Stran 3 od 92 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 913

Tema: Avtomatske kamere in posnetki z njimi

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    ....in to sem videl prav pri novem modelu dvogleda ATN, katerega imam. ...
    Kateri model imaš?

  2. #22

    Privzeto

    ATN Night Scout Night Vision Binoculars NVBNNSCT10 (12011)

    lp

  3. #23
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    ATN Night Scout Night Vision Binoculars NVBNNSCT10 (12011)

    lp
    Ahaa, tega sem tudi jaz imel na posodo. Žal vpliva na divjad nisem mogel preizkusiti.
    Je pa pri njem nekaj drugega, čemur bi pripisal plašenje divjadi. Slišen klik ob pritisku na gumbe. Si kdaj imel že prižgan iluminator in šele potem pogledal proti divjadi, ali pa si vedno prižgal, ko si imel divjad pod seboj? Ugibam...
    Last edited by ZR7; 2. October 2008 at 13:41.

  4. #24

    Privzeto

    Sem tudi sam to mislil, ampak na 60-80 metrov v vetru,je to res zanemarljivo (neslišno),problem nastane ko se divjad obrača in obrne proti tebi. Kljub temu da je preža zelo visoko. Najobčutljivejša da se razumemo je vseekakor jelenjad.

    lp

  5. #25

    Privzeto dva prijatelja

    dva dobra prijatelja

  6. #26

    Privzeto

    Dobri posnetki.

    Imam pa en pomislek, pa ne da bi hotel dregniti v osje gnezdo.

    Nočna strelna optika je z zakonom prepovedana (v Lovcu pa oglasov kot toče). No pa rečemo imam samo nočni daljnogled. Kaj pa nam "nuca", ko itak ponoči ne smemo streljati (razen d. prašiča in zveri in še to samo ob luni). Ja potem pa ponavadi zasveti taktična svetilka in bum. Pa smo tam, da žival ponoči nima zasluženega miru.

    Seveda razumem spremebe obnašanja divjadi, tudi sam kdaj prejagam čez noč, samo to je ob luni, ko lahko z navadnim daljnogledom oceniš divjad, hkrati pa je vidna tudi čez strelni daljnogled.

    S tega vidika pa se mi zdijo avtomatske kamere dobre, saj živali ne plašimo s svojo prisotnostjo, jo vidimo in ocenjujemo in potem ko je luna jagamo z bistveno višjim pritiskom in adrenalinom, samo da se zaradi tega prehitro prst ne ukrivi ...

  7. #27

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Dobri posnetki.

    Imam pa en pomislek, pa ne da bi hotel dregniti v osje gnezdo.

    Nočna strelna optika je z zakonom prepovedana (v Lovcu pa oglasov kot toče). No pa rečemo imam samo nočni daljnogled. Kaj pa nam "nuca", ko itak ponoči ne smemo streljati (razen d. prašiča in zveri in še to samo ob luni). Ja potem pa ponavadi zasveti taktična svetilka in bum. Pa smo tam, da žival ponoči nima zasluženega miru.

    Seveda razumem spremebe obnašanja divjadi, tudi sam kdaj prejagam čez noč, samo to je ob luni, ko lahko z navadnim daljnogledom oceniš divjad, hkrati pa je vidna tudi čez strelni daljnogled.

    S tega vidika pa se mi zdijo avtomatske kamere dobre, saj živali ne plašimo s svojo prisotnostjo, jo vidimo in ocenjujemo in potem ko je luna jagamo z bistveno višjim pritiskom in adrenalinom, samo da se zaradi tega prehitro prst ne ukrivi ...
    Jereb delim enako mnenje s teboj, ti pa garantiram da je s nočnim dvogledom kadar je luna videti kot podnevi. Kar ne premore niti moj swarowski. Pri tem mislim na popolno 100% oceno divjadi, tako da potem se lažje odločiš za strel. Saj ne da s navadnim dvogledom ne vidiš divjadi ampak si bistveno omejen.

    Kar se pa kamer tiče je pa vseekakor dobrodošla vsaka informacija (slika,posnetek) koga, kdaj imamo na krmišču. To lahko pripomore samo k temu da je manj napak pri samem odstrelu.

    lp

  8. #28

    Privzeto

    Sam nočnega dalnjogleda ne uporabljam in z njim nimam izkušenj, me pa sicer tudi zanima, vendar vidim problem drugje. Jaz bi ga imel za pregled čez polje, ker dostikrat hodim na jago peš, potem po poljski poti hodim proti domu že v trdi temi. Pa bi bilo dobro, da bi z nočnim pregledal polje, videl kje je kaka divjad in to izkoristil za jutranjo jago (predvsem je to dobrodošlo, ko kakega lovskega gosta pelješ na srnjaka, pa vemo da starejši srnjaki kasneje izstopajo in bi tako "zvečer videl kje je, saj zjutraj ponavadi ni daleč stran) saj bi divjad videl, se ji izognil, jo ne splašil in v jutranjem svitanju pojagal.
    Tu pa nanese moja nevednost eno vprašanje. Kako je z t.i. blendami? Kaj če takrat ko jaz gledam divjad, en 100x bolj pameten od mene prižge baterijo na štantu? Morda čik? Prižge luči od avta? Možnosti nenadnih svetlobnih virov so kar velike. Kaj se zgodi z mojimi očmi?

    lp

  9. #29

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Sam nočnega dalnjogleda ne uporabljam in z njim nimam izkušenj, me pa sicer tudi zanima, vendar vidim problem drugje. Jaz bi ga imel za pregled čez polje, ker dostikrat hodim na jago peš, potem po poljski poti hodim proti domu že v trdi temi. Pa bi bilo dobro, da bi z nočnim pregledal polje, videl kje je kaka divjad in to izkoristil za jutranjo jago (predvsem je to dobrodošlo, ko kakega lovskega gosta pelješ na srnjaka, pa vemo da starejši srnjaki kasneje izstopajo in bi tako "zvečer videl kje je, saj zjutraj ponavadi ni daleč stran) saj bi divjad videl, se ji izognil, jo ne splašil in v jutranjem svitanju pojagal.
    Tu pa nanese moja nevednost eno vprašanje. Kako je z t.i. blendami? Kaj če takrat ko jaz gledam divjad, en 100x bolj pameten od mene prižge baterijo na štantu? Morda čik? Prižge luči od avta? Možnosti nenadnih svetlobnih virov so kar velike. Kaj se zgodi z mojimi očmi?

    lp
    Jereb, direktna svetloba bi ti lahko škodovala- še v to dvomim. Če pa nekdo vžge baterijo ali kaj drugega ti to samo še bolj pomaga (dodatni vir svetlobe), kot da bi kaj opazoval ponoči v mestu, popolna razlika kot v gozdu ob slabi luni.

    lp

  10. #30

    Privzeto

    Kaj mislite? Na starost mislim?

Stran 3 od 92 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •