Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: Vprašanja, komentarji, debate...o fotografijah

  1. #1
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Vprašanja, komentarji, debate...o fotografijah

    Lp!

    Temo odpiram, da nebodemo mešali posnetke divjadi, narave itd. s komentarji na njih.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Gamsa

    Lp!

    Kot sem že zapisal o tem gamsu v bistvu pritrdil Capri in njegovi pravilni oceni.
    Povezava 1790
    Ne zaletimo se v misli in v mišljenju, spoznajmo, da se bodemo celo življenje učili in ne uki umrli. Normalno, da je kozel star, kar se tudi lepo vidi!

    Za drugega pa tako. Ako ravno Nautilus pravi, da je 3+ bi ga prosil naj to obrazloži. Vsaj še kakšno fotografijo pripne ali če je celo kozel že pokojni, fotografijo njegovih rogljev. Sam bi zapisal, da je kozel starejši kot 3+ pa ne zaradi moči rogljev, ampak mi celota deluje starejše. Lahko se pa motim, ker kot sem že o uku zapisal...
    Povezava 1791

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  3. #3

    Privzeto

    Lep pozdrav,
    mislim da so dezinformacije kar se tiče teh dveh slik.
    Gams na zgornji sliki je star 3 morebiti 4 leta, gams na spodnji pa nkej med 8-10 let. Nobeden od njiju ni pokojen.

    Lp

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Gamsa

    Lp!

    Tu se pa ne bom strinjal s teboj. No saj se tudi kregati ne mislim, samo zgornjega brez greha... Na spodnjega bi se pa vzdržal strela...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    pa razloži janez l po čem se tebi dozdeva da je zgornji starejši...

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Gams 1

    Lp!

    Sem že tam v temi fotografije zapisal zakaj. Ne deluje mlad gams. Visoko vihre, močan vrat, poudarjena prsa, rjavkasta dlaka, ki ni znak oslabele živali, poudarjeno spolovilo...vesel če ga jutri zjutraj srečam in verjemi pumpa ne bo 2+.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    no janez da te pa tu vidim na kaj boš pozoren pa pri vseh slikah opazuj tudi okolico da predvidiš približno mesec posnetka.

  8. #8

    Privzeto

    janez se ne bi strinjal s tabo , po moje - poglej pri zgornjem majhen telesno, kratka črna glava, tako kot je napisal Nautillus gams je star 3 leta z ''božjo srečo '' 4 ampak dvomim, kar se pa druge Gamsa tiče pa mislim da velika začetnica pove vse ... jaz ne bi kaj razmišlaj o kakršnem koli grehu,ker ta gams ima verjetno krepko čez 10 let...
    moje mnenje !
    prav zanima me kam bo še ta debata stekla.

    Lovski zdravo
    Gašper

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat VETER Z URŠLE je objavil: Pokaži objave
    janez se ne bi strinjal s tabo , po moje - poglej pri zgornjem majhen telesno, kratka črna glava, tako kot je napisal Nautillus gams je star 3 leta z ''božjo srečo '' 4 ampak dvomim, kar se pa druge Gamsa tiče pa mislim da velika začetnica pove vse ... jaz ne bi kaj razmišlaj o kakršnem koli grehu,ker ta gams ima verjetno krepko čez 10 let...
    moje mnenje !
    prav zanima me kam bo še ta debata stekla.
    Pomojem tudi..prvemu nebi dal več kot 5 let,po sami strukturi obraznih linij-nima povdarjenih (izboklih) oči,ki jih vidimo pri drugem,ki menim,da je star okoli 10 let.
    Po telesni oceni,je pa pri prvemu opaziti značilnosti starejših kozlov,vendar je drugi telesno veliko bolj razvit..

    Kot je pa rekel Janez,učimo se celo življenje..pa še dost premal bomo vedl o gamsih

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Gamsa

    Lp!

    He,he,he... Se opravičujem, ker ne bom mogel ta teden dalje diskutirati z vami. Je prav zabavno čeravno se do sedaj nisem mešal v debate o ocenjevanju starosti po fotografijah, ker je to zelo nehvaležno (slaba kvaliteta, kot kako divjad stoji...), samo sta me ta dva gamsa, kar pritegnila, sploh vaša reakcija na Caprin komentar. Spoštovani lovski tovariši, ko smo mi še v plenicah okoli "skakal" je on z atom Florjanom gamse v dolino nosil...
    Skratka drugi teden se malo pozabavam in vam nekaj pokažem, ne, da bi pametoval ampak, da se skupaj učimo, povdarek skupaj, ker se sam zavedam, da se bom celo življenje in ko najbolj misliš da veš, takrat veš, da nič ne veš...
    Aja zakaj ne ta teden! Ker so mi gospodarica naložili zopet tlako s prevzemi in še "gužva" se je začela v trgovini.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •