Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 57

Tema: Docter Classic

  1. #31

    Privzeto

    Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s Docter Classic 2,5-10x48 z osvetljeno piko. Predvsem me zanima, kako se obnese v mraku?

  2. #32
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    V mraku se v tem cenovnem razredu Kaps Illuminated 2.5-10x56 malo boljše obnese zaradi večje vstopne leče. Pri dnevni svetlobi pa je Docter morda za odtenek bolj oster, ampak gre za razliko od primera do primera in od očesa do očesa. Pred kratkim smo namreč 3 lovci primerjali ta dva daljnogleda in se nismo mogli strinjat kateri je bolj oster. Razlika je tako majhna. V mraku pa seveda 56mm leča dela svoje.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #33

    Privzeto

    Kakšna pa je kaj primerjava s Swarovskim Habicht 6x42 na isti povečavi. Tega namreč dobro poznam

  4. #34
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Docter bo bolj svetel pri 7x povečavi kot je Habicht pri 6x. Nasploh pa je težko primerjat dva takšna daljnogleda, saj je med njima precej razlike v letih in tehnologijah, ki so se uporabljale 50 let nazaj in temi, ki se uporabljajo danes.

    Docter Classic je vsekakor odličen nakup in je po mojem mnenju boljši nakup od japonskih (Bushnell, Nikon, Vixen, Delta, DD...) konkurentov za podobno ceno. Ostalih evropskih daljnogledov za to ceno pa z izjemo Kapsa tako skoraj, da več ni.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #35

    Privzeto

    Iščem en klasičen strelni daljnogled klasičnega videza za na v lovsko puško predelano M98, ki bi bil pogojno uporaben za vsak namen, malo pogonov, malo zalaza, malo preže. V oko mi je padel Docter Classic 1,5-6×42. Križ je v prvi goriščni ravnini kar mi zelo odgovarja, saj se z večanjem povečave debeli in je zaradi te lastnosti daljnogled uporaben tudi v mraku. Tudi cena je glede na lastnosti sprejemljiva. Možno je celo izbirati med križem 1 in 4. Za mrak je gotovo boljši 1, ker je bolje viden, kot tanke nitke na 4. Kaj pa pogoni? Sklepam, da je zaradi debelega križa tudi na pogonih bolj uporaben, ker se tako lahko skoncentriraš na tarčo za križem. Skratka zanimajo me vaša mnenja glede križev 4 in 1. Pike nočem, ker je daljnogled s piko težji in bolj neroden pa konec koncev tudi dražji.

  6. #36
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nabavil bi si daljnogled s piko. Ne strinjam se, da so tile težji in bolj nerodni. Optik trade ima veliko ponudbo, mogoče kaka Meopta ali Busnell, ki so cenejši.

  7. #37

    Privzeto

    Se strinjam s teboj, Deerhunter. Sam imam omejen daljnogled. Kupljen pri Teodorju. Za križ sem izbral 4, montiran je na zastavi .308win.
    Nimam mu kaj reči, meni funkcionira za vse namene lova kar si napisal. Testiral sem tudi Docterja z osvetljeno piko, ugotovil sem, da meni pika ne ustreza... Pojdi k Teodorju in preizkusi, sigurno ima kakšnega na zalogi.
    Classica lahko preizkusiš pri meni...

  8. #38

    Privzeto

    Hvala za nasvet iz prve roke. Mogoče bo kdo spet rekel da kompliciram. Ampak puška je stara mauserica s kopitom iz orehove korenine. Klasična lovska puška. Rad bi daljnogled klasičnih linij, ki se bo lepo ujel s tako puško. Poleg tega je montaža suhl. Na suhl najbolj pašejo daljnogledi z lečo 42 cm. Daljnogled s 50 cm lečo zna biti na suhl montaži montiran že precej visoko. Če pa pomislim še na univerzalnost, se pravi, da ni pretežek in preneroden za zalaz in pogon in pa s čim manjšo začetno povečavo je izbira v tem cenovnem rangu že zelo majhna. Ko pa želiš še daljnogled s križem v 1. goriščni ravnini za mrak, je pa ta še edini, ki ostane. Vendar dejansko ima vse kar bi rad. Le za križ se ne morem odločiti. 4 v 1. goriščni ravnini imam na Zeissu. V slabi svetlobi se bolj kot ne le ugiba kje je sredina tanjšega križa. Zato me bolj vleče k križu 1. Tudi do zdaj je bil na puški daljnogled s križem 1.

  9. #39
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Rekel bi, da križ 1 ni več v modi. Je pa to stvar navade in bo ravno tako uporaben.

  10. #40

    Privzeto

    Je zanimivo brati, kako je Chuck Hawks v enem svojih člankov označil križ 1 za najslabši križ vseh časov. Je pa to treba razumeti iz konteksta. Pri njih večinoma ne smejo jagat v mraku, jagajo pa veliko na dolge razdalje, zato so jim debeli križi bolj v napoto kot v korist. Pri nas pa ravno tanki Duplex in 4a v 2. ravnini niso ne vem kaj zaradi slabe uporabnosti v mraku in ker redko kdo strelja na daleč. Res da s tankim križem lahko zelo precizno ustreliš pri dobri svetlobi. Ampak v mraku so pa zelo omejeno uporabni. 4 v 1. ravnini je malo boljši ampak le zadovoljiv. Ker še vedno v slabi svetlobi pri merjenju na temno tarčo kot je prašič bolj kot ne le predvidevaš kje je namerilna točka s pomočjo stranskih debelih križev.
    Tako sem sam gledal nekatere sicer zelo kvalitetne daljnoglede iz nižjih serij Kahles in Swaro. Potem pa ugotoviš da daljnogled stane jurja +, pike nima, križ pa tanki v 2. goriščni ravnini in se ne debeli z večanjem povečave. Veliko denarja in malo muzike. Na to je treba bit pozoren.
    Križ 1 sem imel na Zeiss Jena 6×42. Res da se z njim težje strelja precizno. Ampak v mraku je pa kar se neosvetljenih križev tiče po mojem mnenju daleč najboljši.
    Žal se danes zaradi čedalje širše dostopnosti daljnogledov z osvetlitvijo križa čedalje težje v nižjem cenovnem rangu najde daljnoglede, ki imajo možnost izbire križa 1, ki je postavljen v 1. goriščno ravnino, da se debeli z večanjem povečave in je daljnogled tako uporaben tudi v mraku.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •