Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 77

Tema: puška za iskanje zastreljene divjadi

  1. #61
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Trma čim dlje od Geka vsaj po mojih izkušnjah to sploh ni za v cev dajati. Uporabljal sem ga v kalibrih 300mag in 8x57 pa tisto leto nisem pobral nič takega ,da bi bilo za odkup ali pa sem iskal kot zmešan. Saj o točnosti nebi ker je precizna municija ampak vse ostalo pa je katastrofa. Tako kot je rekel Alojz 1 ne kompliciraj in ker vem da v denarnici nimaš bog ve kako velikega prepiha uporabljaj nekaj od norme ali pa rvs pa bo vse delalo tako kot podmazano. In tudi nasvet o 18 g je popolnoma pravilen.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #62
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto 9,3

    Uporabljam 15g Vulcan, Teilmantla ne bi povsem odpisal, saj se krogla ravno v tem kalibru dobro obnese in ima zaradi svoje strukture velik šok učinek, to pa je pri iskanju najbolj pomembno.

    Od RWS ti prideta v poštev TUG(19g) ali Evo(18,8g).

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Veper, tudi sam sem imel ta vikend probleme z iskanjem zastreljenega prašiča( lanščak 45kg).Streljal sem ga v petek zvečer ob 19:45 z 7x64 Geco t mantl na 70m. Na nastrelu v tisti temi nisem našel ničesar, bil pa sem prepričan, da sem ga zadel. Čeprav ima oče terierko z opravljeno preizkušnjo po krvni sledi, sem se zaradi zelo poraščenega terena odločil, da raje pokličem lovskega prijatelja, ki išče z bavarcem z gps ovratnico. No tudi zjutraj na nastrelu nismo našli ničesar, po cca 200m pa na odpadlem listu prvo kapljo krvi, potem pa do mrtvega prašiča ničesar več. Prašič je po strelu zadet točno v sredino trupa šel še 1500m! Tako da Geco gre pri meni samo še v tarčo

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Če hočeš izstrel rabiš drugo kroglo, če pa hočeš prašiča na mestu pa drugo roko.

  5. #65
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Če hočeš izstrel rabiš drugo kroglo, če pa hočeš prašiča na mestu pa drugo roko.
    to je pa za izjavo tedna ;)

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Muzikant, ob taki svetlobi, brez dodatnih virov svetlobe na žalost ni tako enostavno zadet, moja roka pa je sigurno vsaj tako mirna kot tvoja

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    V to ne dvomim, sploh glede na tarče, ki jih objavljaš. Veš eno je streljati v papir, drugo pa v kosmato.

    Drugače pa so begi prašičev z opisanim strelom praviloma daljši.

  8. #68
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    puška za iskanje zastreljene divjadi
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #69
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    kosmate divjadi

  10. #70

    Privzeto

    hm..............čudno, lansko sezono sem uporabljal v kalibru 30-06 samo geko 11 gramov T mantel, uplenil sem cca 20 kosov divjadi, vse padlo v ognju in presenetljivo malo poškodb na mesu.
    Pred novim letom sem kupil Browning BAR HUNTER v kalibru 9,3x62 uporabljam isto kuglo geko T mantel 16,2 grama uplenil sem 5 kosov srnjadi in merjasca , srnina vsa padla na mestu brez vseh podpludb, razen na merjasca sem dal dva strela z prvim sem mu prestrelil stegna z drugim strelom pa za plečko. Zopet brez škode na mesu, tudi ko je šla kugla skozi oba stegna.
    Glede 9,3x62 lahko rečem, da sem zelo presenečen v pozitivnem smislu. Imel sem več kalibrov :

    223 rem
    5,6x50 R MAGNUM
    243 win
    6,5x57 R
    7x57 R
    7X65 R
    7X64
    308 WIN
    30-06
    8X57
    300 WIN MAG

    lahko rečem, da 9,3x62 spada med kalibre kateri naredijo res malo škode na mesu.
    No, je pa res da ga imam samo 2 meseca in sem uplenil 6 kos. divjadi. Do zdaj ni bilo poškodb.

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •