Stran 13 od 26 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 251

Tema: Čevlji za lov

  1. #121
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Jaz za bolj resne pohode in zimsko čakanje uporabljam Meindel gojzajrje , ki so gumirani nekoliko višje, za se sprehajat med letom pa čisto običajne alpinine, za po rosi in za kakšne račke pa pridejo v poštev čisto običajni škornji. Zanima pa me, če kdo izmed vas uporablja neoprenske škornje in kako se le ti obnesejo v pozni jeseni, ko je že hladneje????

  2. #122
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Sem cincal 20 let pa sem lani končno izpljunil mastne dnarce za Chameau ki imajo znotraj usnje - popolnoma sem spremenil mnenje o gumijastem škornju (sem vedno nosil gojzarje) - če ne poizkusiš ne moreš verjet - za vse in za vedno, razen za skalo. Zadrga pri strani omogoča da se škorenj prime tudi gležnja. V snegu te ne zebe, poleti se ne znoji...pa še suh si vedno. Je pa res da te "gojzarjarji" pomilujoče gledajo (sem bil tudi jaz včasih tak) - pa ne vejo kaj zamujajo. prideš domov jih opereš malo namažeš pa si spet dober za mesec ali dva...Janez Pernat je že vedu kaj obut...


  3. #123
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    ... prideš domov jih opereš malo namažeš pa si spet dober za mesec ali dva...
    Kaj se pa maže pri teh škornjih?

  4. #124
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Dobiš zraven nek sprejček - ma se mi zdi da bi tista stvar za premazat gume na avtu bila prav tako ok - gre za ohranjanje elastičnih lastnosti gume (proti oksidaciji in UV).

  5. #125
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Thumbs up Chasseur

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Sem cincal 20 let pa sem lani končno izpljunil mastne dnarce za Chameau ki imajo znotraj usnje - popolnoma sem spremenil mnenje o gumijastem škornju (sem vedno nosil gojzarje) - če ne poizkusiš ne moreš verjet - za vse in za vedno, razen za skalo. Zadrga pri strani omogoča da se škorenj prime tudi gležnja. V snegu te ne zebe, poleti se ne znoji...pa še suh si vedno. Je pa res da te "gojzarjarji" pomilujoče gledajo (sem bil tudi jaz včasih tak) - pa ne vejo kaj zamujajo. prideš domov jih opereš malo namažeš pa si spet dober za mesec ali dva...Janez Pernat je že vedu kaj obut...

    Sam imam iste izkušnje, mogoče je problem pri zadrgi, saj se držalo rado odlomi, sam si zdaj pomagam s špago.

    Obstaja tudi že nov model z Vibramom.

  6. #126
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Evo, še moja izkušnja z Alpino. Imam jih 2 leti, pa jih počas že starost daje. Na prepogibu je razpokalo usnje (mažem jih redno, konjska mast, goveja mast, prov posebna krema za usnje), pa ne pomaga nič. Spredaj, kjer je guma prilepljena na usnje, se začenja počasi odlepljati. Čevlji so spodej na sliki, pa tudi vidi se prepogib, kjer je razpokano usnje.

    Druga stvar, z očetom sva istočasno kupila Alpino (jaz take, kot so spodaj na sliki, oče pa visoke čevlje, podobne kot jih ima vojska. Najprej se mu je strgalo blago zadaj na čevlju, pred dobrim tednom je pa dobesedno razpadel podplat.

    Ko sem imel Planiko, teh problemov ni bilo. Zdržale so nenormalno dolgo, brez vsekakršnega mazanja.
    Pravijo,da razne masti za premaze usnja,na delih kjer je čevelj lepljen,razgrajujejo lepilo in počasi materiala odstopita drug od drugega..
    Kot drugo pa večina masti naredi čevelj zračno neprepustnega,posledično se noga poti in nas zebe.
    Js uporabljam vedno sprej...
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #127
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Sploh ne vem kdaj sem kupil Alpino Mangart, je že ene 6-7 let ziher, zdej so pa šle po šivih. Škoda, fini šuln. Mel za vse in povsod, v snegu in rosi mi niso premočl. V potoku pa nisem glih stal v njih. Zdej bi pa rad ostal na slovenski znamki, sam nič kaj vzpodbudne ne čitam.

  8. #128
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sagitarius je objavil: Pokaži objave
    Sploh ne vem kdaj sem kupil Alpino Mangart, je že ene 6-7 let ziher, zdej so pa šle po šivih. Škoda, fini šuln. Mel za vse in povsod, v snegu in rosi mi niso premočl. V potoku pa nisem glih stal v njih. Zdej bi pa rad ostal na slovenski znamki, sam nič kaj vzpodbudne ne čitam.
    Tudi moje nabavljene toliko let nazaj so se odlično izkazale. A kaj ko so potem dve ali tri leta nazaj kupljene prav hitro razpadle.
    Žal mislim, da slovenskega čevlja ne boš več dobil dobrega.
    Jaz sedaj trošim Scarpo Ladakh. Preživela lansko zimo in poletje. Zaenkrat lahko pohvalim. Tudi gozdarske Fitwell prijatelju dobro služijo. Je sicer kitajska roba, ki jo tržijo italijani, a izgleda da je zelo kvalitetna.

  9. #129
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Kolko "tolarjev" pa so?

  10. #130
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    jaz nosim alpinske gojzarje in jih nosim celo jesen ,zimo in v sluzbi skratka jih mam skoz na nogah.mam jih pa zdajle 4 leta in so se cisto vredu:icon_:

Stran 13 od 26 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •