Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Razstave-da ali ne

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto Razstave-da ali ne

    No pa reci še eno o razstavah!

    Janez..
    Zakaj obstajajo pasme in pasemska vzreja nam je več ali manj jasno. Ene so pač nastale v pomoč pri lovu, druge pri paši drobnice in živine, tretje za varovanje imetja, nekatere pa zgolj za družbo svojemu gospodarju. Ene so torej posledica gole potrebe druge pa so mogoče posledica človekove nečimrnosti in krepitve ega, kot praviš.
    Vsekakor nam le pasemska vzreja omogoča, da vsaj približno predvidimo kakšne lastnosti bodo imeli potomci našega pasjega prijatelja, zato bo pasemska vzreja in nastajanje novih pasem verjetno tekla še mnoga leta in desetletja.

    No in če hočemo te pasme vzrejati, negovati, jih izboljševati in vzdrževati je potrebno zastaviti smernice ali standarde. In ker je potrebno sproti ugotavljati ali tem smernicam ali standardom uspešno sledimo je potrebno organizirati prireditve, kjer ta nadzor izvajamo in te prireditve so med drugim tudi razstave.

    Torej Janez....če kaj ne štima je potrebno opustiti pasmesko vzrejo in ne organiziranje razstav ali drugače rečeno: če bi hoteli ugoditi tvojemu mnenju bi bilo treba spremeniti cilj in ne pot!!

    Ker pa sem prepričan, da se na razstavah v veliki večini pretaka toliko pozitivne energije, naj si bo med razstavljalci ali pa med ljudmi in živalmi, dvomim, da bo obstoj razstav vsaj v bližnji prihodnosti ogrožen ali pa, da bi kdo očital etičnost tem prireditvam. Da je to mučenje živali, bo še naprej ostalo mnenje le tistih, ki stvari ne poznajo dovolj podrobno.

    Zagotovo razstavni pes trpi manj kot pa tisti, ki visi na verigi nekje na soncu
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #2

    Privzeto

    Sedaj sem pa res v hudih skrbeh za svoje mentalno zdravje. Strinjam se s kolegom Hubertosom. In še danes nisem nič popil. Nekaj mora biti z mano hudo narobe.

  3. #3

    Privzeto

    Hubertus,pod ta zadnji stavek se podpišem z velikim veseljem.
    Sraka, z tvojim mentalnim zdravjem pa mislim,da ni nič narobe.
    LP Tjaša

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Razstave

    Lp!

    Povezava 1497Se mi kar smeji Povezava 1494, ko sem prebral odgovore. Prej sprti ste enotno nastopili. Še Sraka je pritrdil Hubertusu ako ravno se vedno nekaj bodeta. Manjša provokacija vas je poenotila in ravno to sem vam hotel pokazati, da ste lahko enotni, konstruktivni, da se ne kregate to in ono in ne odstopate od svojih stališč. V dobro kinologije, ne samo lovske, bi vam to toplo priporočal. Nisem pokroviteljski, daleč od tega, le hecno se mi je zdelo kako iskrite svoja mnenja in ne odstopate od svojih nazorov. Pa vidite, da se da. Da se da poenotiti in še nekaj vam zapišem spoštovani lovski tovariši in spoštovana Tjaša ni nujno, da najdete skupnega "sovraga", najdite skupni cilj.Povezava 1496 Želim vam veliko uspehov pri delu s kužki in mogoče vas kdaj obiščem, sploh se bom pa na vas obrnil, ko bodem kupoval naslednjega prijatelja- pomočnika. Ste pa slike, ni kaj.Povezava 1495 Sploh tisto: Dragi moj Janez, sem kar malo zardel, jaiks.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tale naš "sveti mož" nabira vedno več pik.Ali se mogoče res nekaj pozitivnega dogaja na "izobčeni" rasi kinologovBravo Hubertus!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Povezava 1497Se mi kar smeji Povezava 1494, ko sem prebral odgovore.
    Hja Janez, tako je: Vsak' tele ma svoj' vesel'e, a ne!!??


    "Fletna" in "cortkana" puškica,
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Povezava 1497Se mi kar smeji Povezava 1494, ko sem prebral odgovore.
    Hja Janez, tako je: Vsak' tele ma svoj' vesel'e, a ne!!??

    Umetnost sodelovanja je, da si predstaviš različna mišljenja, jim prisluhneš, o njih razmisliš in potegneš zaključek. To še zdavnaj ne pomeni, da smo si sovražniki. Smo si pač enotni v tem, da klobasaš neumnosti.

    Zame naprimer je mnogo bolj bolestno, ali neetično, ali perverzno, ali butasto, ali kakor koli drugače poimenovano, kadar naletim na nekaj takega, kot si enkrat ti zapisal tam pri lisičkah. In sicer:
    Citat JANEZ L je objavil:
    "Fletna" in "cortkana" puškica,...
    Ma nimaš kaj. Vsakega rajca svoja zadeva....
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Tele in njegov vesele

    Lp!

    Ja Hubertus če ne razumeš pomena narekovaju pol ti pa še Kos ne more pomagati, pa, da ne boš mislil, da proti korupcijski.

    Aja pa še to tisto o teletu, se bom vzdržal komentarja, ker kot sem zapisal je bilo dobro namerno, kar pa se za tvoje "čečkanje" ne da reči!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Ego- ist

    Lp!

    Sem še to pozabil zapisati Hubertus, tisto o klobasanju neumnosti, tvoja izjava o prisluhniti drugemu in ostale neumesnosti, to pa je neumnost, saj si morda le sam verjameš, da združujete poglede, pa jih ne in to tisti, ki spremljamo debate o kinologiji dobro vemo, samo nihče ni hotel drezniti v osir. No pa saj sem takšen odziv iz tvoje strani pričakoval, ker se, da po aroganci tvojih pisarij razbrati ravno tisto, kar sem zapisal o razstavah. Saj veš ego in ostalo. Ne misli, da se ne znam spustiti na tak nivo, samo se mi zdi smešno spuščati. Hubertus ko ti provociraš se ti zdi skrajno "prima" "fajn", ko pa nekdo nazaj, pa zaboli, kaj? Da, da kot sem zapisal:"Ego..."

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  10. #10
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Janez L ,Hubertus obračun pri OK koralu naj se dogaja na ZS !!!!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •