Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Razstave-da ali ne

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    SPOPAD PRI O.K. CORRALU
    ( Tomstone, Arizona , 26.oktober 1881 )

    Mestni pijanček se nekaj pred 12 uro pojavi pred brati Earp in reče: » There are some men want to see you fellows down at the O.K. Corral !«
    Wyatt Earp stopi naprej in vpraša: »Who are these men ?«
    »The McLowery brothers, the Clantons and Billy Claiborne.«
    Šerif Wyatt Earp se mrko obrne k svojima bratoma in reče: »Let's go.«

    Visoki bratje Earp spretno pograbijo vsak svojo pištolo (six-guns) ter se podajo na zgodovinski pohod po ulici Freemont do O.K.Corrala, oblečeni v dolge črne plašče, črne klobuke, bele poškrobljene srajce s tankimi kravatami ter obuti v zloščene škornje.
    Še preden so prehodili pol poti se pred njimi nepričakovano pojavi Doc Holliday oborožen z dvocevko (shotgun). Wyatt Earp prikima njegovi nameri in zvesti revolveraš se pridruži bratom Earp. Vsi štirje odločno zakorakajo navzdol po ulici Freemont.
    Prestrašeni prebivalci Tombstona opazujejo pohod sluteč kaj se bo zgodilo v majhnem, ozkem corralu, stisnejnim med dvema opečnatima zgradbama na koncu ulice.

    Nekaj minut kasneje štirje možje prispejo do vhoda v mali corral, kjer pet Kavbojev že stoječ čaka nanje.
    Virgil Earp, ki je bil prvi šerif, v imenu bratov Earp pozove može: »You men are under arrest. Throw up your hands.«
    Frank McLowery in Billy Clanton sežeta za pištolama ob boku. Virgil Earp zavpije: »Hold it, I don't mean that. I've come to disarm you !«
    Vsi zločinci so bili oboroženi, ne vsi s pištolami, pač pa tudi s puškami (rifles), nekateri so jih imeli v rokah, drugi pa na dosegu na konjskih sedlih.

    Skupini sta nekaj trenutkov nepremično stali. Potem, domala v nekaj sekundah sta Billy Clanton in Wyatt Earp potegnila pištoli. Takoj je svojo pištolo potegnil tudi Frank McLowery. Oba sta začela divje streljati na Wyatta Earpa. Wyatt je sprožil enkrat in njegova krogla je zadela Franka McLowery-ja v desno oko ter povzročila takojšnjo smrt.

    V tem trenutku je domišljavi in strahopetni Ike Clanton stekel naprej proti Wyattu Earpu in cmeravo začel vleči šerifov rokav: »Don't shoot me ! Don't kill me ! I'm not figting ! »
    »The fighting has no commenced !« zakriči Wyatt, »Go to fighting or get away !«
    Ike Clanton je zapustil brata in njegove prijatelje ter brezglavo zbežal stran.
    »Throw up your hands !« je ponovno zakričal Virgil Earp, vendar so zločinci zdaj še bolj besno streljali na brate Earp.

    Billy Claiborne je izstrelil nekaj krogel proti Virgilu Earpu, nato pa pobegnil za Ikom Clantonom po ulici navzdol, vmes brezglavo streljal nazaj, nato pa vdrl v fotografski studio ter se tam skril pred šerifi.

    Tom McLowery, odličen revolveraš, je istočasno stopil do vhoda v corral. Ustrelil je enkrat proti Morganu Earpu in dvakrat proti Docu Hollidayu ter slednjemu prestrelil plašč. Doc Holliday je nameril dvocevko in izstrelil proti Tomu McLowery-ju dve krogli ter ga smrtno zadel v trebuh. Ko je Tom padal na tla je še uspel izstreliti naboj, ki je zadel Morgana Earpa v ramo.

    Billy Clanton, star 19 let, je bil s strani Morgana ali Virgila Earpa zadet v desno roko. Žilavi revolveraš je preprijel pištolo v levo roko ter izstrelil nekaj krogel, pri tem pa je ena od njih zadela Virgila Earpa v nogo ter ga podrla na tla.
    Billy Clanton je takoj zatem poskušal pobegniti po poti Billy-ja Claiburna proti fotografskemu studiju. Vmes je besno streljal nazaj ter zadel Doca Hollidaya v hrbet. Earpovi so streljali po njemu ter ga trikrat zadeli. Billy Clanton je padel in obležal na verandi na drugi strani ulice, zadet v desno zapestje, trebuh in v prsi.

    Vsi so bili sedaj na tleh, le Wyatt Earp je obstal sam, neoborožen, sredi dima, ki se je umikal po ulici ter odkrival sledi pokola. Wyatt Earp je obstal nad umirajočim Billy-jem Clantonom Ta ga je pogledal, preklinjal in v groznih bolečinah vpil: »God, God, won't someone give me some more cartridges for a last shot ?«
    Potem se je zvrnil na hrbet in umrl.

    Epilog
    Spoštujte zakon.
    Vendar so ljudje, ki jim zakona ni mar.
    Več ljudi ko prizadenejo srečnejši so.
    Borite se proti temu zlu brez milosti.
    In ko se boste znašli v spopadu s tem zlom,
    potem udarite prvi če morete.
    In ko udarite – potem zadajte smrtni udarec.
    Jaz bom Wyatt Earp
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Lej ga šmenta...sedaj je pa fantič užaljen

    Veper še to naj bo zapisano tu, potem pa res bodi dovolj

    Poglej Janez...
    ...si vprašal o smislu razstav, pa sem ti odgovoril korektno in dostojno. Si nas potem označil za egocentrike in enačil z nacisti, pa sem se potrudili in ti odgovorili še bolj strokovno, strpno in razumljivo. Pa še nisi dal miru in si jo dobil po nosu in sedaj je Hubertus tisti hudobec, ki vsem greni življenje. Ne vem kaj bi sedaj še rad? Da se ti še priklonim, al kaj? A naj te prosim na kolenih... da uvidiš svojo zmoto?
    Janez, če se na nekaj ne razumeš potem lepo od daleč opazuj in od časa do časa kaj vprašaj, če te kaj zanima.

    Osebno se na orožje ne razumem, zato se nikoli ne vtikam v vaše debate o rorih in flintah, ker me to niti ne zanima. Če bi me vprašali, bi dejal, da je vsak, ki ima doma revolver ali pištolo in ni vodnik krvoslednika, umsko premaknjen, mi pa niti na pamet ne pride, da bi začel to pisariti v vaše forume.

    Kot sem dejal: "vsako tele ima svoje vesele" (star slovenski pregovor- tega si nisem zmisil jaz) ali kot je rekel vaš rojak, ki ga nadvse cenim: "Le čevlje sodi naj Kopitar"!

    LP John Wayne
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Konec in pika

    Lp!



    Sedaj pa res konec, užaljen pa nisem he, he...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Razstave podpiram, ker na njih mnogi neizmerno uživajo s svojimi štirinožnimi prijatelji. Psom se pa tudi nič hudega tam ne godi. Povsod pa videvam stare in osivele pse, ki bi jim privoščil počitka kje drugje ne pa v tisti gužvi. Sigurno ima ta pes doma veliko pokalov, medalj, itd. pa mu še vedno ne dajo "miru" .

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!



    Sedaj pa res konec, užaljen pa nisem he, he...

    Lovski zdravo
    Janez L
    Mislim, da je Hubertus fejst možakar, le tu in tam ga zaradi svoje strokovne "prepričanosti" zanese in kakšnega grdo užali. Pač, smo si različni.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Detel...obstajajo psi, ki so sive barve že ko so mladi....


    ...se hecam...
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #17

    Privzeto

    Letos januarja smo se z našo nemško lovsko terierko udeležili prve raztave. Celotno razstavo smo ji predstavili skozi igro in moram reči da je uživala. veliko igre itd. V ringu se je posledično odrezala odlično. Nato smo obiskali še dve in res uživa. Se mi zdijo razstave zelo pomembne za razvoj in ohranjanje ter spremljanje razvoja psa in pasme. Sploh če se hočemo ukvarjati z vzrejo.
    Seveda pa nikoli ne pozabimo na prvotno 'nalogo' pasme - lov. Mi je pa res nekako neokusno, ko vidim pse, ki jh po več ur krtačijo in pudrajo itd.

    To je zgolj moje mnenje.
    Dogs leave paw prints forever on our hearts!
    http://zivchy7.wix.com/nemskilovskiterier-c

  8. #18

    Privzeto

    Super, če uživate v razstavah, vendar Vas moram razočarati, da so popolnoma nepomembne z vidika vzreje
    Sporočite naknadano še kakšne izpite (seveda lovske) boste s psom vse opravili in kako v praksi jaga. To pa je že pomembno z vidika vzreje .... poleg pozitivne ocene "exterierja" in zdravja seveda.

    PS
    Prvo "delo" šele nato ultra dolge balerina noge ... pa še soseda ima lepše pa ravno tako pri "delu" za en drek

    Dober pogled!

  9. #19

    Privzeto


  10. #20

    Privzeto

    Na razstavo je prišlo šest lovskih psov z oceno zunanjosti odlično. Eden od njih bo na manifestaciji postal "najodličnejši", drugi za njim bo malo manj "najodličnejši", ostali štirje pa so samo odlični
    Ostali štirje so se dogovorili, da se udeležijo naslednje razstave, kjer ne bo tistih dveh najodličnejših z namenom, da tudi nekdo od "poražencev" postane "najodličnejši". In res je bilo tako. Zopet je eden postal "najodličnejši"...
    Ko je rezultate razstave videl tisti s prve razstave, da je tisti, kateri na prvi razstavi sploh ni dobil težkega pokala postal "najodličnejši" ga je stvar precej razjezila in tudi on je sklenil, da se bo udeležil razstave v neki "vukojebini" saj se mu RCAC le ni zdel dovolj
    ...in tako se zgodba nadaljuje

    Manj "hlapčevski" oz. tisti ki ne nosijo modrih nogavičk pod zeleno obleko so že pred časom spoznali neumnost takšnih tekem in kot se za lovstvo spodobi začeli organizirati revije plemenjakov in plemenk, kjer ni zmagovalcev. Zmagovalci obstajajo samo v očeh publike, zainteresiranih za takšne prireditve. Na koncu ga vsi zvrnejo kakšen kozarček v vzdušju kakršnemu se za lovce spodobi...

    Malo znanstvene fantastike za vstajenje ... pa dober pogled lovci!

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •