Stran 12 od 26 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 251

Tema: Čevlji za lov

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ja v smislu onega vica, ko italjanka dolenca pohodi s takimi čevlji pa reče: "Skuzi!"
    Pa pravi dolenc: Nej šlo skuzi, boljelu je pa zlu!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #112

    Privzeto

    Jaz sem nabavil čevlje, ki se jih oglašuje v lovcu in sicer Viking hunter.
    A ima kdo mogoče kake izkušnje s temi čevlji.

    Do sedaj sem uporabljal planikine težke gojzarje.

  3. #113
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    oče imajo viking tyin gtx, sm jih tud sam sprobal. Pomoje so vredni tistih 220€

  4. #114

    Privzeto

    De Tomaso, opisuješ res hud problem.

    Sam kot sem že opisal, sem s Kamikom zadovoljen (pri -18 me 6 ur niso pustile na cedilu, pol sem pa šel, pa ne zaradi mrzlih nog).

    Morda bi bilo dobro, če probaš še eno stvar. Če ti švic ne dela večjih problemov, kupi ribiške škornje (do kolen) od DAM-a, ki imajo filcast vložek z "alufolijo". Meni ne odgovarjajo, ker preveč zašvicam v noge.

    Rešitev pa je morda tudi v kombinaciji kamik, malo večja številka in volnene (ampak res, tiste ki grizejo!!!!) nogavice, toliko debele, da se normalno s prsti miga, da je prekrvavitev nemotena. Ni švica, toplo pa je.

  5. #115
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Ma jaz imam problem, ker imam slabo prekrvavitev v nogah in me zebe tudi takrat, ko druge sploh ne.

    Na koncu sem se odločil za Kamik Patriot eno številko večji in bom poročal to soboto in nedeljo, ko grem na lisice. Če bo mrzlo seveda.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Kamika imam tudi jaz...

    vse super ampak to je le za na prežo ali pa čakanje, ker v njih je vsaj meni obupno hodit sploh zato ker so 1 cifro prevelike zaradi prekrvavitve.

    A da bi me pa zeblo.... vsepovsod prej kot v noge.
    Kar se izolacije tiče so zakon. Sploh v kombinaciji z "partizanskimi štumfi".

    Za v pogon pa uporabljam gojzerje, in sicer iz goretexa - vibram podplat.
    Nabavil sem jih kakih 7-8 let nazaj v neki štacuni z bolj profi alpinistično opremo, ki se je zapirala in so bili gojzarji 50% ceneje, pa še vedno so bilo cca 1/4 plače. Vredne vsakega centa. Vaserdiht in pa od hudiča dober oprijem na skali, ter zelo dobra opora gležnju.

  7. #117

    Privzeto

    De Tomaso, glede prekrvavitve pa daj res probat tiste surove volnene "grizoče" nogavice. Ne glih na golo kožo, daš ene tanjše prej.

  8. #118

    Privzeto

    Na koncu sem se odločil za Kamik Patriot eno številko večji in bom poročal to soboto in nedeljo, ko grem na lisice. Če bo mrzlo seveda.
    Tukej si ga pa malo v kamen! Jaz imam 46,tolk kolkor imam nogo,pa imam občutek,kot da bi bile prevelike( pa niso) . So pa mehke in lahke,tako da ti bodo prevelike delale preglavice pri hoji! Če pa boš navlekel gor dva para volnenih štumfov, te bo pa spet prekrvavitev z..b..a...

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #119
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Jaz uporabljam planinske čevlje Alpina Tibet pol leta.Od jeseni pa do zdaj skozi brakiral,ogromno prehodil in sem zelo zadovoljen.

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Evo, še moja izkušnja z Alpino. Imam jih 2 leti, pa jih počas že starost daje. Na prepogibu je razpokalo usnje (mažem jih redno, konjska mast, goveja mast, prov posebna krema za usnje), pa ne pomaga nič. Spredaj, kjer je guma prilepljena na usnje, se začenja počasi odlepljati. Čevlji so spodej na sliki, pa tudi vidi se prepogib, kjer je razpokano usnje.

    Druga stvar, z očetom sva istočasno kupila Alpino (jaz take, kot so spodaj na sliki, oče pa visoke čevlje, podobne kot jih ima vojska. Najprej se mu je strgalo blago zadaj na čevlju, pred dobrim tednom je pa dobesedno razpadel podplat.

    Ko sem imel Planiko, teh problemov ni bilo. Zdržale so nenormalno dolgo, brez vsekakršnega mazanja.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 12 od 26 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •