Stran 17 od 21 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 204

Tema: PNZ - da ali ne

  1. #161

    Privzeto

    čista resnica na žalost je tako v lovski kinologiji in še slabše bo.

  2. #162

    Privzeto

    Jaz mislim, da je PNZ potreben in mora biti. Prav tako je potrebna tudi vzrejna preizušnja! Seveda je pa potem nekaj čisto drugega kako sodniki ocenjujejo na teh preizkušnjah in tekmah. Seveda so mučke v sodniški organizaciji, tko je blo in še vedno bo. To je podobno kot pri recimo fuzbalu...če neki ekipi sodnik ni "naklonjen" soditi pošteno, potem ne more nikoli zmagat...žal.
    Vsak seveda ima psa zase, a vedeti morate, da se vsak pes niti ne more in niti ne sme pariti naprej, če določenih "sodniških" zahtev ne izpolni. Kam bi šele potem prišli in kako bi šele potem vse pasme ZJ.... če bi pustili, da se vsak dobesedno zanič lovski pes lahko pari? Dobrih psov bi bilo čedalje manj, vseh drugih bi bilo pa čedlaje več in kaj bi bilo potem?
    Tudi moj kolega je imel lovskega psa, pa se pač ni prav pisal in pes ni dobil odličnih ocen, čeprav je super delal v lovu in bi moral biti telesno odličen. Tko je in tko bo vedno, razen, če se večina kinologije zamenja, kar pa je malo verjetno...

  3. #163

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    ...Se je od vas ze kdo vprasal koliko vodnikov ima narejenih krvno sled pa polovica teh psov ni vredna 2eur za naboj.Banda banda.....
    No, no, le počasi! Vsak pes je vreden vsaj toliko kolikor je vreden lastniku. Dober ali slab, vodnik lahko ga ima rad in je zanj najboljši na tem svetu.
    Koliko je dober v praksi in uporaben in primeren za vzrejo, pa naj povedo rezultati njegovega dela!
    Ravno zapiranje v omejene kroge, elite, je povzročilo slabšanje genskega materiala in sodniški trendi še kar naprej tiščijo v isto smer omejevanja in prepovedovanja.
    Včasih se še zdaleč nisem strinjal s Hubertusom. A sedaj vedno bolj spoznavam, da ima možakar še kako prav.

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    . Seveda so mučke v sodniški organizaciji, tko je blo in še vedno bo...
    Rikec, praviš da nekaj mora biti in obenem priznavaš da ne gre kot mora in da bo še naprej tako. Hvala, a nečesa kar ne gre ne potrebujemo. Zakaj se še naprej zaletavati z glavo v zid, ko so čisto zraven vrata?
    Izpolnjevanje sodniških zahtev je smiselno samo če so dobra in če se izvajajo dosledno. Dokler tega ni, je bolje da kvaliteto kaže praksa, delo ki ga pes opravi na terenu. Brez skrbi, kinologi bodo zvedeli kateri pes je več poiskal, kako je iskal in pokazal, oblajal, zadržal, zadavil, gonil, prinesel itd., itd. Vztrajati na nekem formalizmu (sodniških papirjih) nima smisla, če praviš, da ne zdržijo resnice in pravice!
    Konec koncev imamo tekme in tam se še najbolj izkaže kaj je dober pes.

    Pravzaprav so le dve poti, dober in pravičen sodniški nadzor ali čista praksa.

    No, pa sem spet toplo vodo odkrival.

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    ... Kam bi šele potem prišli in kako bi šele potem vse pasme ZJ.... če bi pustili, da se vsak dobesedno zanič lovski pes lahko pari? Dobrih psov bi bilo čedalje manj, vseh drugih bi bilo pa čedlaje več in kaj bi bilo potem? ...
    Na nek način opisuješ sedanje stanje. Po isti poti cilj ne bo nič drugačen!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #164
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Sam imam NLT psa sem pripeljal iz srbije sve uradno.Pes je bil na razstavi v Trbovljah in je prvak mladih.........
    Ce mi zna kdo razlozit zakaj potem na enem izmed pnz v posavju lahko sodnik napise da ima pes sodckaste noge in je bujnasto odlakan.Napisal je dobesedno tako kot jaz......Kako se lahko zgodi da sodnik na koncu tekme neve ali je pes sel v vodo ali ne itd itd.....In potem se clovek uprasa koji kurac jim das 40eur ce te jebe potem zaradi tega ker je pes iz srbije in je bil kupljen od cloveka ki ga sodnik nemara.Placas za strokovnost na visku da je na koncu ocenjen vodnik ali vzreditelj.PNZ je bedarija oz. je slo ze predalec.Eni se cele dni ukvarjamo z psi drugi pa dobijo v gostilnah ocene......Se je od vas ze kdo vprasal koliko vodnikov ima narejenih krvno sled pa polovica teh psov ni vredna 2eur za naboj.Banda banda.....

    Tinko, ne seciraj se preveč zaradi telesne ocene, saj boš moral tudi na vzrejno, če boš hotel parit... Če pa ne boš paril, je pa tako vseeno, kakšne noge ima pes, samo da niso postavljene kontra. Z dlako je ravno tako. Bi pa želel vedeti, na kateri preizkušnji v Posavju si bil in kdo je sodil?
    Mogoče je sodnik izgubil ocenjevalni list, da ni vedel, če je pes šel v vodo ali ne? Mogoče je pa dobro vedel... Ali pa bo moral sodniški zbor počasi (ali pa hitro) razsodit, če ni že kdo za v zasluženi pokoj.

    Po eni strani se strinjam s tabo, po drugi pa mislim, da si vzel stvari preveč osebno. Vem, razumem in tudi doživel sem že podobne zadeve. Tudi odreagiral sem zeelooo podobno, kot ti. Kasneje pa spoznaš, da je kakšna stoja tudi sodčasta, da je kakšen hrbet preveč vleknjen, glava malo ozka, kakšna dlaka predolga in preveč,... Pa saj to tako ni važno.

    In čisto za konec naj te potolažim, ne misli, če si psa pripeljal iz Srbije (uradno), da je že svetovni prvak! Pri njih je samo izbira boljših in lepših psov večja, ker imajo mooorje terierjev. O kvaliteti, se boš pa sčasoma prepričal sam, če boš dovolj vztrajen in uvažal pse iz Srbije, iz najboljih uzgajivačnica. Pa ne me obsojat, da negativno ocenjujem srbsko vzrejo. Tudi sam imam pse, ki imajo prednike srbskega porekla (prej so bili pa nemški ). Je nesmiselno biti slabe volje, če niso vsi svetovni prvaki, saj pri dvomesečnem puppy-ju tega tako ne moreš vedeti. Veselo jagat, zdaj bodo na vrsti prasci (že grozijo s snegom) pa bo, boš videl.
    D.p.
    Slow justice is no justice

  5. #165
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave

    ...Pravzaprav so le dve poti, dober in pravičen sodniški nadzor ali čista praksa.

    Na nek način opisuješ sedanje stanje. Po isti poti cilj ne bo nič drugačen!


    Lahko bi poizkusili z tistimi ostalimi psi (ocenjenimi slabše), mogoče bi se pa kvaliteta dvignila ?
    Zdaj pa zares:
    S kakšnim materialom razpolagamo, takšni so rezultati .
    Slow justice is no justice

  6. #166

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Lahko bi poizkusili z tistimi ostalimi psi (ocenjenimi slabše), mogoče bi se pa kvaliteta dvignila ?
    Ta pripomba sploh ni samo humorna. Ima po mojem mnenju kar nekaj soli, predsem tam, kjer se določene pse slabše oceni, ker predstavljajo grožnjo določenim vzrediteljem. Žal videno v živo. Pa ne sedaj to jemat kot žleht brihtanje, saj vendar le debatiramo, jaz pa tudi nimam nobenih vzrediteljskih tendenc, da bi kar malo nagajal.
    Mislim pa tole:
    Mogoče bi lahko prešli Slovensko majhnost in delali isto prakso kot jo imajo širše po evropi, če se že gremo Evropo. Kako že imajo drugje?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #167
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ta pripomba sploh ni samo humorna. Ima po mojem mnenju kar nekaj soli, predsem tam, kjer se določene pse slabše oceni, ker predstavljajo grožnjo določenim vzrediteljem. Žal videno v živo. Pa ne sedaj to jemat kot žleht brihtanje, saj vendar le debatiramo, jaz pa tudi nimam nobenih vzrediteljskih tendenc, da bi kar malo nagajal.
    Mislim pa tole:
    Mogoče bi lahko prešli Slovensko majhnost in delali isto prakso kot jo imajo širše po evropi, če se že gremo Evropo. Kako že imajo drugje?

    Se čisto strinjam s tabo, nimamo kaj zaje_at.
    Tudi če bi imel "vzrediteljske tendence", zdrava konkurenca samo koristi, nagajat se pa ne sme.
    Glede Evrope pa nič več kot toliko, ko zvečer pogledam dnevnik, pa čez 14 dni spet, eno in isto kakanje. Evropa zdaj ali nikoli - v riti!
    Haa, kaj sem to dobro spesnil: ...zdaj ali nikoli...
    Slow justice is no justice

  8. #168

    Privzeto

    Ena od pomembnih zadev bi bila že to, da bi recimo sodnikom, ki imajo svoje pse, psarno, itd itd... nekako "prepovedali" sodelovanje na tekmah. To se že jasno vidi na tekmi, PNZ ali preizkušnji. Sršen, mučke se dogajajo tudi na tekmah ne samo na obveznih preizkušnjah. Je recimo čisto dovolj, da dobi pes na krvni sledi eno oceno manj kot kolega od sodnika (ta kolega je recimo moj sotekmovalec), ki je kupil od sodnika psa. Si že zadaj in potem ti tudi maksimalno število točk v ostalih disciplinah ne pomaga več in ne moreš več med najboljše. Take mučke se dogajajo že vrsto let in vodniki se lahko mečejo na zobe kolikor hočejo nič ne pomaga, še več... padeš v neko nemilost sodnika in ta te J... na vsaki tekmi. Je to fer? Tekme pa po večini sodijo eni in isti sodniki in vedno so eni in isti vodniki na vrhu. Začaran krog do konca. Res je, če imajo prednost tekme potem ti ni vseeno. Je pa dovolj da z žal na tekmah neuspelim psom še vedno lahko super in uspešno jagaš, kar pa je, vsaj zame najpomembnejše...
    Še nekaj:
    Sršen je napisal: !Hvala, a nečesa kar ne gre ne potrebujemo. Zakaj se še naprej zaletavati z glavo v zid, ko so čisto zraven vrata?" Ja sem takoj za to, da to uredimo in pospucamo kinologija, a veš mogoče recept? Nekateri se določenih stolčkov tolk držijo kot klopi na kožo...
    "Vztrajati na nekem formalizmu (sodniških papirjih) nima smisla, če praviš, da ne zdržijo resnice in pravice!" Kakšna bi bila tvoja rešitev?
    "Konec koncev imamo tekme in tam se še najbolj izkaže kaj je dober pes." To v popolnosti ne drži, tudi tam se delajo razlike med vodniki in se ne gleda delo psa...
    Last edited by rikec; 24. October 2012 at 10:05.

  9. #169
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Rikec, se strinjam s teboj. Zaradi takega obnašanja sodnikov ne hodim več na tekme in se mi ni treba živcirati..... Z dobrim psom (psi) je treba uživati na lovu in to mi je dovolj...

  10. #170

    Privzeto

    @Rikec: Kakšna bi bila moja rešitev?
    To pa je vprašanje za miljavžent dolarjev!
    Zdi se mi, da smo premajhna dežela s premajhnim številom psov in še značajsko smo Slovenci tako zaj...ni, da rešitve ni kaj blizu na obzorju.
    Živi bili pa videli. Vsekakor pa nekaj zdrave kritike ne škodi!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 17 od 21 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •