rajši vsakih 5 let novo planiko, kot pa 10 let ene meindl, za isti denar.
    je pa seveda vse skupaj stvar okusa in izkušenj, tako kot pri orožju.
    Last edited by Hunter87; 11. December 2008 at 20:36.

  2. #22

    Privzeto

    Jaz sem prejšni teden kupil meindl čevlje. Odločil sem se za malo višje. Cena je pa res malo pretirana in sicer 220evrov. Mi jih je priporočal stric, ki to firmo uporablja že kar nekaj let. Iz lastnega prepričanja lahko povem, da je podplat prej uničil, kot pa je čevelj prepustil vodo. Noga se zelo lepo prilega čevlju. Sem jih preizkusil v tem deževnem vremenu in zaenkrat ni pripomb!

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam Aigle Genet GTX, (vojaško) visok čevelj zelene barve, na pogled prava lovska zadeva, goretex membrana, super udobni in "vodotesni". Vse drži, le pri tej zadnji se zatakne. Čevelj mi premoči po eni uri v snegu ali deževnem vremenu, včasih še prej in potem me preostanek lova zebe kot psa. Po vsaki uporabi jih očistim in popršim z impregnacijskim sprejem, pa očitno nič ne pomaga. Glede na ceno, katera je bila s poštnino 170 € in trditve proizvajalca da je čevelj goretex in je vodotesen, se to ne bi smelo dogajati. Kakšna ideja? Ima še kdo drug izkušnje s temi škornji?
    Če ti jih ni škoda in hočeš le vodotesnost ne pa lepega izgleda, pol jih namaži z hidravličnim oljem! Niso lepi, ampak vodo pa drži. Preizkušeno, 30 letna praksa dela v gozdu!:icon_:
    To je en golcarsk nasvet!

  4. #24

    Privzeto

    namaži z voskom, dobi se povsod kjer prodajajo čevlje!!

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Stari jagri pri usnjenih gojzerjih prisegajo na gamsovo ali jazbečevo mast.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #26

    Privzeto

    jazbečevo mast.

    Res da jazbečja mast fino "dihta" ampak zbeži pa tudi vse pred tabo....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #27

    Exclamation

    ?e čevlji z membrano puščajo vodo uveljavi reklamacijo!!

  8. #28
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ruševc je objavil: Pokaži objave
    ?e čevlji z membrano puščajo vodo uveljavi reklamacijo!!
    Zadnjič sem od enega alpinista slišal ta nasvet.
    Čevlje z membrano je treba vsake toliko namočiti v škaf z vodo, da se izpere ves prah iz luknjic membran. Ta pač pivna vlago skozi membrano. Nakar čevlje počasi posušimo, nikar na radiatorju ali peči in jih ponovno negujemo kot pravijo navodila za membrane.

    Ok, bomo probali če to drži.

  9. #29

    Privzeto

    To je ta zadeva.

    http://www.twenga.co.uk/offer/49935/...236670531.html

    Reklamacijo bom bolj težko uveljavil, ker so bile naročene prek britanskega ebaya :-)

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Na pomlad sem kupil Alpina Mangart, po nekajkratni uporabi so mi prepustili vodo, kljub membrani. Skupaj z računom sem nesel nazaj v trgovino, kjer so mi vse povrnili....vsaka jim čast.

Stran 3 od 26 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •