Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Bipod-i

  1. #1

    Privzeto Bipod-i

    Zanima me ali uporabljate bipod(stojalca,dvonožniki) na puški in ali so sploh uporabni?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    so zelo dober proipomoček pri natančnih strelih v določen cilj.

  3. #3

    Privzeto

    Živjo
    sam uporabljam bipod,in je res uporabna zadeva,še posebej ko jagaš srnjaka,letos sem streljal gumbarja na 200m,srnjaka na 150m in niti pomislil nisem da ne bi zadel,ker je nemogoče zgrešiti,ker je puška kot ukopana v zemljo. Za dolge strele je to zelo dober pripomoček,se pa malo poveča teža. Kupil sem ga pa v enem army shopu na fužinah v ljubljani za 40 eur, povsem povsem identičen je v frankoniji 160 eur. Montaža je zelo enostavna in paše na skoraj vsako puško.Tako da to zelo priporočam,ker se zelo poveča zanesljivost strela in s tem zmanjša možnost da bi zgrešili. Sem pa prepričan da se bo kdo oglasil da to ni lovsko ampak naj govorijo kar hočejo,bolje je imeti dober naslon,čeprav zgleda malo vojaško,kot pa iskati kakšno vejo ali grm kamor bi naslonili puško,kjer se ti vse maje sem ter tja.
    lp

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas neuporaben zaradi trave in grmovja (preža ali palica), žal.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pri nas neuporaben zaradi trave in grmovja (preža ali palica), žal.
    Enako!

  6. #6

    Privzeto

    Hvala za info Jež! Dobil sem še zadnji tak bipod v tej trgovini. Saj se vidi, da je le en kitajski ponaredek za take denarje, samo zaenkrat mi še ni razpadel:). Ko maš to enkrat gor...jst ga ne dam več stran. Za zalaz je res malo štorast, ker ti premakne težišče puške, vendar mislim, da je za čakanje to odlična priprava. Puška je res stabilna, predvsem pa je fino to ker se res lahko 100% osredotočiš na sam strel in kako boš lepo pritisnil na petelina ker veš, da se ti puška ne bo zmaknila kot se lahko na kaki manj stabilni podlagi. Se pa strinjam, da zna bit trava in grmovje problem (jeseni in pozimi ne), zato si je pa treba najdit primeren plac kjer čakaš. Bipod je dober tudi za to, ker puško lahko odložim kamorkoli in bo cev vedno od tal, pa tudi za čiščenje je fajn. Glede videza pa...divjad bolj trpi zaradi slabega strela kot zaradi videza puške.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  7. #7

    Privzeto

    Prosil bi za mnenja glede nakupa in montaže "bipoda". Imam pa risanico Zastava, kal. 30-06. Ali to lahko montiram sam ali je bolje, da to naredi puškar.

  8. #8
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Jaz imam za CZ 30-06 in za MK ta bipod.Brez problemov se namontira v eni minuti,samo prednji pašček odviješ in pritrdiš noge zraven.



  9. #9

    Privzeto

    pa to se pritrdi z vijakom za pas ali drugi vijaki držijo bipod, za vijak za pa s pa je samo luknja zvrtana, ali kako je to narejeno?

    kaj pa ti kitajski, so dobri? ker ameriškega za +100€ res ne mislim nabavljat...

  10. #10
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Moj je kitajski za 70 €

    tu se pa vidi montiranje http://www.youtube.com/watch?v=vK-JckStXAQ

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •