Stran 8 od 92 PrvaPrva ... 4567891011121858 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 913

Tema: Avtomatske kamere in posnetki z njimi

  1. #71
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ravnokar sem se s prijateljem iz Italije, ki je tudi član naravoslovnega foto kljuba pogovarjal o teh kamerah. Oni jih imajo malo goro. Prosil me je, da mu zrihtam naslove, kje v Sloveniji bi jih lahko nastavili, ker jih predvsem zanima medved, jelenjad in gamsarija.
    Torej Gorenjci in Notranjci, prosim za sporočila, kdo od vas je pripravljen peljati te ljudi na mesta, kjer bi nastavili kamere. Ali pa da vsaj sporočite v kateri LD ste, bodo že sami poiskali mesta. Gre pa za večjo skupino cca. 40 ljudi. Bolje da jim pokažemo lokacije, kot da samo trapajo naokoli, kajti prišli bodo v vsakem primeru.

    LP

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    To pa ne vem če je dobra ideja
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #73

    Privzeto

    Zdej pa šef pomoje mal provocira!

  4. #74

    Privzeto

    Bolš 40 italjanov v lovišču kot pa 1 ljubljančan.

  5. #75
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Zdej pa šef pomoje mal provocira!
    Res je Zober.
    A ne zaradi zaj....cije, temveč, da si zadevo pošteno ogledamo iz vseh plati, preden začnemo kar tako na pamet kritizirati tiste, ki razmišljajo o posledicah.
    Kajti ravno to je pomembno. Da odgovorno premislimo o vseh možnih posledicah novitet, preden se o njih odločamo.

    In tudi Pujskov odgovor, četudi verjamem, da je bil napisan v hecu, podaja enega od vidikov.

  6. #76
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pujsek oba veva,da se nisi šalil ampak te skrbi mošnjiček ,ki ti ga veselo polnijo Italjani z opazovanjem medvedov, kar ni nobena skrivnost ali pač?? In nikoli te nisem zaradi tega grajal ali kaj podobnega,še več celo pomagal sem ti in te pri zadevi podprl.Tudi ko sem pisal post o možni zlorabi kamer nisem pomislil nate in na tvojih ne vem koliko kamer ampak sem samo opisal primer in ga pokomentiral. Me pa moti,da se ne držiš dogovora v LD in goste vodiš tudi na mesta kjer nimajo kaj iskati in s svojo prisotnostjo onemogočati lov članom LD ja.To ni samo moje mnenje ampak tudi mnenje večine lovcev ,ki lovijo v teh revirjih. Saj je res dogovorjeno ,za minimalno vsoto ki jo od tebe zahteva LD tudi mi nekaj zaslužimo , vendar če se spomniš smo se dogovorili za nelovno cono ki je velika 37 ha in menim ,da bi bilo korektno če bi se tega dogovora držal.Nihče več namreč ne nasede, če je pred prežo parkiran tvoj avtomobil ,saj dobro vemo,da si ne moreš privoščiti odsotnosti od svojega dela v večernih urah med vikendi,Italjani pa potem z veseljem svetijo po medvedih in ostalih živalih .Nekdo ti je pač moral to povedati in ker si bil ti s svojim postom zloben,sem ti tudi jaz prenesel mnenje nekaterih lovcev na enak način.

    Vendar kot sem že povedal kamere nimajo nič opraviti s slabo vestjo ali pa podobnim,imajo pa lahko recimo v primeru da prideš na prežo nevedoč ,da je nastavljena kamera ,čakaš v mrak in ko pride divjad se začne pod teboj bliskati in snemati in to seveda še ob čisto spodobni večerni svetlobi.Oprostite dragi avtokamermani zame je to zgrešena taktika. Druga možnost je zopet ker v strahu ,da bo nekdo kamero odnesel jo prideš nastavit takrat ko je nekdo še na preži in ga na ta način zmotiš ,ali pa pobiraš zjutraj,ko se je nekdo še v temi usedel na prežo. Če te zanima kaj se pase ponoči,odštej kakih 2000 e za kolikor toliko kvalitetno nočno opazovalno napravo,se usedi na prežo in opazuj brez škode,vendar za kaj takega ni časa kajne??

    Vse skupaj lahko rešimo precej enostavno in sicer tako,da se kamere nastavljajo na takih krmiščih ,kjer ni preže in na ta način ne motimo solovcev,če vam že za divjad ni mar. Vendar dvomim ,da se boste za kaj takega odločili,razen tistih ,ki ste resnično veseli fotografij in jih ne povezujete z koristjo lova ali pa financ, saj bi v tem primeru morali taka krmišča urediti jih prijaviti in zalagati poleg tega pa bi jih bilo potrebno klasificirati med zimska ,privabljalna ali pa preprečevalna in kam bi jih uvrstili?? Večina med nekoristna ker vam nebi prinašala koristi v vidiku lova ali pa financ,tisti pa ki bi jih uvrstili med preprečevalna,pa bi storili edino prav ,ker potem tam ni lova je pa vsekakor dobrodošel video nadzor iz vidika opazovanja divjadi.


    Kar pa se tiče umetne svetlobe pri lovu pa je tudi samo še uprašanje časa,kdaj se jo bo začelo uradno uporabljati saj se že skoraj vsa divjad pase samo ponoči in jo podnevi že skoraj ne vidiš več.Kje je vzrok za to pa vemo vsi in smo ga v teh postih že tolikokrat omenili vznemirjanje in nemir.In sedaj bodimo pošteni in se tudi mi postavimo lepo v vrsto tistih ki divjad vznemirjamo in ne samo motoristi ,pa gobarji ,pa trimčkarji ,pa kaj jaz vem še kdo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #77
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    S povedanim se kar strinjam. (Razen v odstavku, ki se tiče pujska - tam sem indiferenten, ker ne poznam situacije).

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    poslušte pri nas sedaj nastavljamo po dve eno z flešon ki slika divjad drugo pa visoko v drevo na ir da slika tistega ki mu je ceneje kupovati kar po gozdu..., saj tako ali tako ir ljudi ne moti:icon_::icon_:

  9. #79
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    pa brez zamir:icon_:

  10. #80
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    ... drugo pa visoko v drevo na ir da slika tistega ki mu je ceneje kupovati kar po gozdu...
    In kaj boste potem, ko boste slikali tistega, ki "nakupuje" v gozdu?

Stran 8 od 92 PrvaPrva ... 4567891011121858 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •