Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Zapisnik OZ LZS dne 30.09.2008

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Včeraj sem prebiral lovca ( sprememba pravil o lovski izkaznici) in sem med drugim opazil, da je na LZS predsednik Pravno-statutarne komisije še vedno G. Niko Šuštarič. Torej stari virtualni kader in verjetno avtor "veljavnih" Pravil LZS.
    S tem je ugasnilo moje upanje, da se bo na zvezi karkoli premaknilo naprej in spremenilo na bolje.
    Škoda je izgubljati besede na temo LZS!!!!
    Ravno zato sem tudi ves čas trdil, da morajo nova pravila z novo vsebino sprejeti samo članice LZS! Delegati iz ZLDjev so bili dolžni sprejeti le spremembe, ki jih je narekoval nov zakon o društvih.
    A oni so si raje lepo postlali za naprej in v škodo Slovenskemu lovstvu in divjadi!
    To je resen preizkusni kamen novega vodstva!

  2. #12

    Privzeto

    Ko smo čestitali novemu vodstvu LZS ob izvolitvi, smo jih pospremili s dobronamernimi svarili o pomembnih nalogah, ki jih bo moralo najprej izpolniti. Med njimi je bila tudi sugestije o nujnosti sprejetja novih Pravil, saj stara, po katerih je bilo to vodstvo izvoljeno niso potrjena s strani pristojnega upravnega organa in so zato neveljavna.
    Pričakoval bi vsaj, da to temo uvrstijo med naloge tega mandata. Glede na to, kdo vodi ta resor na Zvezi, mi je vse kristalno jasno.
    In moram pritrditi Sraki, ki nam je že takrat poiskušal dopovedati, da so naše želje in pričakovanja "znanstvena fantastika".

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Užaloščen moram pritrditi Lectograjskem. Žal se ne bo nič spremenilo dokler bodo odklanjali avtonomijo lovskih družin in občni zbor ne bo sestavljen tako, da se bo slišal glas vseh LD. Ni sicer nujno, da se delni občni zbori ukinejo je pa nujno, da se ukine delegatski sistem, ki je še vedno vgrajen v Pravila LZS. To bi pomenilo, da bi na delnih občnih zborih štel vsak glas, vsake LD (ena LD en glas in nič drugače saj je LD - ne glede na število lovcev, ena članica LZS) in bo na nivoju LZS glasove samo sešteli. Za volitve vsake 4 leta pa nebi smelo biti delnih občnih zborov. Seveda je ta varianta, s tako opisanimi delnimi občnimi zbori le kompromis, pravilna rešitev pa je občni zbor vseh članov LZS torej vseh LD.

    Kot najpomembnejšo zamero zadnjemu občnemu zboru pa moram omeniti glasovanje in sprejem nekaterih novih članic. Sprejeli so lovska društva, ki niso lovske družine. Kakšna je razlika? Lovska družina je lovsko društvo, ki upravlja z loviščem. Lovske družine pa so po samem zakonu članice LZS. Torej če lovsko društvo pridobi lovišče v upravljanje s pravnomočnim pravnim aktom (koncesijo) postane lovska družina in avtomatično (po zakonu) postane članica LZS. Zakaj torej sprejemati vnaprej lovska društva v članstvo LZS???
    Nočem biti nesramen ampak pritiski so bili verjetno hudi?

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    V celoti je potrebna prevetritev v Pravno statutarni komisije , predvsem predsednika kateri je idejni oče neustreznih pravil LZS, kakor tudi Pravilnika o lovski izkaznici. Podpiram Lectograjskega v oceni in je točna.
    V vednost predsedniku pravno statutarne komisije ,da Pravila LZS in Pravilniki niso občinski odloki in pristop k ureditvi le teh je precejšna razlika.
    Nikakor pa ni presenetljivo ,da lahko neko stvar zakomplicira v kolikor nima pravilnega in predvsem poštenega pristopa.


    bober

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •