Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 57

Tema: Docter Classic

  1. #21

    Privzeto

    Ja in ne vem, če je kateri boljši za ta denar. Cena je bila pred kratkim oktog 880$

  2. #22
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    ze ze sam v mraku je pa zelo slab tale zeiss,torej v ameriki imajo sistem lova od ure do ure,posledicno so te tudi temu namenjene torej za dnevni lov,temu primerne so tudi lece in cena.....Definitivno v tej ceni doctor

  3. #23
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Ali ima kdo Docterja 3-12x56 Unipoint (4-0) križ? Izkušnje?
    sam imam Docterja 3-12x56 Classic (VZF 3-12x56-M), križ 4A na puški nameščenega že nekaj let. lahko ti povem, da sem zaenkrat zadovoljen z njim in služi svojemu namenu. Ima 30 let garancije.

    kupil sem ga predvsem zato, ker je stari daljnogled, ki je bil ob nakupu puške montiran na njej, počasi jemal slovo tako na zunaj (luščenje), kot znotraj (vlaga). za variabilni daljnogled sem se odločil predvsem zato, ker se z leti človeku vid slabša, sam pa ne mislim strelnega daljnogleda kupovat vsakih nekaj let. poleg tega ima daljnogled z večjim objektivom sposobnost nekoliko boljše vidljivosti v mraku.

    sam sem se najprej odločil za Meopto Artemis 2000 3-12x50. Artemis je bila takrat nova linija Meoptinih strelnih daljnogledov. ko sem omenjeni strelni daljnogled hotel naročiti pri puškarju, kateremu zaupam, saj mi je že večkrat dobro svetoval in me še ni izneveril, mi je le-ta namesto meoptinih daljnogledov svetoval, naj izberem enega izmed Docterjevih strelnih daljnogledov, kateri naj bi bili kvalitetnejši od meoptinih, glede na to, da sem se že odločil za ta cenovni razred. res da je bil Docterjev daljnogled nekoliko dražji, vendra pa je takrat razlika v ceni med omenjenima strelnima dalnjogledoma majhna. sam takrat o Docterjevih izdelkih nisem dosti vedel, z Meopto pa sem že imel dobre izkušnje. kljub temu sem se po nasvetu "mojega" puškarja odločil za takrat 20.000SIT dražjega Docterja (cena je bila 172.000SIT, ker ga je nabavil on, drugače je bila cena takih strelnih daljnogledov takrat že preko 200.000SIT) in mi še danes ni žal. upam, da mi bo še naprej služil tako, kot mi je do sedaj.

    zaradi dobrih izkušenj z Docterjevim strelnim daljnogledom, sem si prav tako nabavil rdečo piko Docter Sight II Plus, katera tudi dobro služi svojemu namenu. pritrdi se jo na zadnjo montažo strelnega daljnogleda potem, ko se strelni daljnogled odstrani (v mojem primeru schwenk, drugače pa lahko tudi suhl montaža). tako oba izdelka uporabljam na eni puški.

    sicer pa je moje skromno mnenje tako, da raje kupim enkrat dobro, kot pa večkrat slabo. pri tem pa vsaj jaz ne grem v neke ekstreme a'la Swarovski in Zeiss, ki sta že takrat cenovno izstopala, danes pa je ta razlika med njima in ostalimi samo še večja.
    s strelnimi daljnogledi je nekako tako, kot pri avtomobilih; par tisoč evrov vreden Clio in 100.000€ vreden Mercedes. eden je cenejši, drugi pa je veliko dražji. iz točke A v točko B pa te pripeljeta oba. ravno tako se lahko pokvarita oba oz. pri obeh lahko rukneš blatnik... stroški pri obeh so tudi njunima znamkama primerni.

    ker je ponavadi tako, da ko vprašaš tri lovce za mnenje, dobiš ravno toliko različnih mnenj oz. vsak svoje hvali, si mogoče skeptičen (kar je prav) in ti moj post ne bo dosti pomagal. Swarovski in Zeiss sta res Mercedesa med strelnimi daljnogledi, a veliko dražja od Meopte, Docterja ali Bushnella. kupiti enega izmed njiju zato, da boš v mraku lahko gledal skozenj minuto dlje, kot z ostalimi, ali pa še to ne, je za povprečnega slovenskega lovca s plačo, kakršna je v današnjih časih, zelo velik podvig. kakorkoli se boš odločil, upam, da boš nabavil strelni daljnogled, ki ti bo dobro in dolgo služil.

    drži pa tisto, kar je povedal tinko balinko, da zaradi drugačnih pogojev lova evropski daljnogledi za ameriški trg niso enaki daljnogledom iste znamke, ki so narejeni za evropski trg. zato tudi razlika v ceni.

    je pa ta skupina, ki se je potem, ko jo je leta 1991 prevzel Bernhard Docter, odcepila od firme Zeiss in sedaj trži svoje izdelke pod znamko Docter, pred tem izdelovala leče za Zeiss-a. že takrat pa je bil Zeiss Mercedes med daljnogledi.
    Last edited by mazzinga; 15. September 2010 at 23:54.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  4. #24
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Docter je nekdanji Zeiss Jena in pri njih imajo kar nekaj pojma o optiki.

    Primerjava s Zeiss Conquestom 4-14x50 po mojem mnenju direknto ni možna. Zeiss ima sicer res boljše gumbe za prestavljanje križa, ki so celo brez pokrovčkov in idealni za hitre spremembe pred strolom na daleč. Ampak koliko slovenskih lovcev to uporablja? Ko sem sam nazadnje lovil lisice s solovcem in sem prišel v situacijo, ko je bila lisica daleč, me je čisto čudno gledal med to mojo proceduro. Mislim na meritev razdalje do nje, nastavljanje bipoda in vreče peska za dober strel z ležečega položaja in nastavljanje dalnogleda. Tako pač večina lovcev pri nas ne lovi.


    Da pa se vrnem nazaj k primerjavi z Docterjem. Zeiis Conquest so narejeni v ZDA in so direktno konkurenca Elite 4200, VX-3 in Monarchom. Zaradi tega so en rang pod evropskimi daljnogledi in se jih na našem trgu ne prodaja. Za povprečnega evropskega lovca bi namreč takšen Zeiss bil skoraj razočaranje, saj ni bistveno boljši od prej omenjenih, a nosi veliko bolj slavno ime.

    Zaradi tega bi sam izbral v tem rangu Docter ali pa morda Kaps. Še eno manj znano evropsko ime s solidno ceno in dobro kvaliteto. Meopta je pa tako v temm rangu že klasika in bi jo prav tako postavil malenkost na Conquesta.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #25
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Potrpežljiva lisica....

  6. #26
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Potrpežljiva lisica....
    zgleda da je bila ta lisica taka kot jaz, ko pridem iz nočne... :icon_smile:
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  7. #27
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Bila je na polju 304m daleč in je lovila miši. Lahko bi si vzel tudi 30 minut časa pa bi še vedno bila tam.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #28

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Bila je na polju 304m daleč in je lovila miši. Lahko bi si vzel tudi 30 minut časa pa bi še vedno bila tam.
    Ali bo jutri tudi?

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne bo, ker jo je trofu glih med oči

  10. #30
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Ni bilo med oči, bilo pa je dovolj, da sedaj lovi miši le še v večnih loviščih ;)

    Pa ne zahajajmo več iz teme.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •