Stran 5 od 92 PrvaPrva 1234567891555 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 913

Tema: Avtomatske kamere in posnetki z njimi

  1. #41

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    To zame ni nobeno fotografiranje. To je čisto običajen foto nadzor v lovišču. S fotografiranjem ima skupno samo tehnologijo, pa čisto nič drugega.
    Fotografija pa je avtorsko delo, kjer je tehnika samo pripomoček.

    Naslednji korak bo verjetno proženje avtomatske puške iz naslonjača doma.
    Hm. Zanimivo razmišljanje šefe, mislim da tako daleč ne bo šlo nikoli,seveda se nikoli ne ve. Vsaj med lovci mislim,da ne. Ta je kot sem omenil od posameznika do posameznika odvisno, to je kot sem v eni od družin na štajerskem slišal "raje ustrelim velikega prašiča je vsaj več mesa,kot mladiča" glejte to je rekel samo eden! Ne moremo dajati v koš vse lovce zaradi določenih posameznikov. In kot je Jagermaister napisal, bolj moteča je vožnja motoristov,gobarji...... kot pa to.

    Bom pa še tako povedal, mi mlajši, če se lahko dajem v to skupino smo bolj za tehniko, starejši lovci verjamem da niso pristaši tega, ker je že računalnih za njih deveto čudo, pa nič hudega zaradi tega. Kdo bi si mislil pred 10-15 leti, da bomo imeli Lisjaka v katerega bomo vnašali podatke, da nam bo zavod za gozdove določal plane.........

    Razvoj gre tudi v lovstvu.

    lp

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Debata ko ji je začel Veper ni nekaj novega ampak se vleče od tistih časov, ko lov ni bil več samo v namen preživetja ampak je postajal statusni simbol. To pa je že vsaj od Sumercev in Egipčanov naprej.
    Vprašanje se torej glasi: Ali je lov z novodobnimi tehnologijamo časten (etičen) ali ne?
    V srednjem veku so se na vsak način skušali znebiti lovcev, ki so lovili z lokom. Imenovali do jih mrharji, barbari, primitivci,.... V tistem času so lov imeli za umetnost in za pokončevanje živali je bilo etično uporabljati samo meč ali sulico. Za malo divjad pa sokole. Ostali načini so bili uporabni zgolj za pridobivanje mesa in so jih izvajali hlapci. Zaminivo je, da se je v Franciji tak način lova še vedno ohranil in tisti ki ga izvaja ima to za najbolj etičen lov, in na ostale gleda z prezirom.

    Podobno je bilo z uvedbo smodnika. Velik del lovcev, ki so se šteli za etične je zavračal uporabo smodnika pri lovu in je zagovarjal samostrele. Leta 1934 je v lovskem priročniku opevan črni smodnik in svinčenke, ki so baje bolj etične kot brezdimni smodnik in oplaščene krogle (baje so omogočale predolge strele). Tudi uvedbi optičnih merilnih pripomočkov so nekateri ostro nasprotovali. Pred nekaj leti smo prišli do optike ki umetno ojača svetlobo in je trenutno prepovedana za lov. Danes pa smo pri avtomatskih kamerah (ustrezen slovenski izraz se še išče).
    Odzivi so različni. Tako kot pri vskakem uvajanju novih tehnologij. Poznam strarešino, ki je vsakemu, ki bo nastavil takšno kamero zagrozil, da ga bo lastnoročno vrgel iz družine.
    Moje mnenje je, da je potrebno področje ustrezno urediti. Razmišljam kaj bi napisali v interne akte LD, da bi zadostili zakonodaji in članom LD.
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #43

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Odzivi so različni. Tako kot pri vskakem uvajanju novih tehnologij. Poznam strarešino, ki je vsakemu, ki bo nastavil takšno kamero zagrozil, da ga bo lastnoročno vrgel iz družine.
    Moje mnenje je, da je potrebno področje ustrezno urediti. Razmišljam kaj bi napisali v interne akte LD, da bi zadostili zakonodaji in članom LD.
    Krpan pa saj ne morem verjet, kot bi še živeli v KOMUNIZMU! Od kot starešini ta pravica, tudi sam opravljam podobno funkcijo v družini in kaj takega pa če bi hotel mi ne bi na pamet palo. Pa dajmo, da ne bi imel te zadeve. Garantiram, da po pravni poti tukaj ni nobene podlage. Vsak sankcioniran član bi na sodišču dobil. Če bo pa država kaj sprejela je pa to druga stvar.

    Debata mi je vedno bolj všeč

    lp

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Krpan pa saj ne morem verjet, kot bi še živeli v KOMUNIZMU! Od kot starešini ta pravica, tudi sam opravljam podobno funkcijo v družini in kaj takega pa če bi hotel mi ne bi na pamet palo. Pa dajmo, da ne bi imel te zadeve. Garantiram, da po pravni poti tukaj ni nobene podlage. Vsak sankcioniran član bi na sodišču dobil. Če bo pa država kaj sprejela je pa to druga stvar.

    Debata mi je vedno bolj všeč

    lp
    bojijo se jih samo tisti ki imajo strah da jih kdo gleda kako ravnajo v nasprotju s pravili

  5. #45

    Privzeto

    Trma čim več takih posnetkov,upam da bojo še men ratale!kdaj hehe,vi bi pa kr prepovedal,joj ste face hehe!

  6. #46

    Privzeto

    Pumpa tudi jaz se bi pridružil tvojemu mnenju mogoče se pa tisti ki obsojajo to bojijo da jih kdo ujame pri nečednih dejanjih. Veper, 7R7 zakaj rajši ne obsodita lova s lučmi.

  7. #47

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    bojijo se jih samo tisti ki imajo strah da jih kdo gleda kako ravnajo v nasprotju s pravili
    Dragi tovariši!

    Zadeva deluje - z poceni bliskavico sem jih navadil, sedaj pa svetim in prebiram in pokam trofejne primerke, ne morete si mislit!!


    Hvala bogu da imamo vepra, ki skrbi za pravice divjadi.

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Tale lovska neprivoščljivos ima daljaše korinine kot katero koli drevo.Kar ne morem verjeti vsemu kar je napisano.

    Trmi in ostalim pa čim več lepih posnetkov.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Še vedno čakam vaše predloge, kaj bomo napisali v Poslovnik.

    Nekaj mojih idej:
    1. člen: Uporaba avtomatskih kamer je dovoljena na lastno odgovornost in LD v nobenem primeru ne prevzema odgovornosti, za morebitne odškodninske zahtevke v primeru nedovoljenega snemanja, izginotja naprav ali v drugih primerih.

    2. Fotografije in filmi posneti z kamerami v nobenem primeru ne morejo biti dokazno gradivo v disciplinskem postopku. ???

    Razmišljam pa še o tem:

    3. Lovski čuvaji so dolžni voditi evidenco vseh kamer, ki jih uporabljajo člani LD, kar pomeni, da je vsaka kamera opremljena z identifikacijsko številko, čuvaji pa vodijo seznam kamer, iz katerega je razvidna identifikacijska številka in ime in priimek lastnika. V primeru, da lovsku čuvaj najde v lovišču kamero brez identifikacijske številke, jo je dolžan odstraniti iz lovišča in jo predati gospodarju LD.

    Dajte malo premislit in kaj pametnega napišite...
    Last edited by Krpan; 26. October 2008 at 00:22.
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #50

    Privzeto

    Krpan ja kaj kompliciraš?

Stran 5 od 92 PrvaPrva 1234567891555 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •