Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 112

Tema: Enocevne prelomaČe

  1. #91

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Samo da jih je imel kolega..ali pa stric....

    Zadetki na tarči pa niso nič posebnega... so bolj povprečni..
    Zadetki so povsem v območju standardov cevi za lovske puške in kot taki prikazujejo lepe zadetke in dobrega strelca.
    Kar je več je domena boljših namenskih cevi in posebnih okoliščin.
    Tako da ni treba nič zbijati vrednosti zadetkov na slikah!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #92

    Privzeto

    Dejstvo je to, da imamo glede natančnosti, odsuna, poškodb .... zelo različne kriterije.
    Z vsako češko bokarco se ustreli podobna grupa. Če le naboj pravi izberemo. In optika mora biti ustrezna.
    Jaz bi za 6,5 vzel lažjo kroglo. Tudi grupa bi bila boljša. Zaradi odsuna.
    Poškodbe - majhna luknjica, vsebino pa zlijemo ven. To je za nekoga odlično, za drugega pa slabo (243)
    Last edited by alojz1; 10. March 2014 at 10:05.

  3. #93

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Kar je več je domena boljših namenskih cevi in posebnih okoliščin.
    Pri treh strelih ni bistvene razlike med cevmi. Jaz imam sicer varmint cev. Bolj zaradi težišča in umirjanja puške. Z težjo se bolje strelja. Predvsem prostoročno ali ob prislonu.
    Če bi pa en strel iz naslona oddal z mojo ali navadno lovsko cevjo pa ni razlike.
    Zato sem tudi priporočal za 6,5 lažjo kroglo. Pri lahki puški so detajli pomembni. Malo drugače nasloniš v ramo ali primeš, že se pozna na zadetku.

  4. #94

    Privzeto

    Za očetovega Haenela v cal.308win lahko trdim da so trije streli v grupi 2,5cm in to z 12g Rws Evolution na puški je monteran Swarovski Habicht 8x50 križ 4a pa je pomoje za lov to več kot dovolj natančno.
    Glede na alojzovo izjavo glede čeških bokaric se pa ne strinjam popolnima imamo pri hiši 3 bokarice dva čeha (mod.502,3 7x65r in mod.zh301 7x57r) in enega sabattija (master light 7x65r) pa je pri vseh močno občuti plezanje strelov)Konkretno za čeha mod.502,3 1strel v 9ko 2strel +4cm 3strel +15cm tako da ga sploh ni v tarči isto se dogaja z sabattijem.Edina bokarica za katero lahko trdim da je zmožna grupe pod 3cm je Blaser B95.Kolega ga ima v kal 5,6x50r Mag.

  5. #95

    Privzeto

    Ne mešat plezanje strelov zaradi lotanih cevi z natančnostjo. Če bi delal odmor med streli plezanja NI.
    Blaser nima lotanih cevi. Pa grupa z težko kroglo je seveda možna. Pri dobrem strelcu in naslonom, kot sem napisal. Ni pa potrebe po 9g krogli pri 6,5. Razen , če ne streljamo velike divjadi.

  6. #96

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne mešat plezanje strelov zaradi lotanih cevi z natančnostjo. Če bi delal odmor med streli plezanja NI.
    Blaser nima lotanih cevi. Pa grupa z težko kroglo je seveda možna. Pri dobrem strelcu in naslonom, kot sem napisal. Ni pa potrebe po 9g krogli pri 6,5. Razen , če ne streljamo velike divjadi.
    Kaj potem boš na preizkuso delal premore po 5 min da boš sprožil 3 strele v naši ld bi preizkus potem trajal 2dni

  7. #97

    Privzeto

    Pa ne me narobe razumet imam bokarico in repetirko Tikka in glede preciznosti se nitit približno ne moreta primerjati med sabo tudi če sem med streli delal odmor.Je pa v naši LD veliko članov ki že z solidno repetirko rabijo 10min da ustrelijo 3 strele pa še tu so rezultati porazni.

  8. #98

    Privzeto

    Sedaj pa mešaš sposobnost strelca in kvaliteto puške.
    Tudi jaz imam Blaser kombinirko in karabinko Tikka. Pa streljanje ni primerljivo. Prva je super za nosit, druga za streljat. Čeprav se da tudi z prvo super ustrelit. Le bolj zahtevna je ravno zaradi male teže.

  9. #99

    Privzeto

    Citat borazer je objavil: Pokaži objave
    Kaj potem boš na preizkuso delal premore po 5 min da boš sprožil 3 strele v naši ld bi preizkus potem trajal 2dni
    Sin ima češko bokarico in Rem. karabin. Na zadnjem preizkusu je z presledkom ustrelil z bok 2x10, z karabinom pa 10 in 9. Pa je karabin neprimerno boljši za streljanje. Pa ni treba 5 minut pavze. Takoj po strelu jo odpri ali pa vmes ustreli še z drugo puško.
    Hočem povedati, da je puška lahko natančna, če jo strelec zna uporabljat. Če pa hitro daš 3 strele z kombinirko je pa tako kot si napisal.
    Prijatelju sem jaz nastrelil bokarco. On pa slabo zadel z njo. Pride kupec z dobrim strelcem zraven. Postavi tarčo in da 1 strel v strogi center. Samo plačal je in šel z njo. Je vedel, da nima smisla 10 strelov dat.
    Last edited by alojz1; 10. March 2014 at 11:28.

  10. #100
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Meni je važno da je puška normalno nastreljena oz. da z njo oddam normalno lovsko pravičen strel ter nimam se za super strelca se pa imam za povprečnega. To kar sem objavil na slikah vsekakor so dobri zadetki in za lov super, vedeti pa moramo da ta puška ni delana za tekmovanja in je bolj namenjena za lov.

    PS
    Alojz, sem probal tudi z 8.2g kroglo, res da je grupa še boljša vendar pri delovanju na divjadi sem veliko bolj zadovoljen z 9.1g kroglo.

    lp

Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •