Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 30

Tema: StroŠek dnevne oskrbe

  1. #1
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto StroŠek dnevne oskrbe

    Ko sem nedavno tega pripravljal analize, sem potreboval tudi okviren podatek stroška izraženega v valuti za povprečno velikega lovskega psa na slovenskem.Obrnil sem se celo k službam KZS, kjer bi kot krovna strokovna organizacija morali, če ne celo mogli vedeti za takšne podatke. Kar na hitro sem dopil odgovor:

    Spoštovani,



    Kinološka zveza Slovenije ne razpolaga z želenimi podatki, ker se ne ukvarja z oskrbo in nego psov.



    S spoštovanjem,



    Lidija Okleščen





    Lidija Oklescen

    Poslovna sekretarka / Business secretary



    Kinoloska zveza Slovenije / Slovenian Kennel Club

    Ilirska 27



    SI-1000 Ljubljana, Slovenia


    Sedaj mi pa resnično ni jasno, kam naj bi se naslonil za verodostojen podatek, ker sam si pa takšne statistike in podatka ne morem izmišljevati. Nekaj podatkov sem sicer naknadno pridobil od znancev, interneta. Pa me zanima kakšne podatke imati vi spoštovane kolegice, kolegi?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Dobro izšolan pes nam je pri lovu v veselje....neprecenljivo!
    Za vse ostalo je Mastercard!

    Nekatere stane zelo malo...
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #3
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Dobro izšolan pes nam je pri lovu v veselje....neprecenljivo!
    Za vse ostalo je Mastercard!

    Nekatere stane zelo malo...
    imaš kritje na Mastercard

  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ceplenje za dva psa (Bavarec in resasti Istrijan) 65euro letno, briketi in testenine mesečno 15+10 kg cena odvisna od kvalitete, ostali dodatki cca 20 euro mesečno. Čas ki ga preživim z mojimi psi -kot je napisal Hubertus neprecenljivo. Ker imata svoje krzno prihranimo na obleki
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ceplenje za dva psa (Bavarec in resasti Istrijan) 65euro letno, briketi in testenine mesečno 15+10 kg cena odvisna od kvalitete, ostali dodatki cca 20 euro mesečno. Čas ki ga preživim z mojimi psi -kot je napisal Hubertus neprecenljivo. Ker imata svoje krzno prihranimo na obleki
    Po nekih predvidevanjih naj bi bilo to 15 eurov dnevno in če imaš tri kuže leto pa 365 dni, vzemi kalkulator v roke in to je to. Pa naj še kakšen zeleni brat ali sestra začudeno gleda in se nespoštlivo ozira na okoli po zeleni naši, vodniki psov v lovskih družinah bi morali biti zlata vredni, ne pa zadnje kolo....

  6. #6

    Privzeto

    No, da te pes stane 450€ mesečno je pa malo pretirana ocene a ne...?

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ker si ne predstavljam lova brez psa, sploh ne delam računov .

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Osnovno in zdravo oskrbo psu lahko zagotovimo z vsaj 25-30e mesečno, torej 300-360e letno plus stroški cepljenja proti steklini.
    To ne vključuje morebitne veterinarske oskrbe, stroškov goriva kadar psa vozimo na šolanje po lovišču, časa, ki ga porabimo za šolanje....itd. To je namreč odvisno od vsakega posameznika.
    Vsak vodnik, ki zagotavlja psu vsaj osnovno oskrbo in ki se vsaj povprečno ukvarja s svojim psom, jeseni pa naganja na vseh pogonih, bi lahko bil povsem mirne duše oproščen dela v lovišču, pa vem, da če kdo to samo potihem omeni vodilnim v LD, le-ti kar ponorijo.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #9
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Se popolnoma strinjam kar je napisal Hubertus.
    Brez psa lov sploh ne bi bil to kar je.

  10. #10
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    No, da te pes stane 450€ mesečno je pa malo pretirana ocene a ne...?
    Ja pretirano je slišat, samo tako naj bi bilo, saj se od naše zaljubljenosti v najboljše prijatelj sploh ne zavedamo. V kalkulacijo je vračunana povprečna vsestranska 24 urna oskrba, ki pritiče.

    Takšni statistični podatki so pomembni, nekoč smo gledali skozi oči ljubiteljstva, danes pa skozi profesionalizem in kapital, žal tako je tudi v kinologiji.

    Konec koncev pa bomo morali resni vodniki ob podpisovanju raznih pogodb z lovskimi družinami naliti čistega vina o stroških, ki jih imamo s štirinožci. Takšne stroške bo slej ,ko prej morala soporavnavati tudi tista tričetrtinska večina lovcev, ki psa nima. Tudi adijo koncestije, če ne bo urejena kinologija in zdaj je že pravi čas, da se začne kaj premikati.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •