Stran 86 od 92 PrvaPrva ... 3676828384858687888990 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 851 do 860 od 913

Tema: Avtomatske kamere in posnetki z njimi

  1. #851

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Pri stari kameri z navadnimi IR diodami se jelenjad ni hotela slikati prav od blizu. Z novo kamero s "črnimi" diodami mi je jelen lizal sol iz solnice, na katero je bila pritrjena kamera.
    Tudi nekateri odrsli prašiči so se s staro kamero slikali le enkrat nato so se bližine izogibali. Novo nastavljam pol do enega metra od tal, prašičev kakor vidim ne moti prav nič. Pa ne da hočem zdaj nekaj dokazovati kako kdo nima prav in jaz imam, tudi sam sem presenečen, da "črnih" IR diod divjad čisto nične zazna, pričakoval sem, da jih bo vseeno zaznala.
    mugo, jaz sem samo vesel, da deliš izkušnje, sploh ker pri nas jelenov ni.
    Kamere so zelo različne, bi bil najbolj pošten poskus, da bi vzel dva kosa enakega modela kamer, ki bi imeli razliko samo v vrsti led diod.
    Ko omenjaš črne led diode, to pomeni, da je pred diodami na kameri še črno steklo, tako da diod pravzaprav ne vidiš, ali so same diode črne barve? Ker to črno steklo deluje še kot dodaten filter, pa se sprašujem, če dela razliko v primerjavi z modrimi (tudi nevidnimi) led diodami...

  2. #852
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    .
    Ko omenjaš črne led diode, to pomeni, da je pred diodami na kameri še črno steklo, tako da diod pravzaprav ne vidiš, ali so same diode črne barve?
    So črne diode, 940 nm. Tukaj je test te kamere, v nemščini:http://www.wildkamera-test.com/test-...wildkamera/240
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #853

    Privzeto

    Verjetno je tudi malo razlike ali je kamera v bližini hiše (tako kot v mojem primeru) kjer je jelenjad zagotovo manj plašna kot kje bolj na samem.

    Saj ne da jelenjad ne vidi kamere, lučke seveda vidi ampak da bi pobegnila ni videt. Po nekaj slikah pa se povsem navadi in niti pogleda ne več. Prašičev pa nimamo, tako d ane morem povedat kako oni odreagirajo...

  4. #854

    Privzeto

    Tudi meni se pri kameri z IR vidi predvsem pri zvereh, da jih zmoti. Pred luknjo je bila mama lisica samo 1x slikana (male so nekaj slik vidno potrebovale, da so se privadile). Šakal je bil na kadavru srne viden samo na eni sliki, Medved, ki je na krmišču praktično vsak dan, po prvi sliki, kjer gleda v kamero, izgine in ga nekaj dni ni čutiti na krmišču... Po moje vsaj inteligentnejše vrste zmoti (vsaj dokler se je ne privadijo, če je kamera tam dlje časa).

  5. #855

    Privzeto tudi z navadnimi led diodami jelen lepo pozira

    Click image for larger version. 

Name:	WGI_0027.jpg 
Views:	186 
Size:	143.0 KB 
ID:	14999Click image for larger version. 

Name:	WGI_0017.jpg 
Views:	189 
Size:	137.5 KB 
ID:	14998

  6. #856

    Privzeto

    Vsak primer od primera se razlikuje. Sam imam izkušnje da so merjasci in medvedi (predvidevam, da jih imamo vsi za zelo premetene in previdne osebke) brez težav ostajali na krmiščih ob slikanju z avtomatsko kamero. Seveda... so pogledali kdaj pa kdaj proti kameri ampak niso bežali.
    Novejše kamere nimajo več IR filtra, npr. Moultrie i40 je kamera ki je imela precej glasen filter, pa so se na njih poslikali medvedi in merjasci brez da bi bežali. Ne rečem, da kakšen "preplašen" osebek kakšen tih škljoc res za trenutek ne odžene iz obzorja slikanja,a potem pride kaj kmalu nazaj, saj vidi, da ta škljoc ni nič nevarnega za njih.
    Kamere, ki so sedaj na tržišču pa so povsem neslišne in tudi IR, ko se vklopi v zelo malo primerih vpliva na to, da bi to odganjalo divjad.

  7. #857
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	kunica.jpg 
Views:	166 
Size:	155.7 KB 
ID:	15007
    Sneg je skopnel, pa ravno sem jih lepo navadil. Upam, da še kaj pobeli to zimo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #858

    Privzeto

    ALi pa en žaklej moke ali pa apna reskiraj

  9. #859

    Privzeto Avtomatske kamere in posnetki z njimi

    Malo slik iz sezone 2014/2015...
    Pripete podobe Pripete podobe      

  10. #860

    Privzeto Avtomatske kamere in posnetki z njimi

    še malo:)
    Pripete podobe Pripete podobe     

Stran 86 od 92 PrvaPrva ... 3676828384858687888990 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •