Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 112

Tema: Enocevne prelomaČe

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V 223 jo ima kolega in je lovsko uporabna samo z Normo SP, ostalo trosi še prek 10cm. Za majhne pare bi raje kupil kako rabljeno zastavo 223, ki je še vsaka s katero sem streljal z malo boljšo municijo ali reloadom streljala grupe pod 2cm!

  2. #62
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Mater ste me prestrašli.Sedaj pa razmišljam.Puške še nisem plačal,tako da mi je ni potrebno vzeti.Prodajalec in puškar v Lavamundu je pohvalil njeno točnost in kvaliteten material.
    Imam šibrovko hammerles Baikal in deluje odlično.
    Sedaj pa sem v dilemi.

  3. #63

    Privzeto

    Enostavno in direktno, ne vzemi ker boš najbrž imel veliko težav z puško. Je bolje malo še našparat in kupiti vsaj zastavo.

    Ruske šibrenice niso bile nikoli problematične, so mogoče malo bolj "grobe" vendar so OK glede na njihovo ceno.

  4. #64
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    Mater ste me prestrašli.Sedaj pa razmišljam.Puške še nisem plačal,tako da mi je ni potrebno vzeti.Prodajalec in puškar v Lavamundu je pohvalil njeno točnost in kvaliteten material.
    Imam šibrovko hammerles Baikal in deluje odlično.
    Sedaj pa sem v dilemi.
    Ker vsi to puško na široko kritizerajo jo bom pa jaz malce pohvalil saj z mojega vidika poznam kar nekaj lovcev ki jo uporabljajo seveda vsak v različnem kalibru (3006,308, 7.62x54r in 7.62x39) vsi tisti ki jo imajo so z njo zadovoljni vendar pa so vsi zamenjali kopito ki pa je resni obup v originalu, edino eden ki jo je nabavil s plastičnim kopitom. Pred časom sem še sam streljal s tako prelamačo, ta je imela malce predelano sprožilo in novo kopito kalibr 3006 z municijo geco sem na 100m spravil v grupo 3cm kar je kar uredu za lov. Če pa še imaš možnost pa tako kot ti ostali forumaši priporočajo raje je ne uzemi malo počakaj in kupi kšn rabljen karabin saj jih je pod malimi oglasi ogromno pa boš za 600€ prišel do dobrega karabina z optiko.

  5. #65
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    @Lis. zveličar
    A ti dela 2 cm iz Baikala ?

    @Andigs,
    kateri model enocevne prelemače si si omisli ?

    model je IJ 18.

  6. #66
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat ANDIGS je objavil: Pokaži objave
    model je IJ 18.
    Andigs, samo bejži od nje. ruske šibrenice so uredu za svoj denar, enocevna risanica ruska je pa katastrofa. eni tukaj pišejo da so menjavali kopita pa proženja pa še montaža ni vsaka dobra, tako da, kupil boš puško in bo že v štartu potrebovala obiske puškarjev na koncu boš pa zmetal več denarja kot je kaka druga rabljena enocevna risanica ali kak rabljen dober karabin.

    PS
    Tistemu prodajalcu pa reci, da je pokvarjen če te hujska daje uredu in kvalitetna. prodajalec ti je to reku ker že sigurno par mesecev ni naredil več kot 250 eur prometa kolikor ta puška stane in ti hoče na vsak način ti jo prodat.

    Puško sem imel jaz, moj tast in nekaj solovcev v različnih kalibrih in so vse te puške šle. vsi smo jo prodali nekaterim je pa toliko krvi spila, da je na koncu prijel el. brusilko in jo prerezal na prafaktorje.

    lp

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    @ANDIGS

    1) Korektno je, da se o puški prepričaš preden jo naročiš in ne obratno
    2)Vkolikor je prodajalec tako prepričan v njo, naj ti omogoči preizkus in če boš zadovoljen jo vzameš v nasprotnem pa imaš razlog da odpoveš naročilo.
    3)Najbolj zanimiva pa je izbira enocevne prelemače brez optike za lov prašičev na pogonu, vsaka puška tudi dvocevna šibrenica je bolj primerna za tak lov. Zanima me kako si prišel do te izbire ?

  8. #68

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kako si prišel do te izbire ?
    Poceni je.
    Drugega argumenta že ne more biti.
    Če hočeš dobro in poceni novo puško kupi Ruger American. Pa kar pri nas.
    Last edited by alojz1; 21. February 2013 at 11:30.

  9. #69

    Privzeto

    Sam sem imel že dve ruske prelamače. Prva v kalibru 308, živa katastrofa, rastros na 100 m preko 15 cm, druga v kalibru 7,62x39 malo boljša, vendar še vedno 10 cm. rastros, malenkost boljši rezultati z rusko municijo Barnual.
    Sedaj imam špansko Bergara Scout kal.308, s katero brez problema dosežem grupo 3 cm, uporabljam pa samo municijo Win. Silver tip.

  10. #70
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    v nobenem primeru se ti je v Lavamündu ne splača kupit, ker boš itak za papirje dal še dodatnih skor 100evrov, se pravi pol cene puške!
    Maš v Bocku tako v 30-06 z montažo in zeissom 6x42mc za 620€, najprej prodaš daljnogled, ker ga itak ne rabiš, malo za tem pa še puško, ker boš ugotovil da je "kramp od krampa"!

Stran 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •