Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Nakup orožja

  1. #1

    Privzeto Nakup orožja

    Najprej bi povdaril da sem nov na tem forumu.
    Kar nekaj tem sem že prebral, vendar nisem zasledil, na kaj vse morarš biti v spolšnem pozoren pri nakupu puške? Kateri so tisti najbolj tipični podatki?
    Katere oznake mora puška vsebovati?

    Lp, Primož

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto

    Odvisno kaj boš jagal in kakšen je tvoj finančni položaj.Seveda gre pri nakupu puške vedeti tudi,al jo hočeš za statusni simbol-kar veliko EUR,al za jago.Stvar posameznika.

  3. #3

    Privzeto

    Živjo
    Če bo to tvoj prvi kos orožja potem kupi kombinirko. Veliko lovcev potem ugotovi da ne rabi druge puške ampak da lahko jaga use z kombinirko. Montiraš dober variabilni daljnogled recimo 1,5-6x42 in ne rabiš drugega,za kaliber ti pa svetujem 7x65 ali 8x57 ali 308 win,za šrot pa 12x70 ali 12x76. Potem pa ko si že malo bolj izkušen lovec pa če imaste veliko praščev potem pa kupiš še repetirko,drugače jo pa ne rabiš. Je pa odvisno tudi kako rad imaš orožje jaz se nebi mogel sprijazniti samo z kombinirko,ker rad veliko streljam na strelišču za kar pa kombinirka ni najboljša. Tako da je tu veliko faktorjev,ki vplivajo na nakup. To je samo moje skromno mnenje,pa dober nakup karkoli bož že kupil.
    lp

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi šrotarca mora biti v omari, za malo divjad, šoje........

  5. #5
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Prvi kos je res daleč najbolj pametno kako kombinirko 7X65R /12 ali kaj podobnega. Pa zraven še kako menjalno cev 12/12 pa bo lahko mir do takrat, ko boš bolje vedel kaj iščeš.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    Če bo to tvoj prvi kos orožja potem kupi kombinirko. Veliko lovcev potem ugotovi da ne rabi druge puške ampak da lahko jaga use z kombinirko. Montiraš dober variabilni daljnogled recimo 1,5-6x42 in ne rabiš drugega,za kaliber ti pa svetujem 7x65 ali 8x57 ali 308 win,za šrot pa 12x70 ali 12x76. Potem pa ko si že malo bolj izkušen lovec pa če imaste veliko praščev potem pa kupiš še repetirko,drugače jo pa ne rabiš..
    Se popolnoma strinjam z mnenjem denisa!
    Za prvo vzemi definitivno kombinirano pusko,ki ti pa more "lepo pasti k licu",da ne že na začetku izgubiš zaupanja vanjo..
    Glede puške ne razmišljaj preveč (kateri kaliber,...znamka,..),raje se posveti iskanju primernega daljnogleda,ki ti je poleg solidno izpravne puske,glavni "del",ki ti bo omogočal dober pogled!
    Odloci se pa za variabilnega,podobno kot ti je svetoval denis..

    pa dober pogled

    lovski zdravo,andrej
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #7

    Privzeto

    Kot prvo puško ti defenitivno priporočam repetirko v univerzalnem kalibru 308win,30-06.Kot mlad lovec moraš veliko trenirat.Repetirka omogača več natančnih strelov en za drugim.Pri kombinirkah z lotanimi cevmi pa vem iz svojih izkušenj,da temu ni tako pa naj si bo čeh ali borovljka.Edina izjema je Blaser BBF95,ki ima termostabilne cevi.Kalibra sem ti pa omenil ta,ker mislim,da sta za večino divjadi v SLO zadostna pa še veliko streliva za trening je na izbiro.Za kombinirano puško še imaš čas.Tudi na šibrovko pomisli.Je tudi treba z njo trenirat.Lp.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kupi si eno puško, pa tista naj bo kvalitetna, če ti bo ležala, je lahko tudi karabin, pa bo šoja padla
    daljnogled je pa spet tako, več kot boš dal, več boš imel!
    Js osebno sem z šrotom totalno skregan, z njim sem do sedaj streljal 3 lisice, pa nobene pobral!

  9. #9
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Tudi jaz sem mlad lovec, oz še pripravnik. Večinoma so mi svetovali repetirko ali kombinirko, sam sem se nagibal h repetirki. Je pa tudi res, da v našem lovišču s šibrami skoraj nimaš kaj lovit, razen tisti 5 zajcev na leto, za kar imaš itak šrotarco, kar ni tak strošek.
    Odločil sem se da kupim dobro puško v univerzalnem kalibru, zato sem si nabavil Sauer 202 v kalibru .30-06. Tudi tebi priporočam kaj takega, povem ti da ti ne bo žal!

  10. #10

    Privzeto

    Pri daljnogledu pripravnik ni pametno da pretirava, ker se dobi za malo denarja relativno dober daljnogled za vlačit po hosti. Sam imam Zeissa 3-12×56 Classic in ga je za brakiranje kar malo škoda, pa tudi prevelik in preneroden je. Boljše si je za začetek kupit en malo cenejši daljnogled, ki bo na pogonih ravno tako dobro služil. Dobra izbira bi bila Meopta 1.5-6×42 ali Bushnell trophy 1.5-6×44.
    Kar se puške tiče, skoraj nihče ne jaga samo z eno puško. Tudi če imaš kombinirko, boš še vedno rabil šrot za pogone, ali za glinaste golobe ali kaj drugega. Minimum je kombinirka (ali karabin) in šrot. Za šrot se lahko tudi kupi sport puško, katera je potem za jago in za glinaste golobe.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •