Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 44

Tema: Pogoni

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    A pa s tole oprsnico nima še mal večjih šans, da se kam zaplete, kakor pa samo z ovratnico?

  2. #32
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Živobarvna ovratnica se mi, poleg PP patrona, ki ga ostalim lovcem pokažeš na začetku lova, zdi zelo potrebna oprema psa. Seveda narejena na ježka, da se lahko sname. Okoli zvončka bi bilo za debatirati, Res je, da pes ne "vpije" ravno ves čas jage, še sploh ne, ko se vrača k vodniku po lastni sledi. Zatorej mi je predlog JakeJeža o ribiškem zvončku blizu. Morebiti pa res poiskusimo. In potem raje vidim, da vse skupaj izgubi, kot da se kje obesi. Pri poskusu snemanja se lahko tako zasuka, da se še dodatno zadrgne. Na to, da se bo pes sam rešil, ne bi stavil Bisinega življenja.

  3. #33
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Kričeče barve so na lovu lahko tudi potuha v smislu: če ni kričeče barve, potem je tisto gotovo prašič.

    Sem šel lani k sosedom na prašiče. 10 so jih namreč videli iti v neko globel. Imel sem dober štant in kmalu po tistem, ko se je pogon začel, so psi gonili v moji smeri. 50 m nižje v gošči sem opazil, da se je premaknilo nekaj temnega in takoj sem pomislil na prašiča. Ker sem imel na puški piko, sem imel s sabo tudi dvogled in z njim končno le ugotovil, da je spodaj v temno oblečen človek. Kar lasje so mi šli pokonci! Spraznil sem puško, ga poklical k sebi in mu ukazal naj do konca pogona stoji poleg mene. Bil je gobar, sledil je prašiče, slišal je gonjače, ni pa pomislil, da se je znašel sredi pogona. Oblečen je bil v temne kavbojke in temno moder anorak. Očitno bi morali tudi gobarji nositi signalne telovnike.
    Prašičev ni bilo, vseeno pa smo imeli vsi skupaj neznansko srečo.

  4. #34
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, tudi na to je treba pomisliti. Jaz sem imel dvakrat v gošči staro branjevko. Mislil sem, da je srna ....joj, sreča, da nisem hitrih prstov.

    Lansko leto je pri nas "padel" terierček. Ni nosil traka, niti zvonca.

  5. #35

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Lansko leto je pri nas "padel" terierček. Ni nosil traka, niti zvonca.

  6. #36
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Jaz na brandelbraka vedno dam oranžno ovratnico ki je elastična in ohlapno visi na vratu. Je pa res da se nekateri psi ko se "ujamejo" za ovratnico začnejo tako premetavat in vleči da je lahko usodno. Ovratnica je zelo priporočljiva in na lastniku psa je da presodi kako bo pes reagiral če se ujame, moj ponavadi samo vleče nazaj, to sem ga navadil tako da sem vsakič ko sem snemal ovratnico stal pred njim in nalahko potegnil ovratnico tako da jo je pes sam snel do konca.

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Sam sem v dvomih, če bi terierju dal signalno ovratnico. Rajši ne, saj gre z njo lahko tudi v luknjo in tudi taka na ježka je v določeni situaciji lahko usodna.
    Še vedno trdim, kot sem omenil nekaj postov prej, da so vse te kričeče barve lahko potuha, in da se je potrebno 100% prepričati na kaj se strelja.

    Lani je moj terier na skupnem lovu ustavil povsem zdravega ozimca. Slišal sem kaj se dogaja in pohitel tjakaj. Lajež je pravilno ocenil tudi eden od štantarjev in zapustil stojišče, tako da je prišel ravno med mene in psa in prašiča, ki ju jaz še nisem videl. Ko je dvignil puško, sem kričal nanj, naj ne strelja, da ne bo zadel psa. Pa je že počilo! Pes je obstreljen tulil od bolečine, prašič pa nepoškodovan ušel.
    Kaj bi mu pomagala signalna ovratnica in zvonček? Saj je bil vendar dovolj glasen, pa še jaz sem se drl na vse pretege. Edino oklep iz kevlarja in keramičnih plošč, pa še čelada povrhu.

  8. #38
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Prav ovratnica bi ga v tem primeru rešila ker kreten ki je streljal sigurno ni dobro videl kaj je pred njim pa je kar ustrelu v grm pa kar bo bo. Sam sem imel primer pri iskanju ranjene svinje ko sem zaradi gostih smrečic videl samo ovratnico in nekaj rjavega, nisem videl kje je glava in kje rep svinje in v takih pogojih vsaj jaz ne streljam na divjad. Pri iskanju ranjene divjadi pa strogo ne dovolim nobenemu streljati v smeri mojega psa ko oblajava na mestu, to povem vsem pred iskanjem in do zdaj ni še nobeden ugovarjal.

  9. #39
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vsako nedeljo sem bolj prepričan, da je oranžna ovratnica ZAKON !!! Pa ne za istrijanca, ampak za terierčka, prepeličarja, braka..... Ko boš enkrat izgubil psa, boš naslednjemu dal dve.

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Mogoče bi bilo najbolje kar celega psa preštrihati na rdeče (rumeno, oranžno, zeleno)?

    V omenjenem primeru tudi to ne bi pomagalo. Tip je zapustil stojišče, ker je vedel, da je pes ustavil prašiča in je bil slep in gluh za vse drugo. Bi bil pes lahko kakršnekoli barve. Še dobro, da nisem jaz predtem prašiča že zalezel iz nasprotne smeri; vprašanje če bi zdaj pisal na forumu.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •