Stran 23 od 26 PrvaPrva ... 131920212223242526 ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 251

Tema: Čevlji za lov

  1. #221
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kaj uporabljate, če sploh, za nego spodnjega dela čevlja, ki je oblečen v gumo (guma čez usnje)? Lani sem nabavil spodnje gojzarje in se bojim, da bo guma čez čas spokala, če je ne bom negoval.
    Drugače sem gojzarje pošprical z impregnacijskim sredstvom in jih namazal s tjulnjovo mastjo od Chevalierja.


  2. #222
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Ker ravno kupujem nove gojzarje, me zanima sledeče.
    Kako je sedaj s firmo Meindel? je ok ali ni. Cena 240eur je kar visoka...pa je upravičena?

    Rabim pa oreng čevelj, saj sem povprečno 8 ur na dan v njih. Sedanje alpinine, so po dveh letih samo še za v smeti.

  3. #223

    Privzeto

    Zdravo,

    razen tega da me še sedaj boli,ker sem odštel 250€ za Mendel-ove gojzarje sem prezadovoljen. Noga zelo lepo leži v čevlju in tudi narejeni so zelo solidno. V enem letu še niso razpadli, se pa pozna na podplatu. Profil postaja malo bolj zaoblen in gladek.

    LP G.

  4. #224
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Torej očitno gume, ki obdaja spodnji del čevlja, ne maže nihče...

  5. #225
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Torej očitno gume, ki obdaja spodnji del čevlja, ne maže nihče...
    če bi čevlje mazali po podplatu , bi bil rezultat podoben kot če bi pri avtomobilu z oljem mazali zavore. Res , da potem ne cvilijo , ampak .....

    Sam uporabljam za impregnacijo čevljev medvedovo mast. Ni slaba.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #226
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,

    razen tega da me še sedaj boli,ker sem odštel 250€ za Mendel-ove gojzarje sem prezadovoljen. Noga zelo lepo leži v čevlju in tudi narejeni so zelo solidno. V enem letu še niso razpadli, se pa pozna na podplatu. Profil postaja malo bolj zaoblen in gladek.

    LP G.
    Po probanih ene 10 gojzarjih (mučno delo, predvsem vožnja od trgovine do trgovine), sem se odločil za Haix Trekker Mountain,ki imajo tudi protivrezno zaščito, saj bom z njimi delal tudi v gozdu.

    Cena pa 190EUR.

    LP

  7. #227

    Privzeto

    Citat denč je objavil: Pokaži objave
    Ker ravno kupujem nove gojzarje, me zanima sledeče.
    Kako je sedaj s firmo Meindel? je ok ali ni. Cena 240eur je kar visoka...pa je upravičena?

    Rabim pa oreng čevelj, saj sem povprečno 8 ur na dan v njih. Sedanje alpinine, so po dveh letih samo še za v smeti.
    Če si v čevljih po 8ur na dan in če ti držijo dve leti mislim da je Alpina odtehtala svoje

  8. #228

    Privzeto

    Citat fižolčk je objavil: Pokaži objave
    Če si v čevljih po 8ur na dan in če ti držijo dve leti mislim da je Alpina odtehtala svoje
    sem hotel že sam to napisati, pa sem mislil, da so moja merila morebiti preohlapna...

    sam imam z alpino izjemno dobre izkušnje in so se (vsaj za mene) izkazali kot povsem enakovredni Meindlu, kamiku, itd.. Ni pa vsak čevelj za vsake noge in vsak teren
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #229
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    če bi čevlje mazali po podplatu , bi bil rezultat podoben kot če bi pri avtomobilu z oljem mazali zavore. Res , da potem ne cvilijo , ampak .....

    Sam uporabljam za impregnacijo čevljev medvedovo mast. Ni slaba.
    Kdo pa je rekel, da bi jih mazal po podplatu? Kot sem napisal, bi mazal tisto gumo, ki obdaja usnje nad podplatom...

    Domača medvedja mast? Sicer pa lahko sedaj, ko si uplenil lepega jelena, svoje čevlje mažeš z jelenovo mastjo. :icon_:

  10. #230

    Arrow

    previdno z mastjo. poglejte kolikokrat in če sploh se mažejo. zdaj se bolj sprejajo zaradi high tech materialov.

Stran 23 od 26 PrvaPrva ... 131920212223242526 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •