Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 36

Tema: Menjalni čoki

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Menjalni čoki

    Zanima me kakšne oznake imajo čoki, ki se dajo zamenjati? Jaz imam zdaj v puški enega z 3 zarezami in enega z 4 zarezami.

  2. #2

    Privzeto

    Imam puško zafer in iz navodil je razvidno da zareze na menjalnih čokih pomenijo :
    - ena zareza = poln čok
    - dve zarezi = tričetrt čok
    - tri zareze = pol čok
    - štiri zareze = četrt čok
    - pet zarez = cilinder čok

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    A ma mogoče kdo kakšne izkušnje s takimi menjalnimi čoki: klikni tukaj

    Glede na prikazane rezultate, se mi zdi kar fajna zadeva.
    Mnenja?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  4. #4

    Privzeto

    Menjalni čoki so lahko dobra zadeva. S tem lahko narediš puško bolj primerno za več načinov in vrst lova ter športnega strelstva. Vsekakor je uporabno, res pa tudi je, ali se ti bo za določen lov sploh dalo menjat čoke. Poznam nekaj lovcev, ki jih imajo in so zadovoljni, seveda je pa tudi res, kaj od tega ti sam pričakuješ. Npr.: lisic z temi čoki na 100 m sigurno ne boš mogel streljat
    Uspešno izbiro želim in dober pogled

  5. #5

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Imam puško zafer in iz navodil je razvidno da zareze na menjalnih čokih pomenijo :
    - ena zareza = poln čok
    - dve zarezi = tričetrt čok
    - tri zareze = pol čok
    - štiri zareze = četrt čok
    - pet zarez = cilinder čok
    Živjo,

    A bi se dalo še malo razložit pomen in uporabo čokov,oz za kaj in kdaj katerega
    Katera je najbolj univerzalna formula naprimer za prvi strel,ki je ponavadi bližji in drugi srel,ki je običajno daljši.Govorim pa o 20/76. kjer so priloženi 4/4,3/4,2/4,1/4 in Cilinder!Hvala za odgovore
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  6. #6
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Živjo,

    A bi se dalo še malo razložit pomen in uporabo čokov,oz za kaj in kdaj katerega
    Katera je najbolj univerzalna formula naprimer za prvi strel,ki je ponavadi bližji in drugi srel,ki je običajno daljši.Govorim pa o 20/76. kjer so priloženi 4/4,3/4,2/4,1/4 in Cilinder!Hvala za odgovore
    Najbolj univerzalna formula je da zajca pokriješ in sprožiš - pade z vsakim nabojem , vsako puško in vsakim čokom.
    4/4 pomeni poln oz. full čok ( dolgi streli ) in tako navzdol do cilindra ( streli na krajše razdalje 10-15m ) Lovske puške imajo t.i. fiksne čoke od 1/4 do 3/4. Za sam lov so menjalni čoki povsem brez pomena, nekaj več pa pomenijo pri lovsko športnem streljanju, posebno v disciplini compak. Moje mnenje je , da menjalni čoki za lovsko uporabo sodijo v kategorijo " velika natega " pri športnem streljanju pa v kategorijo " mala natega "
    Sicer si pa kaj več lahko prebereš v temi -trap puške .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  7. #7

    Privzeto

    Dobra razlaga tole. Nimam kaj dodati.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Cviček s teboj se ne strinjam popolnoma. Zajca pokrijem samo takrat, kadar teče od mene ravno in mi kaže rit . V vseh drugih primerih moram pomeriti pred njim, koliko, je odvisno od razdalje in hitrosti teka zajca.
    Zadrge niso tako nepotrebne kot omenjaš. Za lov rac uporabiš ene, za lov npr. fazana pa druge. Za to so tudi namenjene. Še bolj bodo prišle do izraza, če bomo kdaj lovili šnefa ...

  9. #9

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Najbolj univerzalna formula je da zajca pokriješ in sprožiš - pade z vsakim nabojem , vsako puško in vsakim čokom.
    4/4 pomeni poln oz. full čok ( dolgi streli ) in tako navzdol do cilindra ( streli na krajše razdalje 10-15m ) Lovske puške imajo t.i. fiksne čoke od 1/4 do 3/4. Za sam lov so menjalni čoki povsem brez pomena, nekaj več pa pomenijo pri lovsko športnem streljanju, posebno v disciplini compak. Moje mnenje je , da menjalni čoki za lovsko uporabo sodijo v kategorijo " velika natega " pri športnem streljanju pa v kategorijo " mala natega "
    Sicer si pa kaj več lahko prebereš v temi -trap puške .
    Čeprav sem pričakoval bolj konstruktivno debato,utemeljeno z dejstvi,vseeno hvala za odgovor Bom moral pač odgovore poiskat na tujih forumih
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  10. #10
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Pozdravljeni.
    Na zastavini šibrenici sta na ceveh oznake čokiranosti in sicer choke 1/2 (mi je jasno da pol čok) in choke1. Je to polni čok ali ni čokirana?

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •