Stran 18 od 21 PrvaPrva ... 81415161718192021 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 204

Tema: PNZ - da ali ne

  1. #171
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Z dobrim psom (psi) je treba uživati na lovu in to mi je dovolj...
    Podpišem!

    A kaj, ko je dobro zasnovanega materiala vse manj ravno zaradi mnogokrat kritiziranega sistema v lovski kinologiji.

  2. #172
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Denis jez sej ni finta v tem da mora biti pes svetovni prvak.....finta je v tem da psa postavijo na ploscice in ga potem ocenjuje.nekako tako kot bi mene postavil na led in nato ocenjeval......Vem za vse finte iz srbije vem tudi da marsikateri mladic ni tisto kar pise v rodovniku vem da so lahko krvne slike od orugih psov itd itd......So pa psi veliko bolj agresivni in vstrajni za divje prasice in to je meni pomenbno.Dobeden slovenski mi ni se tako delal na prasice kot srbski ali hrvaski zal........

  3. #173

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    A kaj, ko je dobro zasnovanega materiala vse manj ravno zaradi mnogokrat kritiziranega sistema v lovski kinologiji.
    V 30 letih dela z psi sem jih imel že kar nekaj različnih pasem. Nikoli nisem gledal porekla. Vsi pa so imeli telesno odlično in v delu I razred.
    Jaz mislim, da je najbolj pomembno delo z psom v zgodnji mladosti. Če takrat zamudimo zelo težko nadoknadimo. Psa brez lovskega nagona ni. Od vodnika je odvisno kako ga izpilimo. Lahko se pojavijo napake v rasti in posledično na telesno oceno. Vendar na delo to nima vpliva.

  4. #174

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Ena od pomembnih zadev bi bila že to, da bi recimo sodnikom, ki imajo svoje pse, psarno, itd itd... nekako "prepovedali" sodelovanje na tekmah. To se že jasno vidi na tekmi, PNZ ali preizkušnji. Sršen, mučke se dogajajo tudi na tekmah ne samo na obveznih preizkušnjah. Je recimo čisto dovolj, da dobi pes na krvni sledi eno oceno manj kot kolega od sodnika (ta kolega je recimo moj sotekmovalec), ki je kupil od sodnika psa. Si že zadaj in potem ti tudi maksimalno število točk v ostalih disciplinah ne pomaga več in ne moreš več med najboljše. Take mučke se dogajajo že vrsto let in vodniki se lahko mečejo na zobe kolikor hočejo nič ne pomaga, še več... padeš v neko nemilost sodnika in ta te J... na vsaki tekmi. Je to fer? Tekme pa po večini sodijo eni in isti sodniki in vedno so eni in isti vodniki na vrhu. Začaran krog do konca. Res je, če imajo prednost tekme potem ti ni vseeno. Je pa dovolj da z žal na tekmah neuspelim psom še vedno lahko super in uspešno jagaš, kar pa je, vsaj zame najpomembnejše...
    Spoštovani Rikec, verjamem, da se na kinoloških preizkušnjah (PNZ, tekmah, telesnih ocenjevanjih) dogajajo stvari kot si napisal. Moti me predvsem to, da zraven "opisanega dogodka" ni imena in priimka tistega kinološkega sodnika, ki je naredil napako, nepravilnost .... Vse kinološke sodnike - razen če ne misliš, da vsi "enaki", ni korektno metati v isti koš, v koš "pokvarjenih, nepravičnih itd". S kritiziranjem na splošno, ničesar ne bomo spremenili.

  5. #175
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Denis jez sej ni finta v tem da mora biti pes svetovni prvak.....finta je v tem da psa postavijo na ploscice in ga potem ocenjuje.nekako tako kot bi mene postavil na led in nato ocenjeval......Vem za vse finte iz srbije vem tudi da marsikateri mladic ni tisto kar pise v rodovniku vem da so lahko krvne slike od orugih psov itd itd......So pa psi veliko bolj agresivni in vstrajni za divje prasice in to je meni pomenbno.Dobeden slovenski mi ni se tako delal na prasice kot srbski ali hrvaski zal........

    Nič Denis, samo Jež!
    Zgleda, da res nimaš sreče pri izbiri slovenskih (v resnici so vsi nemški-lovski terierji) mladičev. Zakaj pa ne poizkusiš pri meni ? Jaz sem že pri vas.
    Slow justice is no justice

  6. #176
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ja sorrci......nekako mi je nekaksen Denis jez ostal v spominu.Nevem od kod pa sem avtomatsko napisal.....se pardoniram

  7. #177

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Spoštovani Rikec, verjamem, da se na kinoloških preizkušnjah (PNZ, tekmah, telesnih ocenjevanjih) dogajajo stvari kot si napisal. Moti me predvsem to, da zraven "opisanega dogodka" ni imena in priimka tistega kinološkega sodnika, ki je naredil napako, nepravilnost .... Vse kinološke sodnike - razen če ne misliš, da vsi "enaki", ni korektno metati v isti koš, v koš "pokvarjenih, nepravičnih itd". S kritiziranjem na splošno, ničesar ne bomo spremenili.
    NIso vsi za metanje v isti koš, to vsekakor ne, a nekateri si vsekakor zaslužijo krepko kritiko. A bi res rad, da zakuham vsesplošno dre... debato o tem. Predvidevam, da si povezan s kinološko sodniško organizacijo (pa tudi če nisi) zato raje ne pišem tu direktno priimkov teh sodnikov. Ker z izpostavitvijo teh ljudi itak nebi nič rešil, le še bolj zapletel zadeve. Kot sem napisal že prej je meni bolj pomembno kako pes dela na lovu kot pa da se dokazuje na tekmi. Dovolj jasno?

  8. #178

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Ker z izpostavitvijo teh ljudi itak nebi nič rešil,
    Narobe.
    Ravno zaradi direktne pritožbe in seveda upravičene je kar nekaj sodnikov dobilo suspenz. Zadnji (po moji laični oceni kar strokovnjak) pred kratkim.

  9. #179

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Narobe.
    Ravno zaradi direktne pritožbe in seveda upravičene je kar nekaj sodnikov dobilo suspenz. Zadnji (po moji laični oceni kar strokovnjak) pred kratkim.
    Zakaj pa ti Alojz ne napišeš direkt kateri so bili suspendirani?

  10. #180
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    V 30 letih dela z psi sem jih imel že kar nekaj različnih pasem. Nikoli nisem gledal porekla. Vsi pa so imeli telesno odlično in v delu I razred.
    Jaz mislim, da je najbolj pomembno delo z psom v zgodnji mladosti. Če takrat zamudimo zelo težko nadoknadimo. Psa brez lovskega nagona ni. Od vodnika je odvisno kako ga izpilimo. Lahko se pojavijo napake v rasti in posledično na telesno oceno. Vendar na delo to nima vpliva.
    Imaš dobre veze pri sodnikih!

Stran 18 od 21 PrvaPrva ... 81415161718192021 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •