Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Kam s trofejami?

  1. #1

    Question Kam s trofejami?

    ker nisem našla nobene spletne strani, ki bi mi odgovorila na zgornje vprašanje, sprašujem tukaj.
    stvar je taka. imamo veliko lovskih trofej (rogovi srn, srnjakov, nagačen merjasec in nek divji ptič) in bi jih bilo škoda, da samevajo pod plastjo prahu nekje na podstrešju. vem, da je možnost, da ponudim stvari na bolha.com ali v kakšnem drugem malem oglasu, ampak vseeno me zanima, če obstaja kakšno podjetja ali morda posameznik-zbiratelj, ki bi bil pripravljen kupit trofeje?

    upam, da mi bo kdo vedel odgovorit!

    lp

  2. #2

    Privzeto

    Predvidevam da ste trofeje podedovali (?). Trofeja materialno ni vredna vrdna nič,tako da se ti ne splača prodajat,ker boš prodajal leta če ti bo sploh uspelo! Raje jih podari kakšni šoli ali pa kaki biološki učilnici..........
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Spoštovani!

    Če imate trofeje za prodajo, iskreno dvomim da jih bo kdo iz naše zelene bratovščine odkupil, saj je za nas trofeja nekaj vredna ker nas nanjo vežejo spomini na lov in z njim povezani dogodki, ne pa moč rogovja ali kaj podobnega... Mogoče če Vam uspe pri komu ki si ureja kako gostilno ali kaj podobnega, toda je kar težko prodati tovrstno blago...


    Lep lovski pozdrav!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  4. #4

    Privzeto trofeja

    Kot so že povedali kolegi, to je težko prodat. Če ti je odveč, se obrni na kakšen vrtec npr. Vrtec Slovenj Gradec išče nagačene živali za svoje malčke, da bi jim lahko predstavili gozdne živali. Že pri malih je treba začet z vzgojo in jim povedat da lovci nismo le streljači.
    Pa ravne lavfe

  5. #5
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat Barb je objavil: Pokaži objave
    ker nisem našla nobene spletne strani, ki bi mi odgovorila na zgornje vprašanje, sprašujem tukaj.
    stvar je taka. imamo veliko lovskih trofej (rogovi srn, srnjakov, nagačen merjasec in nek divji ptič) in bi jih bilo škoda, da samevajo pod plastjo prahu nekje na podstrešju. vem, da je možnost, da ponudim stvari na bolha.com ali v kakšnem drugem malem oglasu, ampak vseeno me zanima, če obstaja kakšno podjetja ali morda posameznik-zbiratelj, ki bi bil pripravljen kupit trofeje?

    upam, da mi bo kdo vedel odgovorit!

    lp
    Moje vedenje okrog trofej je, da so last lovske družine, kar je zavedeno v trofejne liste in evidence. Tudi predpisi to urejajo. Za trofeje, ki niso sledlivega porekla in v rokah nelovcev brez dokumentacije se zanimajo tudi organi pregona. Rajši se prvo informiraj pri lovski družini, kjer je uplenitelj pridobil trofeje, če si jih dedoval, da urediš soglasja.

  6. #6

    Privzeto

    Na koncu bojo pa končala na smetišču,kot že prenekatera!

  7. #7

    Privzeto

    Teh trofej ne bo kupil nihče. Ker gre verjetno za trofeje, ki so bile last pokojnega lovca, bi bilo najbolj pravično, da se ponudijo LD katere član je bil.

    Je pa vprašanje takšnih trofej, ki jih je kje v kakšnih škatlah verjetno še ogromno, precej delikatno in LD bi se znašle v kar precejšnjih težavah, če bi se vsi sorodniki preminulih lovcev odločili, da jih zberejo in izročijo LD. Kaj naj ta z njimi ??? Le to, da izbere nekaj najbolj zanimivih in jih primerno uredi ter razstavi, ostale pa bi morala uničiti.

    In, da ne pozabim. Tisti del, ko se spraševalko straši z organi pregona je pa bil popolnoma neprimeren in odveč.

    Pa lep pozdrav!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Barb

    Trofeje boš zelo težko prodal.Lansko leto sem videl na lastni koži ko je en vaščan prodajal trofeje pokojnega očet.Ker me je ravno takrat zgrabila žilica po izdelavi piščali sem se namenil k njemu.Za srnjakovo trofejo en kos je želel 10 evrov.HALO .....Vse trofeje pa je letos v jesenskem času zažgal ker jih ni nihče kupil ker je očitno mislil da drži boga za.... O tem da bi katero trofejo podaril pa tudi slišati ni hotel.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Trofeje podarite zavodu za slepo in slabovidno mladino.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, težko bo kaj zaslužiti z njimi.... Podariti jih šoli, vrtcu, v lovsko kočo....

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •