Stran 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 204

Tema: PNZ - da ali ne

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat gamsar1 je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljen hubertus nevem a si ti prepričan da ni potrebno goničem biti telesno ocenjen preden opravijo PNZ.
    Gamsar1...Hubertus se napiše z veliko začetnico!!!

    ...če je Hubertus prepričan? Saj si vendar sodnik za goniče! Torej bi moral to vedeti!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #62
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Mogoče, da je kakšna "napakica" v predpisu, močno pa dvomim, da bo kak SLO sodnik potrdil PNZ brez telesne ocene.

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Mogoče, da je kakšna "napakica" v predpisu, močno pa dvomim, da bo kak SLO sodnik potrdil PNZ brez telesne ocene.
    Jaz sem ga naredil dvakrat.
    Sodniki morajo delati po pravilnikih in če pravilnik tako pravi....?!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #64

    Privzeto

    Hubertus upam da sedaj si zadovoljen z veliko začetnico. Jaz vem kaj je treba kaj je v pravilniku napisano zato sem te prašal če si prepričan v svojo trditev. Verjetno si bral kakšen italijanski pravilnik za delo goničev. Če pa tebi ni bilo treba prej opraviti telesne ocene pa napiši pri kerem sodniku je bilo to in ne meči vse v en koš. Napiši z imenom in priimkom in zraven prilepi še kak rodovnik kot dokaz.

  5. #65

    Privzeto

    Fantje jaz sem kar nekajkrat naredil s psi PNZ pred tel. oceno.
    Res pa je, da me je pred dvemi leti sodnik zaradi tega poslal domov. Razlagal mi je, da se to po pravilniku ne sme. Bil sem lepo tiho, ker sem mislil, da se je kaj v pravilniku spremenilo. Naknadno pa sem izvedel, da bi me moral pustiti opravljati PNZ in tudi psa bi mi moral tel oceniti, razen, če ne bi imel časa zaradi prevelikega števila psov.
    Taka priporočila ste dobili na zboru sodnikov pred dvema letoma s pojasnilom, da naj vendar sodniki delajo v dobro in korist vodnikov in ne obratno.
    Sicer pa bi rad slišal saj eden pameten argument proti temu.

    Boris

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat gamsar1 je objavil: Pokaži objave
    ...Jaz vem kaj je treba kaj je v pravilniku napisano zato sem te prašal če si prepričan v svojo trditev. Verjetno si bral kakšen italijanski pravilnik za delo goničev. Če pa tebi ni bilo treba prej opraviti telesne ocene pa napiši pri kerem sodniku je bilo to in ne meči vse v en koš. Napiši z imenom in priimkom in zraven prilepi še kak rodovnik kot dokaz.
    Gamsar1, ko sem ugotovil, da Pravilnik ocenjevanja dela goničev ne zahteva, da je pes pred pristopom na PNZ, telesno ocenjen, se mi je zadeva zdela logična in samoumevna. Ker se mi zato delo sodnika zdi v skladu s pravilnikom ne nameravam tebi na ljubo navajati njegovih imen ampak ti bom kvečjemu navedel ime tistega, ki si bo pravilnik tolmačil po svoje.
    Gamsar1, tu se ne gre za metanje sodnikov v en koš saj jih nisem niti omenil, pa tudi drugače ne pomeni, da sem na sodnike jezen ali z njimi skregan, če pa so jezni na to, da navajam nepravilnosti, je to njihov problem. Vse moje aktivnosti so naperjene zgolj in samo za napredek kinologije, kam pa zrejo drugi ve vsak zase najbolje.

    Da se ne bomo še narej preklali brez veze navajam tisti del Pravilnika, ki določa pogoje sodelovanja, potem pa naj si vsak tolmači vsak po svoje. Še prej pa si v 22. členu preberite kaj je tekma

    VI. POGOJI SODELOVANJA

    Člen 23.
    Vodnik mora na PNZ in tekmo prinesti rodovnik psa in druga v razpisu zahtevana potrdila. Obvezno tudi potrdilo o cepljenju proti steklini.
    Vrstni red se določi pred prireditvijo na osnovi žrebanja.
    Vsak pes, ki sodeluje na tekmi (glej 22. člen, op. Hubertus), mora biti predhodno telesno ocenjen, ocena mora biti najmanj – dobro.

    Člen 24.
    Psi, ki kažejo znak bolezni ali psice, ki se gonijo, se ne smejo pripustiti na PNZ, tekmo ali šampionat.


    Člen 25.
    Lastnik prijavljenega psa, mora biti član kinološke organizacije članice KZS ali član kinološke organizacije v inozemstvu pod okriljem FCI-a.

    Člen 26.
    Prijavo na PNZ ni obvezno posredovati prireditelju, v kolikor to ni v razpisu posebej navedeno. Prijave za tekme in šampionate pa so obvezne in morajo biti dostavljene v razpisnem roku z vsemi podatki o psu, ki so v prijavnici.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto TO

    Po zapisanem v pravilniku si tudi jaz tolmačim, da TO ni pogoj za pristop k PNZ-ju. Sam se bom z Bebo udeležil enega od novemberskih PNZ-jev in tudi ona še nima TO saj LKD-ji organizirajo TO spomladi, Beba pa bo ta mesec dopolnila 10 mesecev. Upam, da mi sodnik ne bo kompliciral in, da je seznanjen z vsebino tega pravilnika

  8. #68

    Privzeto

    Hubertus tokrat ti moram pritrditi da imaš prav tam je omenjena tekma in ne PNZ kot pa oba veva se v praksi tudi za PNZ uporablja to določilo. Je pa ta pravilnik dokaj nepregleden in bi rabil tudi kakšne popravke. Še bolj kot to me moti in se mi zdi nesmiselno na tekmah goničev vlečka. Naprimer da je slab dan in zajca dvigne samo en pes in ga goni recimo 30 minut kar zadostuje za prvi nagradni razred, pri ostalih psih pa divjad ni bila videna oziroma so pognali zelo kratko ti psi prejmejo tretji nagradni razred. Prvi pes ki je v gonji prejel najvišje ocene na vlečki odpove in izdela vlečko za tretji nagradni razred. Na koncu pa ga izenačimo z ostalimi in ima enako oceno kot drugi psi samo zato ker je na vlečki odpovedal, je to pošteno. Bor prav imaš sodniki morajo delati v dobro vodnikom in njihovim psom in seveda bi sodnik lahko telesno ocenil psa, če le ima opravljen tudi izpit za telesno ocenjevanje. Hubertus mislim da sva oba že marsikaj doživela na tekmah pri nas in v tujini.

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat gamsar1 je objavil: Pokaži objave
    Hubertus tokrat ti moram pritrditi da imaš prav tam je omenjena tekma in ne PNZ kot pa oba veva se v praksi tudi za PNZ uporablja to določilo.
    Če ni nikjer določeno potem "določila" ni, ampak je lahko samo nekdo, ki dela po svoji glavi!
    Edino kar je res je to, da se vrstni red telesne ocene in PNZja sovpada z rastjo mladega psa, kar pomeni, da vodniki običajno najprej naredijo telesno oceno nekje spomladi, jeseni pa psa privedejo še na PNZ.
    Večina pa ne ve, oz. jim dotični to drugače interpetirajo, da telesna ocena za izvajanje lova in za pristop k PNZju ni potrebna ampak je potrebna samo za pridobitev vzrejnega dovoljenja.
    In zakaj tako zavajanje? Zato, da imajo LKDji kaj delati sicer bi bilo na telesnem ocenjevanju pol manj psov.

    Citat gamsar1 je objavil: Pokaži objave
    Je pa ta pravilnik dokaj nepregleden in bi rabil tudi kakšne popravke.
    Se strinjam! Ta o vlečki je itak mimo in sicer iz dveh razlogov:
    1. če je pes sposoben slediti rahlemu duhu, ki ga pušča zajec za seboj, potem bo sposoben slediti tudi kosu mrhovine, ki jo nekdo vleče čez drn in strn. Morda gre omeniti le obnašanje pri plenu in sicer ali pes trga ali ne.
    2. v mednarodni konkurenci so vodniki naših goničev v neprimerno težjem položaju saj so pravilniki za delo goničev iz drugih držav, ki sodelujejo na mednarodnih tekmah precej drugačni predvsem pa ne vsebujejo vlečke in poležavnja psa pred in po strelu.

    Moti me tudi tale člen, ki je po moje gladko malo protipraven in sicer:

    Člen 25.
    Lastnik prijavljenega psa, mora biti član kinološke organizacije članice KZS ali član kinološke organizacije v inozemstvu pod okriljem FCI-a.


    Zakaj pa? A ni dovolj da plača vpisnino? A mogoče novačimo v LKDje? Lastnik mora za pridobitev listine, ki jo izdaja FCI in v nadaljevanju KZS spoštovati pravila le-teh, s članstvom pa lahko kvečjemu pridobi kakšno ugodnost glede plačila.
    To je isto, kot da bi se morali za opravljanje tehničnega pregleda na avtomobilu vpisati v AMD. Kje ste še to videli!!??

    Skregan z logiko, mendarodno prakso, pa tudi s pravili same FCI je tudi tale člen:

    Člen 35.
    Pokalna tekma, državna tekma ali šampionat je tekmovanje ekip kot so dvoboj, troboj itd. med vodniki – društvi ali regijami.
    Zmagovalec je tista ekipa, ki zbere z določenim številom psov največ točk.


    Državna tekma, na kateri se običajno (če LKD seveda plača pri KZS) podeljuje CACT, je ob drugem namenjena doseganju delovnega izpita s katerim se lahko vodnik s svojim psom kasneje poteguje za naslov "slovenskega prvaka v lepoti".
    Ni nujno torej, da bo se bo vsak, ki tekmuje na državni tekmi s svojim psom potegoval za ta naziv, je pa nujno za vsakega, ki bi rad ta naslov dosegel, da opravi državno tekmo. In to je lahko lovec ali pa tudi ne. Še bolj pomembno pa je to, da je lahko član LKDje ali pa tudi ne. V to ga pri nas ne more siliti nihče, saj je tako zahtevo postavila FCI, ki jo naši LKDji čisto nič ne brigajo.
    Zato državna tekma ne more biti troboj ali mnogoboj med LKDji ampak tekma, ki se je lahko udeleži kdor koli. Šele kasneje lahko med prijavljenimi oblikujemo posamezne ekipne konkurence, kot so med LKDji ali pa med vzreditelji ali legli npr.
    Ko sem bil na tekmi v Doboju sem dobil npr. pokal za najbolj oddaljenega tekmovalca, ki so ga pripravili nalašč zame. Zanimiva gesta.
    Ko sem bil na tekmi v Italiji sem bil kot Slovenec sicer edini, so bili pa zato številčnejši Švicarji pa jim je organizator samovoljno namenil pokal za najboljšega izmed njih...itd.
    Ko sem se hotel prijaviti na lokalno tekmo za goniče v LKD Gorenjske so mi kot prvo povedali, da pokala ne bom dobil, ker nisem iz njihove LKD.

    Tako se to naredi... vsak po svoje pač....

    Citat gamsar1 je objavil:
    Prvi pes ki je v gonji prejel najvišje ocene na vlečki odpove in izdela vlečko za tretji nagradni razred. Na koncu pa ga izenačimo z ostalimi in ima enako oceno kot drugi psi samo zato ker je na vlečki odpovedal, je to pošteno.
    Zato pa se je treba udeležiti čim več tekem kajti pogoji se menjajo pa tudi razpoloženje psa je lahko različno. Vprašaj pa se zakaj je pri nas tako malo tekem pa še tiste, ki so so slabo obiskane. (vlečka, ležanje po strelu...itd)
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #70
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    ...in nerealno (nepošteno) sojenje.

Stran 7 od 21 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •