Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: 8x56R

  1. #1

    Privzeto 8x56R

    Potreboval bi naboje 8x56R. Ali kdo mogoče ve, kje bi se dobili?

  2. #2

    Privzeto

    živjo
    Pomoje je najbolj da pikličeš v borovlje,Glanznig ali kaj podobnega. Iz katere države pa izhaja ta kaliber še nikoli nisem slišal zanj?
    lp

  3. #3

    Privzeto

    Imam eno staro Mannlicherco, model M95 letnik 1930. Puške so delali Avstirici in Madžari. To je čisto vojaška puška, uporabljena v 1 in 2. SV vojni.
    Naboj pa je popolnoma zastarel, v trgovinah ga je zelo težko dobiti, ker se ne izdeluje več. zanimiva je zaradi zaklepa, ker se repetira samo "naprej in nazaj", čisto linearno.

  4. #4
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Imaš tole mogoče?
    http://de.wikipedia.org/wiki/Mannlicher_Modell_1895

    Način delovanja zaklepa je "cug-ruk".

  5. #5

    Privzeto

    Potreboval bi naboje 8x56R. Ali kdo mogoče ve, kje bi se dobili?
    V Avstriji v katerikoli trgovini! Naj te ne preseneti cena,en patron košta okol 2,5€,minimalna količina je se mi zdi 80 komadov! Se ti splača razmislit o matrici.....


    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6

    Privzeto

    Ja taka je kot je na sliki. Poizkusil bom dobiti še bajonet in daljnogled.

    Če se naboji dobijo v Avstriji je to super. Meni se rekli da jih tudi tam ni. Cena je pa taka kot je. Če hočeš pokat...nimaš druge izbire.

  7. #7

    Privzeto

    Jazbec, naboji se dobijo tudi v firmi glanznik v Borovljah, vendar pa je cena naboja 4,50 evra z TM kroglo, z VM kroglo pa 0,60 evra. Tolk za informacijo.

  8. #8

    Privzeto

    Naboje sem kupil v Avstriji. Kupil sem jih dve škatli (40 kom). Cena približno 2,90€ kos. Sem pa kupil še vojaške iz leta 1938 Romunske, ki so bile vse pregledane in so za prodajo, mislim pa da po zelo smešni ceni. So pa to vojaška municija. Druge pa so SF 11,7g če se ne motim.

    Je pa z vojaško municijo tako, da ti zasvinja cev da je joj.
    Na e-gun je bila matrica pred kratkim za 35€.

    Lep pozdrav.

  9. #9

    Privzeto

    Ojla, ej jaz mam samo mehanizem(železne dele) potrebujem še kopito in vse ostale lesen dele za to puško. Potreboval bi zgolj, za restavracijo puške, ker jo imam prijavljeno za zbiranje orožja. A kdo pozna koga ki bi to izdelal. Puškarji bi to izdelali samo so absolutno predragi, saj nimam namena te puške uporabljati za lov in ne potrebujem vrhunskega kopita ampak zgolj posnetek originala.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    Ojla, ej jaz mam samo mehanizem(železne dele) potrebujem še kopito ...
    Poglej malo po katalogih. Frankonija, Kettner, e-gun. Za Mauserje vem da je tega ko drv.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •