Stran 16 od 26 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 251

Tema: Čevlji za lov

  1. #151
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Če iščeš "ta težke" gojzarje ti priporočam firmo Fitwell model Civetta. Jaz jih imam dobri dve leti na nogah praktično ves čas, ko sem zunaj, pa jih ne menjam za nič drugega. Boljših še nisem imel. Cena je nekje okrog 160 eur.
    Se strinjam s tabo, Mugo! Zelo so zdržljivi, (čeprav sem jih že precej izmučil). Mažem jih pa z Jelko.
    V nedeljo po celem dopoldnevu v mokrem snegu, sem imel noge suhe in tople.

  2. #152
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Jagermaister,s čim to mažeš-Jelka?

  3. #153

    Privzeto

    Mislim, da je Jelka krema na osnovi glicerina.
    Lahko pa mast za čevlje naredimo sami:
    Mast jazbeca scvremo (je skoraj tekoča) in ji dodamo 1/3 parafina, da se zgosti. Vlijemo jo v kozarce in ohladimo. Pozimi jo malo segrejem in z ščetko nanesem na obutev. Meni še noben čevelj ni prepuščal vode pa če stojim v potoku.

  4. #154
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenska
    Prispevki
    68

    Privzeto

    Gamsov loj scvremo- stopimo dodamo ribji olje in damo v posodo da ga potem ko se ohladi lahko zopet stopimo.Nanašamo ga pa na tople čevlje ,jaz jih dam pod radiator.

  5. #155

    Privzeto

    Pri vseh mogočih masteh je potrebna pazljivost! Nekateri čevlji so lepljeni z lepilom, ki ne prenaša maščobe v nobeni kombinaciji (rastlinska, živalska, mineralna ...) Tako da se je dobro malo prepričati o tem. Prvi znak se pokaže pri odstopanju gume na robu čevlja, kar je hudo nerodno, ker se zadaj nabira voda in smeg, kar povzroča probleme.

  6. #156
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Jagermaister,s čim to mažeš-Jelka?
    Jaz mažem z Jelko. Je pa učinek mazanja odvisen tudi od čevlja samega in od kvalitete usnja.
    Zgoraj omenjeni so res kvalitetni in ne prepuščajo tudi če stojim v vodi. Smo pa enkrat v službi dobili ene gojzarje, udobne in na pogled lepe (bom kar povedal, da so bili Alpinini). Po navodilih sem jih vzdrževal s silikonskim sprejem. Vendar je bila v desnem, kljub nekemu x-teksu, že po 5 metrih po rosi luža. Reklamiral sem jih in dobil nove. No pri teh pa je bila po 5 metrih po rosi luža v obeh. Potem sem se jih lotil z Jelko in jih tako prepojil, da se je jelka poznala že na nogavicah, pa tudi ni bilo nevem kako dobro. Sem jih moral redno in na debelo namazati, da niso prepuščali.

  7. #157
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Pozdravljeni!
    Ima mogoče kdo izkušnje s tem gojzarjem:
    AKU Utah Top GTX - http://www.quota2912montagna.com/pro...-gtx-p578.html



    Sem namreč pred nakupom kvalitetnega gojzarja. Odločam se med Fitwellom Cortina (znižana cena - 120€), Planika Mangart Men (135€) in že zgoraj omenjenim.

    Cena AKU gojzarja je cca 220€, vendar ga imam priložnost dobiti za 170€.

    Kaj priporočate?


    (Če bi to bilo 25 let nazaj, se ne bi bilo težko odločiti, ker si takrat imel na razpolago samo bel in črn kruh. Sedaj pa...)
    Last edited by PROF.racoon; 17. December 2010 at 20:45.

  8. #158

    Privzeto

    Citat karakal je objavil: Pokaži objave
    Gamsov loj scvremo- stopimo dodamo ribji olje in damo v posodo da ga potem ko se ohladi lahko zopet stopimo.....
    ...potem ti pa sploh ni treba lisic jagat, ker kar same za tabo hodijo!

  9. #159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Racoon, jaz bi pogledal kakšne so kaj teže zeh gojzarjev. Moji prvi so nek tak model kot ga ti iščeš pa ti povem da, sem bil bolj zmatran od težkih gojzarjev kot od ture. Sedaj imam ene usnjene lahke, za vse. LP

  10. #160
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem vzel AKUjeve - 160€. Mislim, da ne bom razočaran.

    Aja, razlika med Fitwell malo nižjim in tem višjim AKUjevim je po paru samo 300g.

    Jutri jih že čaka prva preizkušnja, ko bomo "lajali". Ni nam lahko pripravnikom...

Stran 16 od 26 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •