Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 112

Tema: Enocevne prelomaČe

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    tut meni se štuc ne dopade preveč, ni take elegance, čeprav je tut lep za pogledat.
    če bi že mel štuc bi mel z 65 dovgo cevjo, da zgleda puška bol starinska

  2. #12

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    trma, če boš kupoval enocevno prelamačo, kupi k95 baronesse, da jo boš lahk še nama z dolginom posodu za kako nedeljsko jago
    al pa če odpreš kao rent-a-rifle, boš počasi dobival nazaj vložen dnar
    za to se nekako tudi ogrevam,samo še v živo jo moram videti. Sabatti je cenovno 50% ceneje ampak ne vem, ni me prepričala.

    lp

  3. #13
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Sabatti se ne more lih z Blaserjem kosat :icon_:

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Če ti ni težko razbit prašiča le ponjo(k95),tudi če boš vzel klasično izvedbo, je še vseeno mercedez, baronesse je pa kak debel evro več

  5. #15

    Privzeto

    Všeč mi je najbolj Baronesse Stutzen.A ve kdo koliko se gibljejo cene Blaser mod.baronesse,attache...

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    mislim da je atache okoli 5000, baronesse pa okoli 8000 mogoče še več:icon_smile:

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    mislim da je atache okoli 5000, baronesse pa okoli 8000 mogoče še več:icon_smile:
    pošteno lepo..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #18
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Mislim da nema potrebe izbjegavati rusku kiplauficu IZH18MH. Ja sam sa svojom u kalibru .30-06 vrlo zadovoljan. Kupio sam ju prvenstveno za lov d.svinja sa čeke, pošto mi je 8x68 za tu namjenu bio malo "prenaporan". Sada je ve? više godina koristim i u lovu prigonom. Na njoj imam Tasco Titan 1,25-4x26. Jedina je zamjerka malo tvr?e okidanje. Remington tu istu pušku prodaje kao svoju sa oznakom SPR18, pa kad valja Amerima, zašto ne bi i meni. Po preciznosti se naravno ne može mjeriti sa Puškarninim .243Win, pa stoga njega koristim za lov srne?e divljači. Kod nas u Hrvatskoj tim kalibrom nije dozvoljeno loviti divlje svinje.
    Odnos uloženog i dobivenog kod ruske jednocijevne prelamače vrlo je dobar, bar po meni.
    LP

  9. #19

    Privzeto

    Sedaj sem malo skeptičen okrog kalibra pri omenjeni puški, saj puška ima od 2,3 pa do 2,5 kg (merkel, blaser). Kar pa je v kalibru 30-06 ali 30R blaser težko obvladati. Pri tem mislim na odsun in natančnost zadetkov.

    kaj mislite?

  10. #20

    Privzeto

    Živjo
    Za blaser vem da ima nekakšen kompenzator plinov,na koncu cevi,dve ali tri zareze so v cevi,ki delujejo kot kompenzator plinov in to zmanjša odsun. Ne vem pa koliko ga zmanjša,sem pa videl da zadeva obstaja letos pri italijanskem gostu,ki je meu blaser k95,je pa ta kompenzator skoraj neviden in nič ne vpliva na estetiko puške. Sej ne vem pa sploh kaj rabiš večji kaliber od 7x65 ali 308 ki sta povsem obvladljiva kalibra za vsako ramo. Usaj pri nas ga ne rabiš.
    lp

Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •