Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 36

Tema: Menjalni čoki

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Detel - ne me j....t Čoki se uporabljajo vedno in povsod glede na dolžino strela in ne glede na vrsto divjadi - to korigiraš z debelino šiber . Očitno ljudska domišljija res ne pozna meja.
    Glede na to kako streljaš zajca - hitrost, smer, razdalja , vlažnost tal , višina sonca in kaj vem še ....... ti lahko povem, da v tem času zajca ustrelim, oderem , spečem in pojem.
    Pa pol litre cvička čez.... za prebavo

  2. #12
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Živjo,

    A bi se dalo še malo razložit pomen in uporabo čokov,oz za kaj in kdaj katerega
    Katera je najbolj univerzalna formula naprimer za prvi strel,ki je ponavadi bližji in drugi srel,ki je običajno daljši.Govorim pa o 20/76. kjer so priloženi 4/4,3/4,2/4,1/4 in Cilinder!Hvala za odgovore
    Mnoge "univerzalne" šibrenice imajo prvo cev polčok, drugo tričetrt, za jago na malo divjad. Ker imaš možnost menjave čokov, koristi za race, ki jih streljamo na večje razdalje tričetrt in polni čok. Za na fazane in zajca pa polčok in tričetrt. Tujci lovijo šnefa s cilindrom.
    Nikakor pa ne streljal s cilindrom na 45 m in z debelimi šibrami, kar bi ti svetoval Cviček.

  3. #13

    Privzeto

    Vidim, da je treba kar za vsako divjad šraufat. Samo tisti 10 cm reducirni vložek od zadnjič je univerzalen. Pa kako me je nekdo napadel, ko sem omenil, da je za glodalce streljat na par metrov.
    Tistemu, ki slabo strelja cela škatla čokov ne pomaga. Ampak bo pa celo življenje ustrezne iskal.

  4. #14
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Mnoge "univerzalne" šibrenice imajo prvo cev polčok, drugo tričetrt, za jago na malo divjad. Ker imaš možnost menjave čokov, koristi za race, ki jih streljamo na večje razdalje tričetrt in polni čok. Za na fazane in zajca pa polčok in tričetrt. Tujci lovijo šnefa s cilindrom.
    Nikakor pa ne streljal s cilindrom na 45 m in z debelimi šibrami, kar bi ti svetoval Cviček.


    Zlato moje , dušo moja - opet ti
    Cviček ni še nikomur svetoval da strelja na 45 m s cilindrom, ker ne poznam lovske puške ,ki bi cilinder imela.Če se že spuščaš v debato oz. svetovanje mlademu lovcu , moraš biti o zadevi vsaj malo podkovan, v nasprotnem primeru pa ne muči tipkovnice in ljudi, ki iščejo nasvet. Lahko ti zaupam , da imam kar nekaj šibrenic med drugim tudi tako , ki ima menjalne čoke in nastavljivo kopito. O mojih zaključkih glede teh zadev sem nekaj napisal v temi trap puške. Nekateri , tebi podobni bodo stvar spljuvali, nekateri bodo informacije iskali na tujih forumih--meni pa mal dol visi
    errare humanum est - motiti se je človeško

  5. #15

    Privzeto

    [QUOTE=cviček;106158][/B]

    Če se že spuščaš v debato oz. svetovanje mlademu lovcu , moraš biti o zadevi vsaj malo podkovan, v nasprotnem primeru pa ne muči tipkovnice in ljudi, ki iščejo nasvet.

    Brez krega prosimTukaj ne gre za nasvet mlademu lovcu,ampak lovcu,ki je kupil puško z menjalnimi čoki,s katerimi prej ni imel izkušenj Stvar pa je še,v meni nepoznanem kalibru,ker sem do sedaj uporabljal samo 12/70.
    Na tujih forumih dobro piše in sicer da vsaj 70% lovcev pojma nima zakaj in kako uporabljati čoke tako da je debata o mladih in starih lovcih sploh odveč.
    Gre za strokovna vprašanja in bi bilo prav da so podprta z dejstvi,tako slikovno kot pisno.Škoda da ta forum nekateri še vedno uporabljajo za medsebojno dokazovanje in prepucavanje.Namen foruma kakor ga jaz razumem,naj bi bil medsebojna pomoč in deljenje izkušenj,istomislečih posameznikov...
    Hvala vsem,ki skušate pomagati v konstruktivnih debatah in graja vsem ki ta sistem rušite
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  6. #16
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    [QUOTE=GILTHEAD;106162]
    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    [/B]

    Če se že spuščaš v debato oz. svetovanje mlademu lovcu , moraš biti o zadevi vsaj malo podkovan, v nasprotnem primeru pa ne muči tipkovnice in ljudi, ki iščejo nasvet.

    Brez krega prosim:icon_lol:Tukaj ne gre za nasvet mlademu lovcu,ampak lovcu,ki je kupil puško z menjalnimi čoki,s katerimi prej ni imel izkušenj Stvar pa je še,v meni nepoznanem kalibru,ker sem do sedaj uporabljal samo 12/70.
    Na tujih forumih dobro piše in sicer da vsaj 70% lovcev pojma nima zakaj in kako uporabljati čoke tako da je debata o mladih in starih lovcih sploh odveč.
    Gre za strokovna vprašanja in bi bilo prav da so podprta z dejstvi,tako slikovno kot pisno.Škoda da ta forum nekateri še vedno uporabljajo za medsebojno dokazovanje in prepucavanje.Namen foruma kakor ga jaz razumem,naj bi bil medsebojna pomoč in deljenje izkušenj,istomislečih posameznikov...
    Hvala vsem,ki skušate pomagati v konstruktivnih debatah in graja vsem ki ta sistem rušite
    Ni šlo za noben kreg , pač pa za dobronameren nasvet ,ki izhaja iz mojih izkušenj z menjalnimi čoki

    Če v tujini 70% lovcev ne ve kaj in kako z menjalnimi čoki je ta % pri nas preko 90

    Ker nisem dovolj strokoven za tole temo se iz nje umikam

    Vseeno pa še en nasvet:
    Glede na to, da puško z menjalnimi čoki že imaš ti predlagam , da kupiš 25 nabojev in jih izstreliš na razdalji 35 m v tarčo 1x1m - uporabi vse čoke, preštej šibre in oceni posip. Nad rezultatom boš močno presenečen .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  7. #17

    Privzeto

    [QUOTE=cviček;106172]
    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave



    Vseeno pa še en nasvet:
    Glede na to, da puško z menjalnimi čoki že imaš ti predlagam , da kupiš 25 nabojev in jih izstreliš na razdalji 35 m v tarčo 1x1m - uporabi vse čoke, preštej šibre in oceni posip. Nad rezultatom boš močno presenečen .
    Bereš mi misli:-)Če mi bo uspelo bom jutri zadeve mal stestiral in tudi slikovno zabeležil.Mogoče potem,nekaj še celo objavim hvala,lp
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  8. #18

    Privzeto

    Gilthead. To bi bilo zelo dobrodošlo. Je tudi pravi pristop. Ne pa spraševati druge.
    Bom pa še jaz ob priliki poslikal posip iz reducirne cevi na 5m. Samo, da ne bo kdo rekel, da sem goljufal in streljal na 50m.

  9. #19

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Gilthead. To bi bilo zelo dobrodošlo. Je tudi pravi pristop. Ne pa spraševati druge.
    Bom pa še jaz ob priliki poslikal posip iz reducirne cevi na 5m. Samo, da ne bo kdo rekel, da sem goljufal in streljal na 50m.
    Alojz saj ves kako pravijo,vec glav vec ve Se dobro da kdo kaj vprasa,ker bi drugace forum kmalu postal nepotreben in nezanimiv
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Gilthead. To bi bilo zelo dobrodošlo. Je tudi pravi pristop. Ne pa spraševati druge.
    Bom pa še jaz ob priliki poslikal posip iz reducirne cevi na 5m. Samo, da ne bo kdo rekel, da sem goljufal in streljal na 50m.
    Alojz, jaz bi pa rad videl tarčo streljano na 70m s tvojo kombinirko 20mag. Enkrat si dejal, da pobiraš lisice na to razdaljo.

    Lp

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •