Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 36

Tema: Menjalni čoki

  1. #21

    Privzeto

    Sem jo že dal enemu takemu za test. Kantica za olje z njegovo 16 kombinirko 5 šiber, z mojo 27.
    Sem pa namensko kupil z polnim čokom za lisice z daljnogledom. Zato mi pa brez njega pernata divjad vsa naprej leti.

  2. #22

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Alojz, jaz bi pa rad videl tarčo streljano na 70m s tvojo kombinirko 20mag. Enkrat si dejal, da pobiraš lisice na to razdaljo. Lp
    Ob prvi priliki bo nekdo streljal lisico v "špico" na tej razdalji in me demantiral. Zakaj bi torej dokazoval. Jaz vem. To pa meni zadostuje.
    Recept: Polni čok, daljnogled, strel bočno, naboj remington (polnilo med šibrami) ali Elektroplastika. Pri teh nabojih nekatere šibre prebijejo, večina pa ostane pod kožo na drugi strani. Če pa lisica ne pade na mestu jo pa pes prinese. Je še vsako za katero bi drugi mislili, da je zgrešena.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ob prvi priliki bo nekdo streljal lisico v "špico" na tej razdalji in me demantiral. Zakaj bi torej dokazoval. Jaz vem. To pa meni zadostuje.
    Recept: Polni čok, daljnogled, strel bočno, naboj remington (polnilo med šibrami) ali Elektroplastika. Pri teh nabojih nekatere šibre prebijejo, večina pa ostane pod kožo na drugi strani. Če pa lisica ne pade na mestu jo pa pes prinese. Je še vsako za katero bi drugi mislili, da je zgrešena.
    Se mi zdi da si moje vprašanje razumel kot provokacijo pa vendar me resno zanima učinek tega naboja in puške na to razdaljo na tarči, ker ga sam nimam in ga ne poznam. Zase vem, da veš

  4. #24

    Privzeto

    Lahko potrdim, da se da z ustrezno kombinirko s pravim čokom in samo enim dobro pomerjenim strelom na lisico bočno, prek daljnogleda lisice pobirati precej čez običajnih 40 m. Resda gre marsikatera naprej, ampak ne daleč, ponavadi do prvega kritja. Tam pa počaka. Niti psa nisem še nikoli rabil, da jo najdem.

    Kar se pa menjalnih čokov tiče, pa imam na Baikalki tri čoke, 0.25, 0.5 in 1.0. Kombinacijo lahko uporabljaš poljubno, sam pa ponavadi uporabljam 0,25 v prvi in 0.5 v drugi cevi ob lovu na blizu, 0.5 v prvi in 1.0 v drugi pa pri lovu na malo dlje. Razlika je očitna.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ob prvi priliki bo nekdo streljal lisico v "špico" na tej razdalji in me demantiral. Zakaj bi torej dokazoval. Jaz vem. To pa meni zadostuje.
    Recept: Polni čok, daljnogled, strel bočno, naboj remington (polnilo med šibrami) ali Elektroplastika. Pri teh nabojih nekatere šibre prebijejo, večina pa ostane pod kožo na drugi strani. Če pa lisica ne pade na mestu jo pa pes prinese. Je še vsako za katero bi drugi mislili, da je zgrešena.
    Last edited by Deerhunter; 23. January 2014 at 14:05.

  5. #25

    Privzeto

    Lepa primerjava med cilindrom in polnim čokom.

    http://www.randywakeman.com/LowrySparkShadowgraphs.jpg

    Lp

  6. #26
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Lepa primerjava med cilindrom in polnim čokom.

    http://www.randywakeman.com/LowrySparkShadowgraphs.jpg

    Lp
    V temi o trap puškah je un dolenček Cviček lepo napisal , da je očitna razlika samo med cilindrom in full čokom . Razlika bi bila na sliki še večja , če bi jo prikazali na 50-60 fitov.
    Zato začnite šraufat čoke in na strelišče- eni smo to naredili že nekaj let nazaj.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  7. #27

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    vendar me resno zanima učinek tega naboja in puške na to razdaljo na tarči,
    Na tarčo nisem streljal. Le v kakšno bukev. Lisice so pa imele vsaj 5 šiber v vitalnem delu (rep ali noga ne šteje). Pred 20 cal sem pa imel polni čok na 12 kombinirki in sem pobiral brez iskanja do 55m. Z češkimi črnimi naboji 4mm. Ko sem pa probal semi-magnum pa porazno. Nobeno zrno ni kože prebilo na 30m. Zato sem tudi nabavil 20/76

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Na tarčo nisem streljal. Le v kakšno bukev. Lisice so pa imele vsaj 5 šiber v vitalnem delu (rep ali noga ne šteje). Pred 20 cal sem pa imel polni čok na 12 kombinirki in sem pobiral brez iskanja do 55m. Z češkimi črnimi naboji 4mm. Ko sem pa probal semi-magnum pa porazno. Nobeno zrno ni kože prebilo na 30m. Zato sem tudi nabavil 20/76
    Namenoma sem omenil tarčo, ker na strelišču natančno odmerimo razdaljo do nje do metra natančno. Ocenjevanje razdalje v naravi je varljivo in nenatančno, še posebej lovci znamo po lovsko dodati kakšen meter več kot manj, pri strelih s šibrami pa vsi vemo, da se snop širi vsak meter dalje od max priporočene razdalje 35-40m.

  9. #29

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Namenoma sem omenil tarčo, ker na strelišču natančno odmerimo razdaljo do nje do metra natančno.
    Poznam takšna pretiravanja. Poleg tega, da imam korak 1m je vedno z mano tudi laserski daljinomer. Tudi na strelišču. Na veliko jezo ostalih (ker je lovsko merjeno).

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Res je razlika očitna. Z MP153 sem s cilindrom zajca na 10m zgrešil, pa je padel.
    Pa ne da se hecam, čisto res je ob poku cev kazala mimo zajca, pa je dobil tistih par šiber vseeno.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •