Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: slikanje malo drugače 8)

  1. #11

    Privzeto

    Morda sem malo nerodno napisal, glede tistih prvih dveh let in slabih fotk. Seveda, ti samo slikaj, čim več, samo ne se ustrašit, če ti kako leto ne bo ratala nobena dobra slikca, kakršno si si želel.

    Glede solnice in boljšega kadra, pa morda lahko narediš takoimenovano foto-past. Lahko poizkusiš že tako na hitro, ko tvoja napravica še ni čisto dokončana. Postaviš majhen oddajnik (zvočnik) ki rahlo piska (ali pa posnameš miške) in ga ogradiš tako, da mora plenilec (maček, sova, lisica ... )pogledati točno čez "luknjo" ki jo pokriva objektiv tvojega aparata. Ko bo plenilec pogledal pa škloc škloc in imaš slikco za osebno izkaznico. Tako lahko tudi v bližino solnice nastaviš razrezana jabolka (če so jabolka cela, se jih na sliki vidi v gobcu divjadi) in tako divjad privabiš v bistveno boljši kader, kot je pri solnici.
    Idej je še mnogo, je premalo strani za napisati ...

    Želim ti dobro svetlobo in čim prej kako slikco prilepi.

  2. #12

    Privzeto lp

    Hvala za te vspodbudne besede ja tudi to bom probal ni slaba ideja
    lp
    Klemen Kobal

  3. #13

    Privzeto

    Še ena malenkost, ki je ne smeš pozabiti. Verjetno že veš, da so objektivi aparata sila zahtevna stvar in kakršnekoli poškodbe, pa čeprav v bistvu očem nevidne, ti pokvarijo sliko in aparat (oziroma samo objektiv, če imaš ohišje -bodi - posebej in objektiv posebej (zrcalno-refleksni)) zato si čim prej omisli zaščito objektiva v smislu filtra. Naj si bo to čisto enostaven UV filter ali kaj več (polarizacijski ...) s katerimi lahko ustvarjaš tudi določene efekte. Tako si boš pri površinskih praskah uničil le filter, ki stane od 20 eur dalje, če pa spraskaš lečo objektiva, pa je stvar bistveno dražja

  4. #14

    Privzeto lp

    Mislis da pvc folja bi bila dobra?
    lp

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rahowc je objavil: Pokaži objave
    Mislis da pvc folja bi bila dobra?
    lp
    Nikakor.
    Če ne boš ščitil leče na fotoaparatu z dodanim filtrom, daj vsaj na ohišju steklo.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Brez filtra se ne igrati, je neprimerno boljša kvaliteta in poškodbe filtra so posledično cenejše za popravit kot objektiv!

  7. #17

    Privzeto lp

    Ok hvala vam kaj to te filtre dobis v vseh trgovinah kjer prodajajo aparate in podobno
    lp

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rahowc je objavil: Pokaži objave
    Ok hvala vam kaj to te filtre dobis v vseh trgovinah kjer prodajajo aparate in podobno
    lp
    Tako je. Potrebno je le vedeti premer objektiva oz. navoja na objektivu. Najenostavneje je odnesti aparat s seboj. Mislim, da so najcenejši UV filtri.

  9. #19

    Privzeto lp

    A ha hvala bom odšel no saj to se bom lotil delati enkrat met počitnicami , ki bojo v kratkem:)
    Da bo narejeno kot se zagre:)
    hehe
    lp
    Klemen Kobal

  10. #20
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Gorenjska;Podnart
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Rahowc,zadeva,katero opisujes,se mi zdi smiselna in relativno zanimiva,vendar zakaj bi tlacil fotoaparat,ki je velikokrat drazji od obicne modelarske kamere,ki jo sigurno poznas kot modelar!Jaz sem jo imel na svojem avijonu,kupil sem jo v SVAJHOFERJU za borih 60€,imenuje se pa FLYCAM 2!No ja res je,da slike niso ne vem kako lepe,ampak vse se da iz njih razbrati,edino,ce hoces imeti res enkratne slike,v tem primeru te pa razumem!

    Na to kamerco lahko slikas ali pa snemas in enako bi naredil na standard servo motor,da jo sprozis!

    Kamero imam sicer se nekje doma,vendar v razsutem stanju,ker sem jo skupaj z avijonom poslal v krtovo dezelo,kaj mores,ce je pa crknil sprejemnik,saj poznas to!

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •