Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: slikanje malo drugače 8)

  1. #1

    Privzeto slikanje malo drugače 8)

    LP
    Ker samemu mi ni nikoli "ratalo"slikati divjadi na solnici ko liže sol sem se odločil narediti nekaj podobnega kot uporabljajo modelarji pri slikanju z višine.
    Ker sem pa tudi sam "avto modelar" in se mi nekaj odvečne krame potika po kotih delavnice bom to storil tudi sam.
    Potreboval bom:
    -servo standardne velikosti (lahko je tudi manjsi ali vecji)
    -RV napravo z usaj enim delujočim kanalom
    -baterije
    -stojalo za fotoaparat
    -aparat
    -nekaj lesa za narediti ohišje pred udarci in podobno

    No slike bom prilepil kadar se bom lotil izdelave tega le home made izdelka 8)


    Izmirimo velikost aparata D/V/Š
    potem naredimo ohišje z lesa za fotoaparat tam, kjer se nahaja pa sprožilec na fotoaparatu pa izvrtamo luknjo malo večjega premera kt je sam sprrožilec.
    Na vrh izvrtine pa postavimo servo tako, da bo ročička pritisnila na sprozilec.
    Servo povežemo z baterijami (primerne voltaže) ter servo vtaknemo v sprejemnik.
    Ko je to narejeno "nastimamo" na RV napravi smer hoda servota in ga "naštimamo" tako ,da pritisne na sprozilec.
    Vse najprej sprobamo " na suho" in potem se pa odpravimo v gozt postavimo (v mojem primeru k solnici) na taksno mesto da ne bo preveč opazen ( ce je potrebno fles) in seveda sam foto aparat.
    Ko najdemo primerno mesto se odpravimo na skrit kraj kjer vas ne bo divjat zavohljala ali opazila.
    Jast se bom odpravil na "prežo", ki je od solnice odaljena cca 20 m in bom čakal dokler ne pride kaksna zival do solnice (tukaj sem sam največ divjadi opazil.
    Ko pride blizu solnice pa samo na RV napravi damo ukaz za sproženje in slika je narejena:)

    LP
    P.S : Vem da je malo čudno toda poskusiti ni greh:)
    ko naredim posredujem tudi slike
    lp
    Klemen Kobal

  2. #2

    Privzeto

    Takšne in podobne zadeve že obstajajo, so boljše in cenejše od tvoje izvedbe.

  3. #3

    Privzeto lp

    Ja so cenejse sam ce imas vse doma je to se cenejše:)

  4. #4

    Privzeto

    Če imaš vse doma, in znaš vse "zvezat" je to lahko Ok. Težava nastane pri flešu ( aparati za slikanje ljudi imajo drugačen fleš- fleš deluje na drugačen način, to pa zato da na slikah ne mižimo), potem nastane težava z ostrenjem, AF lučka zna motit divjad.... Tako da je težko sestavit uporaben komplet. Takšna kamera pa se dobi za 150 evrov, torej za ceno enega zelo povprečnega digitalca

  5. #5

    Privzeto lp

    Hja vse to vem sam sem samo mislil opisati pa se sprobal bom:)
    heheh
    lp

  6. #6

    Privzeto

    Če se gre za 20 m, potem ti že pri kompaktu 12x zoom kar dobro dela. V tvoji pogruntavščini se mi zdi malo kompliciran servo, saj kolikor je meni znano pri sprožanju oddaja rahel šum bzzzzz, ki je totalno nenaraven in ga divjad ne mara (se splaši). Tako da boš moral dobro zvočno izolirati ohišje.
    Iz izkušenj ti povem, da je divjad na 20m motil že šum motorčka od objektiva kompakta, pa je pri normalnem dnevnem hrupu v bistvu neslišen, tako da sem vžigal in ugašal aparat prekrit z jopo.
    Morda še ena pripomba, fotke divjadi, ki ni na krmišču ali pri solnici, so lepše, divjad je bolj naravna ...
    Je pa res, da za fotolov potrebuješ še več vaje in izkušenj glede prikrivanja, vetra, zračnega tlaka!!!!, navad divjadi ... Žal prvi dve leti ponavadi ni dobrih slik

  7. #7

    Privzeto lp

    Ja servo oda majhen zvok ja
    mogoče bo to problem
    ja verjamem da se bo treba bolj potruditi da bodo lepše slike:)

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Rahowc, ti kar veselo na delo. Lastne izkušnje nas najbolj kalijo.
    Veselje je brati ideje, ki jih podajajo tako mladi ljudje, ki že vedo kaj hočejo.
    Bravo!

  9. #9
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Peče
    Prispevki
    57

    Thumbs up

    Ti kar slikaj, pa če ti ni odveč poslikaj napravo in potek dela..
    Me zanima kako bo izgledalo.

  10. #10

    Privzeto lo

    Ko se bom lotil dela bom prilimal slike
    cene bom pa nasel linkpriblizno kako naj bi bilo sam da bo za na RV letalo
    lp

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •