Stran 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 204

Tema: PNZ - da ali ne

  1. #21

    Privzeto

    Šefu ZR7 se po nerodnosti zapiše:
    "Lovski pes je orodje."
    _____________
    Uh.uh.uh.dragi šef, tukaj pa se ti je zapisalo nekaj kar niti sam ne misliš.
    Lovski pes je lovcu lahko le njegov zvesti spremljevalec in prijatelj ter pomočnik. Nič drugega!!!!

    Ker sem iz vsebine dosedanjih tvojih zapisov spoznal, da si ga nenamerno polomil in čutim, da je tvoj odnos do psa vse drugačen kot bi lahko kdo sklepal po tem tvojem nesrečnem stavku, sem se tudi oglasil.

    Res pa je tudi nekaj drugega. Da je med lovci vse preveč takih lovskih kinologov, ki jim je pes res le samo orodje za izvajanje lova. Ti so lovski kinologiji le v sramoto. In to je še en dodaten razlog, da je vsaj PNZ potrebno opraviti in da se mora vsak lastnik lovskega psa z njim vsaj enkrat pojaviti pred očmi strokovne lovsko kinološke javnosti. Pa ne toliko zaradi psa in njegovega "znanja", temveč še bolj zaradi lovca in njegovega odnosa do psa.

    Moj lovsko kinološki prijatelj Hubertus napoveduje ponovno zanimivo razpravo o nepotrebnosti PNZ, ko mu bo čas dopuščal seveda. To bo zopet zanimivo. Madonca se bomo ponovno udarili!
    Pa lepo pozdravljeni vsi!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Sraka...te vidim...
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Psu je dovolj, da je samo orodje za izvajanje lova. Ko to počne, je nasrečnejše bitje, ker je spuščen, svoboden, hrani svoje prvinske nagone..... Tvoji poljubčki mu kaj malo pomenijo. Pa brez zamere.

  4. #24

    Privzeto

    Kolega Detel, seveda brez vseh zamer. In upam, da tudi s tvoje strani, ko bom sedaj zapisal, da o psih veš zelo malo.

    Pa lep lovsko kinološki pozdrav!

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    ...Če bi lovske pse imeli samo lovci,bi tričetrt pasem že izumrlo,ali pa bi iz njih nastal kakšen drugačen bučkuruš....
    Kakršenkoli "bučkuruš" bi bil, bi bil po volji uporabnosti v loviščih. Če izumrejo pasme, ki zaradi česarkoli niso uporabne, prava figa. Saj se s tem ne pobija posameznih psov. Le vzreja postane nezanimiva in fertik.

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    ...
    ...Zame je moj pes član družine,za katerega sem pripravljena narediti veliko,vendar pa ga poskušam obvarovati tudi pred raznoraznimi nepotrebnimi bedarijami. ...
    Verjamem. A to še ne daje nikomur pravice, da s takimi stališči kroji usodo pasmi, ki je namenjena lovu in s tem tudi nevarnosti poškodb in smrti. S tem se je potrebno sprijazniti in psa na to navajati, ne pa zavijati v celofan.

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kar se pa tiče vzrejanja 100 na uro nisi našel ta pravega. ...
    To pa je s tvojega zeljnika. Torej brez mojega komentarja.

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    ...
    Pa še to.Nakupna vrednost mladiča za na divan ni nikoli previsoka,previsoka je cena,ki jo mora pes plačati,da zadovolji predpise.Kdo povrne nastalo škodo,če se psu na PNzju kaj zgodi?
    Nakupno vrednost določa ponudba in povpraševanje. In to pogojuje tudi kvaliteta. Kvaliteta za uporabo lovskih psov na lovu. Ne pa da se v to mešajo športni in "kuža divan ujčka" kinologi.
    Ni mi čisto prav, da ne bi smeli preizkusov opravljati psi lastnikov, ki niso lovci. Na vsak način pa je prav, da noben lovski pes, ki ni sposoben lova in tega ne zmore prikazati, ne dobi kakršnekoli pozitivne ocene.

    Ne pričakuj, da ti bom v temah o LOVSKI kinologiji dal prav, če svojim lovskim psom odrekaš lov!

  6. #26

    Privzeto

    Živjo
    Bravo šefe,se strinjam. Ker imam sam resastega jazbečarja,me velikokrat kar srce boli,ko vidim recimo sredi betonske ?ungle v Ljubljani lepo postavno mlado damo,z prav to pasmo na povodcu,pa še oblečen da je povrh usega,ali pa kako drugače "okranclan", to so psi,ki so namenjeni dobro vemo čemu in sam bi zakonsko prepovedal, da lahko posedujejo lovske pse nelovci. Ker za marsikatero damo je zanimiva prav ta pasma,ker so to zelo prikupni psi,sam imam prvega in ga bom imel zmeraj odsedaj naprej,zraven pa še braka. Zdaj že lepo poišče in goni zajca in ne razumem kako lahko nekateri ljudje jemljejo psom take užitke,koliko adrenalina se v psu sprosti,ko pride na sled divjadi,kar poka od sreče,to je isto kot da bi strastnega motorista posadil na 1000 kubično jamaho z 170 konji. Še bolj pa je srečen,tako se meni zdi,ko se vrne nazaj po svoji sledi in zagleda lastnika,ki ga lepo pohvali. No divan psom je to veselje prikrajšano in trpijo,še posebej če se v njih skriva strasten lovski pes,ki bi lahko bil vrhunski. To je enako kot,da bi katerega od nas zaprli v stanovanjski blok in mu prepovedali lov,saj življenje bi izgubilo smisel
    lp

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Šefu ZR7 se po nerodnosti zapiše:
    "Lovski pes je orodje."
    _____________
    Uh.uh.uh.dragi šef, tukaj pa se ti je zapisalo nekaj kar niti sam ne misliš.
    Lovski pes je lovcu lahko le njegov zvesti spremljevalec in prijatelj ter pomočnik. Nič drugega!!!!
    No, pa se vračamo nazaj na že prezvečene debate.
    Napisal sem: "Lovski pes je orodje. Zasluži pošten in ljubeč odnos, a vedno mora biti na prvem mestu njegova namembnost!"

    Sedaj se obešati na samo besedo "orodje" je nesmiselno, čustveno, brez poudarka na tisto, zaradi česar kupimo lovskega psa. Nekateri tudi puškam rečejo "zvesta spremljevalka" in "pomočnica". In marsikdo je tudi nanje čustveno navezan.
    Bistvo je v tem, da ima lovski pes svojo namembnost, nalogo, zaradi katere smo se odločili prav zanj in edino smiselno je, da ti nalogo tudi opravlja. To še ne pomeni, da ga bomo v starosti ali ob poškodbi zavrgli.

    Za vsako orodje, še za kramp velja, da moramo zanj skrbeti. Tako moramo skrbeti tudi za psa. S primernim bivališčem, prehrano, sprehodi, vajo in ker je živo in čuteče bitje, tudi s primernim odnosom. Kako to orodje brusiti, da bo vedno pripravljeno za uporabo, pa nas vedno bolje uči moderna kinološka veda. Časi palice in brc so mimo.

    Sraka, praviš "prijatelj, spremljevalec in pomočnik". Lepo se sliši. A naštevaš odnose, ki temeljijo na enakopravnosti. Kot kinolog dobro veš, da v odnosu pes - vodnik ni enakopravnosti.
    Zato ponavljam. Pes je lovčevo nepogrešljivo orodje, tako kot puška.
    Če se želi še kdo obešati na ta izraz, kar izvolite. Mislim pa, da se midva s Srako razumeva.

    Ravno počlovečenje psov je prineslo v kinologijo že marsikatero tegobo in dnevno povzroča težave s psmi, kar dnevno sledimo tudi v časopisju pod kroniko. In ravno zato, ker se tudi v lovsko kinologijo vnaša to počlovečenje in "kolk je fleten, a naš ne bo lovil in jaz ne bom lovka", podpiram PNZ- je in druge oblike preizkusov, ki onemogočajo krajo lovskih psov za športne in kavč namene. Ker drugače bi se prej strinjal s Hubertusovim načinom razmišljanja.

  8. #28
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    ...To je enako kot,da bi katerega od nas zaprli v stanovanjski blok in mu prepovedali lov,saj življenje bi izgubilo smisel
    lp
    Podpišem!
    Podpišem!
    Podpišem!
    Podpišem!
    Podpišem!
    ...

  9. #29

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Podpišem!
    Podpišem!
    Podpišem!
    Podpišem!
    Podpišem!
    ...
    _____________
    Tudi to še pride !

  10. #30

    Privzeto

    ZR7,kaj pomeni,da pasme,ki za določene stvari niso uporabne lahko izumrejo?Se pravi,da bi bili v obdobju,ko je bilo divjih zajcev bolj malo, po tvojem mirno prikrajšani za cel kup čudovitih pasem,ki so jih uporabljali za lov na zajca?Se pravi,da sedaj lahko obstajajo samo pasme,ki se uporabljajo za lov na divjega prašiča,ker je sedaj to v modi?

Stran 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •