Stran 24 od 26 PrvaPrva ... 1420212223242526 ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 251

Tema: Čevlji za lov

  1. #231
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Sam gojzarje mažem s jazbečjevo mastjo, škornje pa enkrat letno s original Aigle sprejem. Pa zaenkrat gojzarji ne premočijo, škornji so pa tudi ok. Da se za to uporablja lahko tudi jelenja mast pa nisem vedel.
    Trotovšek

  2. #232

    Privzeto

    Citat denč je objavil: Pokaži objave
    Ker ravno kupujem nove gojzarje, me zanima sledeče.
    Kako je sedaj s firmo Meindel? je ok ali ni. Cena 240eur je kar visoka...pa je upravičena?

    Rabim pa oreng čevelj, saj sem povprečno 8 ur na dan v njih. Sedanje alpinine, so po dveh letih samo še za v smeti.
    Čisto odvisno od posameznega modela. Imam dvojne Meindel. V enih začne po par urah noga bolet, v drugih bi pa lahko bila dva dni skupaj. Pa oboji ista firma.

    Če ti čevelj dobro paše na nogo, vidiš šele, ko si cel dan v njih. V trgovini sicer lahko dobiš prvi občutek (in če je že ta slab, potem samo beži od njih), ostalo pa se pokaže na terenu. Mal sreče moraš imet.

    Se pa da čevlje dobiti tudi ugodneje od zgoraj omenjenih zneskov. Samo ne smem reklame delat, da me ne bo kdo za ušesa tule...

  3. #233
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Zdj je kar je. Sem pa danes prvič testiral nove gojzarje Haix. Prvi občutki so odlični. Ravno prav trd, udoben čevelj. Kaj več pa po mesecih uporabe.

    lp

  4. #234

    Privzeto

    Zdravo,

    Planikin gojzar je začel razpadati po mesecu uporabe, pa je bil 140€. Potem sem ga začel mazati z jelenovim lojem in sem ga ponosil do popolne obrabe podplata. Loj je impregniral usnje in membrano(ni več dihal, pa tudi puščal ni).
    Zaradi razočaranja sem šel v BTC in kupil Mendel gojzarje, ker so na mojo šapo(47) pasali kot uliti. Te sem začel mazati z lojem, takoj ko so bili novi in so taki še danes. Razne kremice in spreje prepuščam tisti, ki so z njimi zadovoljni. Vem da ne dihajo zaradi premaza, usnje pa tudi ne poka.

    LP G.

  5. #235

    Privzeto

    Dobra ugotovitev.
    Tudi jaz zmešam 2/3 jazbečeve masti in 1/3 voska. Pred mazanjem zadevo pogrejem. Mast je lahko tudi druga. Čevlji zdržijo toliko, kot podplat.

  6. #236
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Torej očitno gume, ki obdaja spodnji del čevlja, ne maže nihče...
    Zame je spodnji del čevlja podplat ( ki je tudi iz gume )
    Pa še to jelen nima masti, ampak loj .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  7. #237
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Cviček, citiram original vprašanje...

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Kaj uporabljate, če sploh, za nego spodnjega dela čevlja, ki je oblečen v gumo (guma čez usnje)?
    ...

    Ko sem omenil mast iz jelena, ki si ga uplenil pred kratkim, je bilo mišljeno v šali...

  8. #238
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Torej očitno gume, ki obdaja spodnji del čevlja, ne maže nihče...
    A nisi objavil tudi tole ?
    proof bodi priden, drugače pokličem muskontarja
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #239
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    A nisi objavil tudi tole ?
    proof bodi priden, drugače pokličem muskontarja
    D., pa ne zdaj dlake v jajcu iskati... Mislim, da si sam vedel, kaj sprašujem, pa me malo... :icon_:
    Kdaj se kaj spet vidimo?

    Muskontarju povedat? Bog ne daj... Bom spet kakšen SLinček...

  10. #240
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Slabi dve leti je od kar sem si kupil Planikin KILIMANJARO čevelj.Prvo leto sem bil navdušen.Trenutno pa razočaran.Čevelj dobesedno razpada,podplat se trga kot stiropor in to naj bi bil vrhunski gojzar.Vrhunska je bila samo cena gojzar pa .....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Stran 24 od 26 PrvaPrva ... 1420212223242526 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •