Stran 4 od 21 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 204

Tema: PNZ - da ali ne

  1. #31
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Kolega Detel, seveda brez vseh zamer. In upam, da tudi s tvoje strani, ko bom sedaj zapisal, da o psih veš zelo malo.

    Pa lep lovsko kinološki pozdrav!

    Hvala enako. Do penziona se bova morbit kej naučila.

  2. #32
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    ...Se pravi,da sedaj lahko obstajajo samo pasme,ki se uporabljajo za lov na divjega prašiča,ker je sedaj to v modi?
    To je tvoje tolmačenje omejeno na kratko obdobje in majhno področje.
    Bistvo napisanega pa je bilo, da vzreja psov, kateri se ne morejo preveriti na delu kateremu so namenjeni, lahko izgubi namembnost.
    In to z pristopom kakršnega imaš ti, torej forsiranje lovskih psov za razstave in ne vem kaj še, brez da bi se ti psi potrdili na lovu, uspešno počnete.
    Zame pomeni to uničevanje bistva lovske pasme.

    Svojo psico sem "gor spravljal" pred leti ko je bilo težko videti zajca. Pa sva ga vseeno našla in se na sledi dokazala. In ga sedaj, ko ga je več, odlično goni.

    Dlje kot debatiram s teboj, bolj me utrjuješ v prepričanju da PNZ-ji morajo biti. Z obvezno izločitvijo vodnikov, ki psa ne bodo uporabljali v lovu!
    Ali pa po drugi strani prepustiti izbiro samo tržišču, kjer bomo kupovali lovske pse na podlagi njihove izkazane uspešnosti na lovu. A potem mi ne več utrujat s pasmami in ne vem kakšnimi kinološkimi organizacijami in predpisi! Potrebujem psa, ki bo po sposobnostih primeren za moj lov, pa magari če ima roge in perje na repu!

  3. #33

    Privzeto

    Šef ne tako hitrico in ne bodi krivičen do športnih ali ljubiteljskih kinologov. Za kar nekaj pasem, ki si bile nekoč lovske, so prav ljubiteljski ( športni ) kinologi zaslužni, da so se ohranile in se danes počasi ponovno vračajo v področje lovske kinologije.
    Pa lep pozdrav!

  4. #34
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ... Za kar nekaj pasem, ki si bile nekoč lovske, so prav ljubiteljski ( športni ) kinologi zaslužni, da so se ohranile in se danes počasi ponovno vračajo v področje lovske kinologije.
    Na primer?

  5. #35

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Na primer?
    _________
    Poglej nekaj številk revije Kinolog.

  6. #36

    Privzeto

    Veš kaj,tudi meni se ne da s tabo debatirati in razpravljati.
    Sicer je pa tvoje razmišljanje glede razstav ozko omejeno.Sicer te pa nihče ne sili,da se jih udeležuješ.Poleg tega je bolje,da sami sebe zapirate v svoj krog.Mogoče boste na ta način prišli do psov,ki bodo imeli perje in rogove.
    Bah, nima smisla!
    LP Tjaša

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Razstave

    Lp!

    Nisem kinolog spremljam pa z zanimanjem vašo razpravo in če si smem drzniti bi te nekaj povprašal Lunca. Kaj je smisel razstav? Iskati najlepši primerek psa, ki odgovarja vsem kriterijem? Ali imam prav?

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #38
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Veš kaj,tudi meni se ne da s tabo debatirati in razpravljati.
    Jaz nisem napisal, da se mi ne da debatirati. Pač pa, da me tvoje razmišljanje utrjuje v mojem prepričanju, čeprav mi je Hubertus v marsikaterem pogledu spremenil in razširil obzorja.
    Sicer pa, po želji.
    In da, vesel bom, če bo moj pes imel roge in perje. Mu bo v pomoč, če bo po luft letal in se z rogmi pred prašiči branil.
    No, pa da ne bo to spet jabolko za grist. Najvažneje mi bo, da bo kljub temu odličen lovski pes.

  9. #39
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ali se mi samo dozdeva ali sem pa res pred časom zasledil, da v nekaterih evropskih državah, katere napram Slovenski kinologiji seveda pojma nimajo, vzrejajo lovske pse izključno v lovskih rokah?

  10. #40

    Privzeto

    Živjo
    Sej če ima lunca take lepe pse potem bi nam pa lahko prišla kdaj naganjat na pogone,bi psi še pridobili na lepoti,ker bi dobili bolj mišičasto telo,ker gonja psa zelo utrdi in poudari mišice,pa še koristno delo bi naredila,ker bi pomagala pri gospodarjenju z divjadjo in njenem ohranjanju.
    lp

Stran 4 od 21 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •