Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 57 od 57

Tema: Docter Classic

  1. #51

    Privzeto

    Skoraj kot, da bi se zmenila Deerhunter kako "obnoviti" staro "mauzerco", ki bi bila zrela za na smetišče pred polepšanjem.
    Edino kar je ostalo je Mauser zaklepišče, zaklep (lahko, da je Kranjski). "Nova" Bohler Antinit cev (skrajšana na 52cm), nova montaza (picatinny), novo kopito mojstra Roberta, iz druge roke Frankonia (Docter VZF) 2,5-10x48.
    Še malenkosti pa bo

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_5504.jpg 
Views:	10 
Size:	51.9 KB 
ID:	16381

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_5506.jpg 
Views:	8 
Size:	56.3 KB 
ID:	16382

  2. #52

    Privzeto

    Lepa puška. Moja ima Walther Lothar cev, ki je tudi skrajšana, na koncu debela 16,5 mm. Kaliber 8×57 je zelo primeren za kratke cevi. Žal se odsun občutno poveča. Koliko mm je tvoja Bohler Antinid cev debela na ustju? Koliko je bila cena za cev?
    Takšne predelave so zanimivi projekti, žal zna stvar človeka toliko potegniti, da bi najbrž bilo ceneje, če bi vseskupaj kupil novo v trgovini Sam sem ravnokar kupil še stransko 45 stopinjsko varovalko in Recknagel direktni sprožilec. Ko bo kopito fertik pa samo še daljnogled, kjer je še vedno vse odprto. Še vedno me vleče Docter 1,5-6×42 brez pike, le komentarji tu so me pravzaprav prepričali, da bi bilo bolje vzeti križ 4, kot 1. Križ 1 ob najvišji 6× povečavi dejansko na 100 m že prekriva pol srnjaka. Zelo težko je s takim križem in za današnje čase razmeroma nizko povečavo precizno ustreliti.
    2,5-10×48 je tudi zelo interesantna zadeva, pravzaprav je premer leče zanimiv. Je ravno nekaj vmes med manjšimi 42 mm lečami in velikimi 50 in 56 mm lečami. Sem jih tudi gledal, saj Docter še vedno izdeluje nove strelne daljnoglede v teh merah.

  3. #53

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Vidim, da se tema vrti okoli daljnogledov docter, pa bom še sam dodal skromno mnenje, saj sem lastnik treh daljnogledov te znamke.
    Z mojega vidika, odlična optika v tem cenovnem razredu...
    No, na 308 imam montiranega classica 3-12 x 56 s piko, super zadeva, tudi dovolj svetel( 56 leča naredi svoje)
    Na drugi puški pa 2,5 - 10 x 48( križ 1). za v mraku je kr malo težav pomirit,razen ob luni in snegu.
    Za nekaj evrov več se splača pogledati novega V6, mislim da je to eden najbolj svetlih daljnogledov v rangu do dobrih 2000 evrov.
    če želis, si lahko pri meni pogledaš razliko in oceniš, kaj bi bolj ustrezalo tvojim potrebam.

  4. #54

    Privzeto

    45 st varovalka je že doma, cev je na ustje 15,5 mm (8x57). Kolega ima ravno tako 52cm cev in pravi, da s težkimi kroglabi kar buta in je iz roke kar težko streljat oz. je potrebno kar prijet puško. Bo potrebno kakšnem mojstru dat nafilat bolj prijazno municijo.
    Glede cene obnnove; toliko kot bolj poceni rabljena z razliko, da vem kaj imam. Meni se je izplačalo. Vsaj tako mislim.
    Glede optike pa tako. Najprej sem mislil puško predelati v bolj namensko; s piko. Potem sem se premislil in pristal bolj pri vsestransko uporabni ... če naj bi bil že pes v tem rangu pa naj bo še puška.
    Optika je s križem 1. Bi bil pa bolj zadovoljen z osvetjeno piko seveda. Večji objektiv pa mi predvsem estetsko ne paše. Optiko sem primerjal tudi z novejšo serijo Classic pa nismo ugotovili nobene razlike.

  5. #55

    Privzeto

    Meni je bilo ko sem dal menjati cev rečeno, da se Bohlerjevih cevi več ne dobi, sem pa spraševal ravno za ta model cevi Antinid, ki je tanjša. Škoda. Mene je menjava cevi prišla 400 evrov. Potem pa še obnova zaklepa, zaklepišča, montaže, pa kopita, menjava varovalke in sprožilca, pa na koncu še daljnogled, ki skoraj gotovo ne bo šel v stare obročke suhl montaže, tako da bo potrebno tudi zgornje obročke suhl montaže izdelati na novo. Huh, se fajn nabere. Če bi vedel za vse te stroške že preden sem začel, se tega ne bi lotil. Ne vem koliko je tebe prišlo ampak jaz bi definitivno prišel ceneje skozi, če bi kupil nekaj rabljenega, ki bi vse to že imelo. Sam to pač tako je. Puška je pri hiši že desetletja, potem pa se je treba odločiti, ali gre na steno za spomin prah nabirat, ali pa gre v obnovo in nazaj na lov.
    Pri leči daljnogleda je treba upoštevati tudi, da pridejo daljnogledi z večjimi lečami na suhl montaži montirani precej visoko, kar daje potem nenaraven položaj pri strelu. Daljnogled mora biti montiran čim nižje pri cevi in pri suhl montaži je to 42 mm objektiv. Suhl je zastarela zadeva, ko so jo izumili, daljnogledov s tako velikimi lečami kot jih imamo danes verjetno še sploh ni bilo. Za to pa pravim, da je 48 mm objektiv zanimiva vmesna varianta, če nočemo velike 50 ali 56 mm leče, 42 pa je premalo. Je pa LovecBlaž napisal, da je med 48 mm in 56 mm kar precejšnja razlika. Ni kaj, če želimo daljnogled, ki bo uporaben za več načinov lova, je treba sklepati kompromise. Kompromis pa na koncu pomeni, da je za silo uporaben za vse, ni pa za nič res dober.

  6. #56
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No pa si sam prišel do pametnega zaključka.

    Pa nabavi si 42mm s piko a za kvalitetnega bo treba odšteti kot si sam dejal nad 1000 e.
    Kot je že nekdo napisal, ne predstavljam si nočnega lova na prašiče brez kvalitetne optike s piko. Lahko je variabel in jo imaš tudi za pogon.

  7. #57

    Privzeto

    Očitno so šli 1,5-6×42 ven iz mode. Nekaj let nazaj se je še dobilo Zeiss Classic Diavari 1,5-6×42, pa Kahles CSX 1,5-6×42 pa še kakšen. Zdaj je izbira zelo omejena. V tej povečavi gre večinoma za daljnoglede nižjega cenovnega ranga ali pa višjega. Nekje na sredini sta samo še Docter in Meopta.
    Sam imam na svoji puški Zeiss Classic Diavari 3-12×56. S tem daljnogledom bo v mraku redko kateri od do zdaj omenjenih tekmoval (po drugi strani pa ga Zeiss Victory HT v mraku pelje ... - možnosti so neomejene, če so finance tudi...). Tudi ne bi imelo smisla da bi na dveh puškah imel enake daljnoglede za enak namen. Zato bi rad na drugi puški nekaj manjšega in malo bolj univerzalnega.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •