Pokaži rezultate anket: Vaši splošni podatki:

Glasovalci
46. Ne moreš glasovati
  • Srednja izobrazba

    22 47.83%
  • Višja izobrazba

    7 15.22%
  • Visoka strokovna izobrazba

    6 13.04%
  • Univerzitetna izobrazba ali več

    8 17.39%
  • Sem član komisije v okviru LZS

    1 2.17%
  • Nisem član nobene komisije v okviru LZS

    21 45.65%
  • Sem pripravljen sodelovati pri delu uredn. odbora glasila

    12 26.09%
  • Nisem pripravljen sodelovati pri delu uredn. odbora glasila

    6 13.04%
  • Bi sodeloval, če bi me povabili

    18 39.13%
Anketa z več izbirami.
Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: S čim ste pri glasilu Lovec najbolj ne/zadovoljni?

  1. #11

    Privzeto

    Oho..ho.!, dragi šef, to pa je že druga zgodba. Kaj je torej problem, ljudje, ki revijo Lovec izdajajo in urejajo ali sama vsebinska zasnova revije ???
    Argumenti, ki jih navajaš so zaskrbljujoči.
    Sraka! Zelo spoštujem tvoja mnenja in jih prav rad preberem,čeprav se včasih ne strinjam!
    Sam osebno nimam nič proti uredniškemu odboru,pa naj noter sedi Peter,Janez ali Borut,dokler ti delajo tako kot se zagre! Sej,roko na srce,očitno znajo delati,znajo privabljati sponzorje itd..... tudi oblikovno je revija dokaj dobra! Je pa tako,da so Lovca pripeljali tako daleč da je za večji del lovske javnosti postal dokaj nezanimiv! In tudi je res,da nikoli ne boš naredil revije zanimive za vse,enostavno moraš se držati smeri,drugače te raztrgajo! Ampak sprembe in predlogi so pa ja vedno dobrodošli in ravno tega se ne upošteva! Sam sem poizkusil enkrat,pa mi je bilo na (za moje pojme) "nagravžen" način povedano naj se ne trudim! Na kakšen način pa ne bom pisal tukej,ker tega nikakor ne morem dokazati.......,sej veš.....

    Lz
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #12

    Privzeto

    Šef hvala za obširno informacijo okrog nepotrebnih zapletov. Od omenjenih oseb poznam le eno in to zelo dobro. Nekoč sva kar nekaj let skupaj delovala na nekem področju in še vedno imam o njem zelo dobro mnenje. Kaj se je v ozadju te zgodbe dogajalo, da je tudi moj znanec tako ravnal kot pač je, me še bolj zanima kot pa zapleti sami. Taka zadrtost, kot jo je mogoče razbrati iz predstavljene korespodence, mu namreč nikoli ni bila lastna. Nasprotno, prav zaradi širokega demokratičnega pogleda je imel pogosto težave in v nekaj primerih sva bila v takih "težavicah" celo skupaj.
    Ko se bova srečala ga bom povprašal kaj se je v resnici dogajalo. Me res zanima, čeprav odgovor že kar slutim.

    Glede teme, ki jo tukaj obravnavamo pa dodajam, "da imajo pač vsake oči svojega malarja" in je vsako stališče legitimno ter vredno pozornosti. Ker pa ni veliko možnosti, da bi z razgrajanjem na tem forumu lahko kaj bistvenega spremenili, pač priporočam strpnost do avtorjev idej, ki z našimi niso skladna. Revolucionarnih sprememb na tem področju verjetno res ni za pričakovati in če bo naša tukajšnja razprava v tem mozaiku premaknila le kamenček ali dva v korist večje berljivosti revije in njene priljubljenosti med članstvom, bomo lahko zadovoljni.
    Ker pa sem večni dvomljivec, se tudi tokrat temu ne bom izneveril tej svoji hibi in bom zapisal vprašanje: gre zunanjim pobudnikom, da se takšna razprava tukaj izpelje res le za izboljšanje vsebinske zasnove revije Lovec ali pa gre mogoče tudi za pripravo terena za kakšne kadrovske rošade, ki naj bi jih mi z ostrimi kritikami pokrivali in jim dajali alibi ????
    Sedaj pa končujem, ker gen zlobe v meni se je ponovno aktiviral.
    Pa lep pozdrav!

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    Ker pa sem večni dvomljivec, se tudi tokrat temu ne bom izneveril tej svoji hibi in bom zapisal vprašanje: gre zunanjim pobudnikom, da se takšna razprava tukaj izpelje res le za izboljšanje vsebinske zasnove revije Lovec ali pa gre mogoče tudi za pripravo terena za kakšne kadrovske rošade, ki naj bi jih mi z ostrimi kritikami pokrivali in jim dajali alibi ????
    Sedaj pa končujem, ker gen zlobe v meni se je ponovno aktiviral.
    Pa lep pozdrav!
    Mislim, da ti bom v nekaj dneh lahko na strani predstavil dokaz, da gre "zunanjim pobudnikom" predvsem za povratno informacijo kakšnega Lovca si želimo.
    Kar se pa tiče mene osebno, pa mi gre za zagotavljanje tistih pravic, katere mislim, da si plačniki zaslužimo. So pa iste, kot so nameni teh strani.
    Demokratičnost, komunikacija, argumenti...

    In da ponovim.
    - Od LZS pričakujem povratne informacije v realnem času. Od vseh komisij. Ali je ta medij, ki mora vsekakor biti internetni, v upravljanju sedanjega uredništva Lovca ali pa se bo za dodatne stroške uvedlo novega, je stvar pristopa in odločitev. A zakaj bi podirali in ne oplemenitili tisto kar že imamo? Če se morajo zamenjati ljudje, ki to delajo, naj se. Danes je tudi naše delo na borzi!
    - Zaradi naše neizogibne vloge v javnosti pričakujem komunikacijo z njo. Dobra revija bi bila dobra rešitev. Od tu izvira tudi ideja o posebni ceneni izdaji namenjeni našim internim zadevam. Dobrodošla priloga in dobiček se tu sama od sebe nakaže v obliki oglasov.
    - In kar sem do sedaj izpuščal, pogrešam dobro knjigo iz naše knjižnice. Izdaja malo večje brošure ob 100-letnici ni niti približek tistemu, česar smo vajeni.

    In še dodatek, pogrešam to, da bi kritizirani v kritikah iskali možnost izboljšanja, ne pa se samo krčevito branili iz okopov. Ko se bo to začelo, verjamem, da bodo tudi "napadi" manj žolčni.

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da ti bom v nekaj dneh lahko na strani predstavil dokaz, da gre "zunanjim pobudnikom" predvsem za povratno informacijo kakšnega Lovca si želimo....
    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=498&Itemid=53 je članek, kjer lahko anketo vidite v originalu in nanjo tudi odgovorite na priložene naslove po pošti, faksu ali e-naslovu.

  5. #15

    Privzeto

    Glede na anketo o reviji Lovec, ki jo pošilja LZS, je mogoče razbrati, da se bo novo vodstvo lotilo tudi tega problema. Kar veliko bodo morali postoriti.
    Kot prvo bi jim svetoval, da prevetrijo uredništvo (nov in ambiciozen kader), ker imam občutek, da se ima sedanje uredništvo za samozadostno. Kar prevečkrat je njihova politika do različnih poizkusov objav neugodnih člankov preveč arogantna in izključujoča. Privoščil bi jim, da delajo na reviji z naklado nekaj sto izvodov in probajo preživeti. Lahko je biti v urednik publikacije z cca. 20.000 izvodov mesečno, plačanih že vnaprej za celo leto!!!!!!!
    Nujno je potrebno izdelati nov koncept in novo vizijo Lovca. Kot prvi korak bi predlagal izdelavo "spletnega" Lovca in s tem omogočil dostop zainteresiranim. Sem pa skeptičen glede izdajanja revije za namene prodaje širši javnosti, saj le ta ni posebno zainteresirana za področje lovstva in bi bil projekt komercialno vprašljiv.
    Mogoče bi moralo uredništvo bolj sodelovati z velikimi časopisnimi hišami (Delo, Dnevnik ipd...) in redno objavljati prispevke o lovstvu, tudi ko le to ni v konfliktnih situacijah in medvedje ne praznijo smetnjake pred domovi ljudi.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    V Lovcu so mi objavili kar nekaj člankov in fotografij in tudi kar zadovoljiv honorar so mi izplačali zanje. Lahko rečem, da mi je bil g. Leskovic vedno naklonjen in pripravljen sprejeti gradivo za objavo, v primeru člankov s perečo tematiko pa me je opozoril na morebitne burne reakcije dotičnih, kar pa je bil konec koncev tudi moj namen.

    Lovec je glasilo LZS in ga kot takega lahko soustvarjajo vsi člani LZS. Uredništvo Lovca objavi vsak strokovni prispevek, vsako fotografijo ustrezne kvalitete in likovno delo, ki je na ustreznem nivoju. Torej se lahko za vsebino Lovca imenujemo odgovorne vsi tisti, ki smo zmožni spisati nekaj besed ali posneti dovolj dobro fotko.

    Bi pa izpostavil nek drugi aspekt s katerim se mogoče še niste srečali. Namreč..., ko sem objavljal opise pasme, ki sem jih srečeval na svojih kinoloških popotovanjih po Evropi, so se vrli slovenski vrhovni kinologi s skrbjo ozrli na moje prispevke in se na uredništvo znesli z izjavo: "kaj pisari ta tip o nekih tujih pasma in dela reklamo zanje, saj imamo svoje?!"
    Si predstavljate, da bi Avtomagazin pisal samo o Yugotih in stoenkah...

    Če takole vzamem v obzir vsa dejstva, ki se nizajo okrog Lovca, bi morda prišel do zaključka, da je na koncu še predober za tiste, ki jim je namenjen, ali pa bi lahko celo rekli, da je nepotreben in bi ga lahko kar ukinili.
    Torej... glasila ali revije ne ustvarjajo samo avtorji in uredniški odbor ampak tudi bralci. Slovenija je majhna in marsikdo se noče izpostavljati v javnosti zaradi te majhnosti, kajti vse prevečkrat je slišati komentarje v smislu: "kaj se pa ta dela pametnega?!"
    A denimo da ni tako hudo in da je potrebno zreti v prihodnost z optimizmom.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #17

    Privzeto

    Zanimivo mi je, da se v tej temi ne oglasi on svojega mnenja predstavi večje število članov. Saj sem prerpičan, da jih je večina nezadovoljna z revijo Lovec. Tako sem tudi sam nezadovoljen in to kar precej. Sem mlad lovec in tako ne poznam prav dobro situacije ki je bila pred recimo 20 leti in več. Se mi pa zdi, da je v zadnjih letih vse slabše! Včasih sem prebral skoraj celega Lovca, sedaj pa z branjem končam v kaki uri ali dveh, saj preberem kak zanimiv članek, zgodbico in pa kaj iz lovskega oprtnika. Potem pa revija leži nekje v kotu. Res je, da zadnja leta ogromno prostora polnijo poročila o 60 letnicah LD-jev in pa razno raznih drugih obletnicah,... Ti članki so zanimivi samo za zelo majhen del članstva (tiste ki dobro poznajo določeno LD o kateri se piše ali pa so sami njeni člani). To bi bilo potrebno nekako rešiti. Strinjam se, da je tudi o tem vredno pisati, vendar ne v taki obliki, predvsem pa ne v takem obsegu kot je to sedaj, saj je s tem polovica revije postala nezanimive za veliko večino članstva.

    Mogoče bi bilo smiselno pogledati kako tujo revijo, mogoče res komercilano usmerjeno ampak vseeno precej bolj zanimivo od našega. Pa ne rabimo daleč, lahko recimo pogledamo revijo iz sosednje Hrvaške in sicer Dobra kob. Je komercialna revija pa vendarle v čisto vsaki najdemo več kot 2 članka o kakih stokovnih zadevah, v vsaki se najdejo opisi novosti iz sveta lova, opisi orožja, pa tudi prostor za pisma bralcev je in poročila z različnih dogodkov, kar nekaj strani je namenjenih kinologiji pa ne prepiranju okrog določenih zadev ampak članki o vzgoji, boleznih, pasmah pa zraven tega tudi še poročila z določenih tekem,... Torej sem prerpičan, da se v njej najde kar nekaj več zanimivih člankov za vsakega kot pa v naši reviji kjer imaš s vsakega področja en članek (ali pa celo nobenega, recimo o orožju, kinologiji, gojitvi,....). Pravzaprav se mi zdi, da se v lovcu na sploh pojavlja samo en ali pa 2 članka o zadevah, ki se tičejo lovstva, ostali del vsebine pa polnijo samo razno razna poročila. Poročila pa so v glavnem zanimiva samo za ozek del članstva, ki jih določena tematika zanima. Torej je absolutno potrebno več člankov (ne vem kako bi jih drugače imenoval, ampak mislim da veste o čem govorim) tako s področja kinologije kot orožja, divjadi, gojitve,...

    No toliko zaenkrat.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #18

    Privzeto

    To sem že večkrat dejal, pa nekako nisem naletel na razumevanje. Uredniška ali kakšna koli politika zahteva da je na naslovnici fotografija divjadi, živa, v naravnem okolju. Problem je v tem, da je popolnoma neaktualna in nepovezana s tistim , s čimer se ukvarjamo - to je lovom.

    Za mene je najbolj lovski motiv lovec ob uplenjeni divjadi, po možnosti pa daje še lovski pes zraven.

    Lahko je tudi slika najnovejšega lovskega funkcionarja (ta izraz me avtomatično sili na bruhanje) ampak vsaj aktualno naslovnico bi lahko imeli.

    Slika užaloščenega kmeta ob traktorju in razritem travniku?

    Gorski kolesarji in divjad.

    Meni je ta naslovnica popoln dolgčas.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Temo o fotografija v lovcu smo pod rubriko fotolov že nkajkrat obdelali in vidim, da vsi prihajamo do podobnih zaključkov.

    Fotografije so bodisi tuje, slabe ali pa posnete v obori.

    Članki so dokaj suhoparni, predvsem strokovni članki, ki so namenjeni izobraževanju in poročanju naravovarstvenih oz. bioloških ustanov, poleg vedno objavijo podobne fotografije in skoraj enake tabele. Spomnim se nekaj let nazaj, ko je bila predstavljena shema,ki prikazuje kaj se zgodi če se zaletiš v divjad pri različnih hitrostih, to je dalo marsikomu mislit in v naši družini so se vsi pogovarjali o tej temi.

    Rubrika Na kratko iz tujega tiska je relativno zanimiva, vsaj nekateri članki pa so privlečeni za lase in niso na mestu. in še bi lahko naštevali.

    Glavna težava LZS je, da h koritu ne spušča nas lovcev ampak tolerra le nekaj fotografov, ki so vse prej kot dobri in pošteni.V odobru sodeluje nekaj gospodov, ki so po njihovem mneju zmožni pokrivati zelo široka področja....

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Glede naslovnice:

    -morala bi biti izbrana zares vrhunska fotografija, saj se sliko povečuje in s tem izgublja ostrino in pridobiva zrnavost.

    - avtorji, ki jih je "povozil čas" še vedno imajo svoje slike na naslovnicah pa čeprav so motivno nezanimive

    -glede na lovsko sezono, bi lahko izbrali času primerne slike

    -NAJVEČJA NEUMNOST PA SO FOTOMONTAŽE IN DELA TUJIH AVTORJEV

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •