Stran 6 od 26 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 251

Tema: Čevlji za lov

  1. #51
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Pred osmimi leti so nam v službi kot zimsko obutev kupili take čevlje.Po osmih letih uporabe,na leto povprečno 6 mesecev v službi in še nekaj na lovu se še zmeraj držijo v top formi,res pa da se je usnje kljub vsem možnim mažam na konici čevlja obarvalo malo zelenkasto ,nepremočljivi so pa še zmeraj!

    Zdaj imam pa dva para takih še v omari v škatli,tretji par sem prodal.


    Planika je super,je pa res da kakor naletiš.

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Verjetno ti tam noter kar dobro kuhajo noge zdaj poleti!

  3. #53
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    To je različno od človeka do človeka.
    Nič več kot v navadnih supergah,za čez let v lovišču mam pa seveda bolj lahke.

  4. #54

    Privzeto

    Tako mimogrede. Za tiste, ki niso tako občutljivi na trše čevlje pride v poštev delovna obutev!

    Sam imam izredno dobre izkušnje s sekaškimi čevlji HAIX tibet (firma dela tudi čevlje za gasilce, policijo ...). Čevlji so cca 220 eur. Mažeš 3x letno z mastjo, ki jo dajo zraven, ali pa špricaš s sprejem. Tudi če pozabiš mazat, držijo vodo!!!! So visoki krepko nad gleženj in zame do sedaj najboljši kar sem jih imel (sodelavčevi stari 7 let so bili mazani manj kot 10x, pa je samo črna barva ratala zguljena). Glede začetne trdote čevlja vam lahko povem, da se po mesecu nošenja uhodijo po nogi in so kot uliti in niso več trdi. Po treh letih se enako hodi, opetnik drži, vodotesnost zagotovljena, malo je odrgnjeno usnje. Morda je samo v poletni pripeki malo problem s švicanjem, kar pa ne morem potrditi, ker sam izredno švicam, samo v sandalih bolj malo.

    Predlagam delavsko obutev zato, ker je namenjena stalni rabi! Obutev za planinarjenje je namenjena občasni nekajdnevni rabi, kjer se za vsako turo čevelj namaže ...

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Živjo!

    A ima kdo izkušnje s čevlji VIKING, letos je bila v Lovcu objavljena reklama, videl sem jih tudi v živom vendar mene tiste gore-tex mrežice ne potegnejo!
    Obstajajo pa tudi modeli, ki so kompletno usnjeni!

    Če jih kdo uporablja naj kej napiše!

    LZ
    Grega

  6. #56
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    Danes sem se ustavil v Alpinini trgovini, da malo "pofirbcam".. Zagledal sem se v tale model.. Zanima me vaše mnenje, in pa seveda mnenje kakšnega uporabnika tega modela..
    Cena pa je 139€+20% popusta...xD
    Lovski zdravo by n44p.

  7. #57

    Privzeto

    n44p., sam sem bil uporabnik takega modela. Povem ti tako, brez ovinkov. Ni vreden svojega denarja. Po dveh letih, je sicer še vedno nekaj podplata in usnje ob rednem mazanju drži vodo, je pa notranji sloj usnja in ne vem kakih membran popolnoma sfriziran, zaščita ob jeziku (ki preprečuje vdor vode, če nagaziš v lužo, ki sega skoraj do vrha čevlja), je luknjasta ko rešeto.
    To se je zgodilo po dveh letih nošenja, ko so bili na nogah po 5-8 ur dnevno približno 150 dni v letu.
    Kot sem že povedal dva posta nazaj, prisegam na delovno obutev.

    ps. če pa rabiš lahek gojzar, za nekajkrat letno, je OK.

  8. #58

    Privzeto

    Jaz imam ta model že peto leto. Uporabljam ga v vseh vremenskih razmerah, povprečno 3x na teden po kake 3-4 ure. Razen tega da se mi je obrabil podplat in da je spokalo tisto ta črno usnje pri vrhu čevlja, nimam pripomb.

  9. #59
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam ta model že peto leto. Uporabljam ga v vseh vremenskih razmerah, povprečno 3x na teden po kake 3-4 ure. Razen tega da se mi je obrabil podplat in da je spokalo tisto ta črno usnje pri vrhu čevlja, nimam pripomb.
    Teohafy, tudi jaz sem imel podoben Alpinin čevelj, ki bi bil sedaj star 8 let. In je zdržal do leta 2007, ergo 6 let. V pokoj je šel, ker podplata enostavno ni bilo več, kar glede na kilometrino sploh ni bilo čudno. Ker sem bil s tem čevljem zadovoljen, sem šel kupit takega kot ga iščeš in ga imam vsega raztrganega samo še za betonske veselice in bodobna svinjska dela. Čisto nov je najprej počil po šivih na zadnji strani, nato še ob strani, podloge so razpadle. Zanič kvaliteta. Ob istem času sem kupil tudi močnejši gorniški čevelj, kjer je ob šivu na strani počilo usnje. Torej zanič materiali.
    Moja napaka je bila, ker se nisem pozanimal da imajo enoletno garancijo in jo menda lahko zuveljavljaš brez računa. Jaz sem seveda račune po nakupu zavrgel, potem pa je preteklo leto, preden sem zvedel za to informacijo. In sem se obrisal pod nosom in odšel kupit Scarpo, s katero sem do sedaj zadovoljen.

    Alpina, Planika in Meindl nimajo več šans, da jih kupim in obujem!
    Očitno so pred nekaj leti pozabili na kvaliteto, menda se pa tudi šiva na Kitajskem.

  10. #60
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    Človek sploh ne ve kaj bi naredil, ko dobi tako različna mnenja...
    Sam pa se vsak dan bolj nagibam k nakupu tega modela...uporabljal ga bom večinoma na jesenskih skupnih lovih .. za čez leto pa imam lažje...Tako bodo tudi podplati ostali ohranjeni..
    Zanima pa me še, kako se čevelj obnese ko stojiš v snegu par ur..
    Lovski zdravo by n44p.

Stran 6 od 26 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •