Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: Pogoni

  1. #21

    Privzeto

    Citat ricmnc je objavil: Pokaži objave
    pozdravljeni!
    zanima me kaksno opremo si nosite v pogon in na stojisca?
    koliko nabojev?
    kako pa je najbolje se obnasati na stojiscu?
    lp
    1. v pogon samo nalahko oblečen (itak ti je vroče), na stojišče toplo oblečen, nahrbtnik (v njem je:1. pomoč, prisrčnica, vrečke, toalet papir, in rezervna majica, seveda tudi malica)

    2. v ''lajbčku'' je vedno 10 krogel (če govorimo za šibrne naboje = 16 ali več)

    3. tam kjer te nekdo nastavi tudi čakaš (+/- 2 metra), čimbolj tiho

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hubertus, meni se je brak jazbečarka ujela na enega izmed hlodov, ki so bili na kupu za v vinograd, a sreča, da sem bil blizu in to videl. Našel pa sem že mrtvega ujetega psa ob kadavru srnjaka. Predpostavljam, da so se psi tam "stepli" in ta revež se je "zakačil" v štrleče odlomljeno debelce. Le toliko v vednost. Moj pes ne bo nikoli lovil z ovratnico.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Hubertus, meni se je brak jazbečarka ujela na enega izmed hlodov, ki so bili na kupu za v vinograd, a sreča, da sem bil blizu in to videl. Našel pa sem že mrtvega ujetega psa ob kadavru srnjaka. Predpostavljam, da so se psi tam "stepli" in ta revež se je "zakačil" v štrleče odlomljeno debelce. Le toliko v vednost. Moj pes ne bo nikoli lovil z ovratnico.
    Zapni mu jo tako ohlapno da si jo lahko sname čez ušesa. Pes, ki celo leto visi na verigi, bo le pohlevno čakal svojo pogubo, prostoživeči pes se bo pa poskušal na vsak način sneti.
    Vsak naj ukrepa po svoji presoji in izkušnjah. Navedel sem nazoren primer uporabe ovratnice in zvončka.
    Moj pes bo vedno lovil z ovratnico na kateri je na veliko vgravirana moja telefonska številka, kar se mi je dvakrat že obrestovalo, ko so bile psice še mlade in na lovu zalutale. Enkrat k sosednjim lovcem, enkrat pa k planincem.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Moje izkušnje z ovratnicami so mešane. Svetleče- odsevne so super če je pes podobnih barv kot npr. divji prašič, srnjad, saj veste deci, liter na deci, liter pa je vse prašič drugače pa jih ne prakticiram več ker se mi je enkrat brak "zaguncal" in sem ga komaj naredu živega no odkar mam istrijanca jih ne potrebujem:icon_:, glede zvončka, sem pa istega mnenja kot en naš lovec, ki pravi, da je zgonc za krave, pes pa naj nemesto zgonca raje LAJA!!

  5. #25

    Privzeto

    Pes nima zvonca zato danebi dobro lajal,ampak zato da ga čorovi jagri ne pihnejo! Tudi za tvojega istrijanca bi ti priporočal da si navaši kak "krogelc",saj veš kako pravijo,100 ljudi,100 čudi!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    ,saj veš kako pravijo,100 ljudi,100 čudi!

    lp

    100 žena, 200 sisa?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  7. #27

    Privzeto

    100 žena, 200 sisa?
    __________________
    Nak,100 žena,5 zuba!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #28

    Privzeto

    Zgodilo se je, da sem poganjal z mojo resasto jazbečarko. Med pogonom so psi potegnili (največ istrijancev) in moja za za njimi. Pri zadnjem pogonu se je lovec hvalil, da ni še videl česa takega: istrijanci so gonili in pujs tekel za njimi! Joj, joj

  9. #29

    Privzeto

    Menim, da je za boljšo varnost, ključnega pomena, da se lovci ne premikajo in zapuščajo stojišč predčasno. Pomemno je, da ostanemo do konca na stojiščih, kjer nas za nazaj pobere lovovodja. Kar je nejasnega vprašajmo lovovodjo npr. potek pogona, kje imamo levega in desnega solovca, itd...
    Obvezno morajo biti primerno označeni gonjači (z odsevnimi jopiči) in štantarji (vsaj z trakom). Dobrodošlo je tudi zavarovati pse z primernimi, dobro vidnimi ovratnicami ali z oprsnico.

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ako vidiš levo ali desno solovca mu pomahaj ali zažvižgaj, sevada pred pričetkom lova. Tako je bolje zate in zanj .

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •